Šta je novo?

Pomoć oko konfiguracije sa 6 monitora

Vorlon

Poštovan
Učlanjen(a)
20.05.2015
Poruke
653
Poena
70
Ako može mala pomoć,

uzimam za prijatelja kome treba primarno zbog posla.

Od jedne firme je dobio ponudu za i5 7400 što mi deluje kao bezobrazno čišćenje lagera s obzirom da za iste pare može da se uzme i5 8400 sa dva jezgra više,
a u trenutnoj situaciji mi deluje daleko pametnije da uzme Ryzen 5 2600 s obzirom da ima duplo više threadova a njemu nisu bitne gaming performanse.

Takođe, za grafike je dobio ponudu 2X GT710 (pretpostavljam da je nemoguće da vozi 6 monitora na jednoj karti?).
Iako njemu snaga nije bitna nego samo mora nekako da baci sliku na 6 monitora, deluje mi da je GT710 ipak previše matora i da možda može da uzme nešto za nijansu bolje za te pare?

To su glavne dileme za sad, svakako je potrebna i neka malo kvalitetnija ploča da bude miran, OC se sigurno nikada neće raditi.

Hvala unapred! :)
 
AMD je daleko ispred Nvidie u tom multi monitor setapu .... postojale su i eyefinity karte sa izlazom za 6 monitora :) znam za 5870 .... da li je izasla i neka novina nisam 100% siguran ali verujem da ima

ovo sto nude je tres, a Nvidia driveri su tesko djubre sto se multi monitor podrske tice ako ih poredimo sa AMDom
 
Hvala na savetima,

a šta mislite o varijanti da se uzme neka karta koja može da podrži 4 monitora a za CPU da se uzme recimo intel i5 8400 (opet mnogo bolja opcija nego i5 7400) i da se nakače dva monitora na integrisanu grafiku?

Ili možda 2x GTX1050 ipak pristojnija varijanta.

Malo sam guglao i ispada da GT710 jeste najjeftinija varijanta da se nakači 6 monitora ali mi to deluje baš slabo i za osnovne potrebe?
 
Ako je za praćenje berze i 710 je prejaka za to. Ne vidim razloga da se kupuje 1050 ako korisniku ne treba nikakav 3d niti igrice.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Da, za berzu je.

Razmišljam čisto u kontekstu pošto će to biti i primarni kućni PC da ne bude neka situacija da ne može da se izbori sa neki videom u većoj rezoluciji.
Neće sigurno bibi nikakvog rada sa 3D-om ili igrica.
 
Nazad
Vrh Dno