Šta je novo?

Pomoc kolege forumasa u vezi leka.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dexter013

Cenjen
Učlanjen(a)
24.05.2011
Poruke
385
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Matična ploča
AM5 MSI tomahawk B650
RAM
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
GPU
RTX 4070ti Gianward OC
Storage
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 970 evo
Zvuk
default
PSU
Corsair CX 850w M
Kućište
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
Monitor
Philips 32 inca / 1440p / 2k / 75 herCa
Miš & tastatura
Logitech Hyperion + Natec RX22
Mobilni telefon
Xiaomi
Steam
63849097
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ako je tema na pogresnom mestu izvinjavam se, nek admini prebace gde treba.

E ovako ljudi, mama moja pije taj njen lek vec par decenija, sada kazu neka nestasica i da ga mozda ima ponegde po koja kutija da je ostala.
Ja sam po Pancevu sve zivo obisao nema nigde.
Hteo bih ovom prilikom da vas zamolim ako imate bilo koju apoteku u vasoj blizini i ako vam je uz put da pitate da li ima tog leka.

U pitanju je Maprotilin od 25mg.

Ako i nadjete, bacite mi pm/mejl sta god da se cujemo telefonom i ubrzamo sve, sto se tice novca poslacu vam ja unapred ili mozete da mi posaljete kurirskom sluzbom pa da platim pouzecem,
kako god vama odgovara. Casticu naravno i preko cene lekova.
 
jesi li siguran da moze da se kupi ovaj lek bez lekarskog odobrenja (recepta)?

Osnovne informacije​

LISTA RFZO
A - Lekovi koji se propisuju i izdaju na obrascu lekarskog recepta
REŽIM IZDAVANJA
Р -

RFZO NAPOMENA
Lek se uvodi u terapiju na osnovu mišljenja psihijatra ili neuropsihijatra ili neurologa.
 
Meni je rečeno da je lek deficitaran, da se kroz "sistem" ne može poručiti, i da se izdaje na recept. Postoji i varijanta od 50mg, ali nije moguće uzeti 50mg ukoliko je recept 25mg. Tako je "u sistemu".
 
Ne može bez recepta, u pitanju je antidepresiv, a njihov promet je posebno osetljiv i prilično je strog režim izdavanja, jer može doći do zloupotrebe.
 
Čovek verovatno ima recept,čim pacijent toliko dugo koristi.
Ima aplikacija "Apoteka",ukucaš naziv leka i mesto-ulicu gde si i izbaci ti gde ima u tvom okruženju na stanju.Ima i kontakt broj te apoteke pa verujem lako ce naci gde ima.Samo je pitanje dal je ažurna aplikacija..
 
@Dexter013 bio sam u lokalnoj Benu apoteci imaju ga u sistemu apoteka ali mora na recept medjutim rekose mi da se moze zamolititi putem kontakt centra 0800111113 da ga posalju u tebi najblizu njihovu apoteku gde uz recept je moguce preuzeti pa mozda probaj da ih pozoves i ugovoris ovo.
 
Hvala ljudi, uspavljujem bebca, pa vam se javljam svima
 
Ako se ne snadjes javi na pm da probam da ti nadjem.
 
Javim ti se, slobodno me pozovi sutra kad mozes na 065 614 92 17
 
Sad cu da pitam, javljam na pm. Mada tesko da ce veceras odgovor do ne provere u sistemu jel zatureno negde...
 
Zvao kod mene jednu apoteku koja nije Benu a uglavnom je dobro snabdevana, kazu nemaju ni od 25 ni od 50mg, u deficitu.

Idem po neke lekove za caleta kroz dan dva pa cu da se raspitam i ja.
 
Trenutno sam u Grčkoj, mogu da proverim u nekoj apoteci da vidim šta kažu? Ne znam ni da li sme u kofer pa na avion 🤔

Jos 2 dana sam ovde pa piši ako treba da proverim.
 
@shatrogistro
Nece ti dati u Grckoj jer je to anti depresiv, moras da imas ili recept ili izvestaj lekara specijaliste.

@Ostali Hvala svima puno na informacijama i trudu,
Ja mogu svima koji su nasli lek da posaljem na viber mamin izvestaj i maminu knjizicu zdravstvenu po kojoj kad udju u sistem vide da je to njena redovna terapija vec godinama.
 
Poslao sam ti odgovor na drugom forumu gde si isto pitao.
Nasao sam ti za sada 3 kutije i napisao proceduru. Jedna kutija je u Betty apoteci kod trim staze u Belvilu, jos dve kutije sam rezervisao u Benu apoteci u delta city-ju na ime Milos pa mozes da pokupis do kraja dana.
Lek je deficitaran vec 3 meseca i nema ga u nabavci.
 
Puno hvala ljudi svima koji su na ovaj ili onaj nacin javili/pomogli.
Tesko bih se drugacije snasao, dugujem vam, i tu sam sta god da vam ikada zatreba,
cimnite.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno