Šta je novo?

Pomoc oko HL2

Rale45

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2004
Poruke
438
Poena
320
Pozdrav svima!

HL2 sam vec jednom presao, ali tada sam imao 5900XT. I imam ogroman problem. Igra mi je isla bolje tad nego sad, kada imam Asus V9999GT/128MB.

Mislim, ne kazem da je sad lose, stavim apsolutno sve na high (1600x1200), aniso na 16x, i fsaa na 6x, i ona radi oko 40 frejmova. Problem je sto isto tako radi kad stavim 1024x768 i iskljucim fsaa i aniso. I takodje znam da je HL2 pravljen konkretno za ATi-ja, jer na njemu mnogo bolje radi, a i vidi se iz specifikacija koje pisu na kutiji DVD.

Sa 5900XT mi je isla skroz ok, a mislim da ide jadnije sad jer su ukljuceni shaderi 3.0. To je pretpostavka, jer je 5900XT hardverski directx 8.1, a 6800gt 9.0c. Nisu mi uopste vazni shaderi u igri, izgledala mi je odlicno i na 5900XT, ali zelim opet da je odigram, samo u 100 frejmovaaaaaa.... :)

Moje pitanje je : da li neko zna kako se upisuje u shortcut parametar da igra radi u directx 8.1 rezimu, umesto u dx9c. Kad sam gledao razliku u Riddicku izmedju shadera 2 i shadera 2++ (3), verujte mi da nisam video, ali siguran sam da se one kriju u detaljima, tipa ostvetljenje itd.

I da li ima neki patch ili tako nesto da igra normalno radi na Nvidiji, kao sto ima za ATi da lepo radi na Doom 3?

Hvala unapred!
 
ovde, u stvari, niko ne zna ista ni o cemu!
 
@rale45
kada menjas grafiku, najbolje je da reinstaliras igru nanovo, ili nadji config pa ga izbrisi i poteraj igru pa neka ga ona sama napravi! igraj se malo sa driverima, ali ne preteruj! 1600x1200 i sve na max ???? sto je mlogo, mlogo je!
i da..... nije HL2 pravljen za ATi-ja, nego je optimizovaniji engine za ATi :)
pa sta ocete, malo koja igra izadje sa logo-om nVidia-e, sad malko i mi ATi-jevci dosli na red:)
p.s.
gornji red u italic-u je samo sala neka se ne koristi za dalju raspravu
 
komande u konzoli za dx8 i dx9 su:

mat_dxlevel 81
mat_dxlevel 90

inace si stvarno preterao sa 1600X1200 i aniso16X i 6Xfsaa...strasno...pitanje je kako bi to islo cak i na SLI 2X6800gt...smanji malo dozivljaj
 
Nazad
Vrh Dno