Šta je novo?

POMOĆ! MSI H61MU-E35 b3 BIOS Update problem

Zarkusi

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2008
Poruke
1,212
Poena
455
Moja oprema  
Laptop
HP probook 4330s
Mobilni telefon
Redmi note 9 pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Skinuo sam najnoviji BIOS sa zvaničnog sajta, raspakovao na USB flash i pokrenuo instalaciju.
Komp se restartovao par puta, odradio proces apdejta do kraja, restartovao se i eto nevolje.
Racunar se pali sa 1 dugačkim i 2 kratka beep-a i nema slike na ekranu ni na GT630 ni na integrisanoj grafici.
Ne znam da li uopšte dolazi do BIOS-a i ne znam kako da rešim problem.
Probao sam i reset BIOS-a ali bez rezultata.
Pomagajte ako vam pada nešto na pamet.
 
Videh i ja na netu da je Video Failure. Ploču sam tek kupio pre desetak dana. Da li će mi priznati garanciju?
 
Nisam je fizički ostetio ako na to misliš. Odnecu je sutra u radnju gde sam je kupio. Da li možda mogu da tražim da mi zamena za drugu ili mora da prođe servis?
 
Gde si kupio plocu?

nosi tamo gde si kupio a ako bude nekih problema da nece da prime i sl. javi se da resimo to... pozz
 
Zadnji BIOS donosi podrsku za Ivy Bridge. Ja odneo plocu u servis. Serviser predvidja 15-20 dana i da ce najverovatnije biti zamenjena. WinWin je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
15-20 dana jer je nemaju trenutno na lageru a dok uvezu novu trebace im vremena (nisu je kupili prilikom zadnjeg uvoza)...
 
Hvala. Sluzice me kad mi je vrate ili daju drugu.
 
Hoce u slucaju da ne pokusavas da je flash-ujes vise inace ko zna... :)
 
To sam i ja hteo da napisem. BIOS na ploci je bio star a sobzirom da sam imao par BSOD-a ligicno je bilo da odradim update. To bi trebala da bude normalna stvar i radio sam to na svim plocama koje sam imao.
 
Poslednja izmena:
Znam sta hoces da kazes. Do sada sam flesovao BIOS novijim na svakoj ploci koju sam imao i nikad ali bas nikad nisam imao problem ni sa jednom nakon zavrsenog fleshovanja.
Uvek se desi da jedan proizvod na 1000 ili 10000 ili 100000 komada zeza ili da je felerican zbog necega i izgleda da je takav jedan proizvod tj. maticna ploca upravo uletela u tvoje ruke i tvoje kuciste. Desava se, na zalost.
 
Dobio sam SMS od "Alti" servisa. Zamenjena je ploča. 07.02. sam predao u servis tako da im nije puno trebalo. Još da stigne u Niš pa da montiram.
 
krastavac ja sam onda tako zeznuo plocu.
 
Poslednja izmena:
Stvarno piše.

*MSI recommend you to update BIOS with ME8 only if you are using IvyBridge 22nm CPU.
 
Poslednja izmena:
Nisi, samo ako je zaista bilo potrebno flešovanje, onda si dobro uradio. Generalno, nije problem u BIOS-u, on podržava i Sandy i Ivy. Ali tu je ME. ME7 ne podržava Ivy, dok ME8 podržava. Znači, ako si želeo Ivy da radi na ploči, mora i jedno i drugo. Nešto od ta dva je pošlo po zlu i ploča se izgleda brick-ovala. Uostalom sam MSI kaže:

MSI recommend you to update BIOS with ME8 only if you are using IvyBridge 22nm CPU.

@turok

Podelio sam BIOS-e da se jasno vidi podrška. Istina, može drugačije da se tumači, izvinjavam se zbog toga.
 
Moram da pohvalim "Alti". Umesto MSI H61MU-E35 b3 (reparirane) sa 1 godinom garancije dobio sam MSI B75MA-E33 (kompletno pakovanje) sa 3 godine garancije.
 
Nazad
Vrh Dno