Šta je novo?

Pomoc! Nece da butuje racunar

babakurana

Cenjen
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruke
51
Poena
159
Moja oprema  
Monitor
Philips 243V7
Miš & tastatura
Logitech MX Master 3S, Fantech MAXFit61
Laptop
Asus X512D, MacBook Pro 2016, MacBook Air M1
Tablet
iPad 10th Generation
Mobilni telefon
iPhone 15 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 8
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
  2. Wireless provajder
Kada stisnem na dugme paljenja, racunar krene da se pali i dodje do prvog "beep" i tu stane nista nece dalje. Evo slike u prilogu. Kao sto je na slici tako stoji zaledjen...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1345390374223.jpg
    uploadfromtaptalk1345390374223.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 214
Mnogo je to matoro.Može biti do bilo čega.Za početak otkači hard i optiku,probaj sa drugim napajanjem,memorijom,grafičkom,očisti kulere ako su zapušeni,promeni pastu,podesi brzinu magistrale u biosu....
Pogledaj elektrolite na ploči...
Imaš na benchu mnooogo tema o istom problemu.
 
Nece da reaguje da udje u bios. Fora je u tome sto sam par puta nabo da krene da pali.
 
Onda kreni od ostalog.
 
Flesuj BIOS prvo.
 
Drugi korak, ako ovaj prvi ne uspe, probaj sa vadjenjem RAM memorije, ostavi samo jedan stap ako su dva u pitanju jer koliko se meni cini tu je zapelo!

I to sam probao ima tri slota 2 stapa probao sam dosta kombinacija i dalje isto
 
Nisam siguran za HDD jer da je do njega prosao bi sve i izbacio gresku za njega
 
Jes' da je malo glupo i da nema veze sa tim freezingom, ali pogledaj mozda je ovo nereagovanje na komande zbog tastature i/ili njegovog ulaza.
 
I to sam probao i na USB i na PS/2 isto se desava...
 
Onda ti ostaje da probas sa menjanjem baterije i resetom CMOS-a i da komplet sve odkacis izduvas i prespojis.
A onda da svaki kabl, ulaz i slot menjas. I posle da svaku komponentu menjas za drugu u svom kompjuteru, a i da je testiras u nekom drugom racunaru.

Ako uspes nekako da udjes u bios onda ces moci da pokrenes neki linux sa Flash-a ili jos bolje pokrenes HirensBoot i da testiras i saniras HDD i ostalo redom.
 
Nazad
Vrh Dno