Šta je novo?

Pomoć pri kupovini ?!

neon666

Cenjen
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruke
37
Poena
154
Pozdrav svima, planiram da pazarim neki laptop do 80.000,00 pa sam kao prvi koji mi se svideo naleteo na http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/dell-inspiron--5520-16721 . Koristio bi se najviše za 3d modelovanje,animaciju, rad u photoshopu i autocadu (naravno sa ponekom igrom :eyebrows: ). pa me zanima da li postoji neka bolja opcija od ovog dell-a za te pare ili da se zaustavim na njemu. još jedno pitanje, da li je bolje gledati laptopove sa i7 procesorima starije gen, ili i5 treće generacije i da li uopste mogu da se porede te dve stavke? Malo sam "ispao" iz dešavanja u IT svetu pa ne zamerite. I poslednje pitanje se odnosi na sam proces nabavke laptopa. Da li je "sigurno" poručiti laptop bez odlaska u radnju direktno već online, pa dostava preko kurirskih službi? Nisam nikad, takvu malo skuplju robu, poručivao a imao sam problema sa kurirskim službama i sa ovom sitnijom robom? :wave:
 
sto se tice treceg pitanja potpuno je sigurno jer je isti fabricki zapakovan, i pod pretpostavkom da narucujes od "normalne firme" ne bi trebao da imas nikakvih problema.

sto se tice procesora - potpuno ti je svejedno, retki su momenti kada je procesor usko grlo sistema pa ti poruci lap top u skladu sa kvalitetom pratecih komponenti, kao i samog kvaliteta izrade masine.

u tom cenovnom rangu tesko je ozbiljno pogresiti, a ja bih se usresredio na grafiku>kolicinu memorije>velicinu harda>opsti utisak i naravno ako se bavis projektima mozda i velicina ekrana igra ulogu.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetu! Mislim da ću na kraju uzeti ovaj dell. Nešto sam gledao i za te novce ispada da je jedan od vodećih po preformansama. (ispravite me ako grešim ;) ).
 
Upravo sam naišao na Bench test http://mobile.benchmark.rs/notebookovi/test_dell_inspiron_15r_5520_i_7520_special_edition/ , tako da mi je otklonio skoro sve nedoumice.
Jedino se još nadam da će biti nekih popusta možda na CEHA sajmu ;)

7670m grafu mozes naci i ispod 50k pa ti vidi koliko je slaba u rangu je sa 630m , dok 7730m bez 80k nema!

AMD Radeon HD 7730M 77 po snazi na notebookcheck listi!

A 7670M je 129 po snazi!

Ali ako ti je 4 jezgra i slabija graficka trenutno bolja solucija ako ne igras igrice mozes i taj...

Vidim ima taj Dell ubuntu 10.10 ali najmanji problem je obrisati ga i ubaciti sedmicu!
 
Nazad
Vrh Dno