Šta je novo?

Polozaj HDD-a

whiplasher

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2007
Poruke
3,177
Poena
435
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600x + NZXT Kraken X63
Matična ploča
MSI Mag B550 Tomahawk
RAM
G.Skill 32GB Trident Z RGB DDR4 3200MHz CL16
GPU
Powercolor Red Devil 6700 XT oc
Storage
Samsung 850 Evo 250gb + Patriot Burst 480gb + Storage hdd-s
PSU
Evga GQ 850W
Kućište
Coolermaster Mastercase 5 pro + Tempered glass
Monitor
AOC Q32E2N
Miš & tastatura
Anne Pro 2 lubed + foam, Logitech MX518 Hero, G500, ROG Spatha X, ROG Keris, ROG Gladius III Wireless, Asus Tuf M3
Ostale periferije
APC Line-R 1200
Mobilni telefon
S23 plus
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ima li kakve veze ako disk stoji naopako ili uspravno, tj. ima li kakve veze ako ga postavim u bilo koji drugi polozaj od predvidjenog?
 
Do sada sam stavljao disk skoro u svim polozajima i nisam imao nikakvih problema.
 
Ima li kakve veze ako disk stoji naopako ili uspravno, tj. ima li kakve veze ako ga postavim u bilo koji drugi polozaj od predvidjenog?

Pa generalno moze i vertikalno i horizontalno ali ne bi trebalo pod uglovima mada stvarno jeste najvaznije ne pomerati ga dok radi..;)

P.S.
Ako si mislio na to da li moze "donja" strana da ide gore,za to bas i nisam siguran i ja licno ne znam da je neko to radio ali ja to ne bih radio mada verovatno moze ali nemoj..

Poz
 
Poslednja izmena:
Hvala svima.
 
Juce sam instalirao W7 6081 i disk je visio iz kucista na kablovima polozaj nedefinisan.
Zatim sam resio da ga stavim u kuciste (instalacija je i dalje bila u toku) ali me mrzelo da ga budzim posto nije hteo iz prve da udje te sam ga stavio u kutiju pa na dno kucista, ceo navedeni postupak nije bio bas nezan bilo je i tup, tup, tup... (umor na kraju dana je ucino svoje)

Generalno cini mi se sa su danasnji diskovi daleko izdrzljiviji nego sto mi to pretpostavljamo.
 
Juce sam instalirao W7 6081 i disk je visio iz kucista na kablovima polozaj nedefinisan.
Zatim sam resio da ga stavim u kuciste (instalacija je i dalje bila u toku) ali me mrzelo da ga budzim posto nije hteo iz prve da udje te sam ga stavio u kutiju pa na dno kucista, ceo navedeni postupak nije bio bas nezan bilo je i tup, tup, tup... (umor na kraju dana je ucino svoje)

Generalno cini mi se sa su danasnji diskovi daleko izdrzljiviji nego sto mi to pretpostavljamo.

Uradi to jos par puta pa ces da vidis koliko su izdrzljivi..:p
Vec vidim novu temu: HDD prestao da radi za vreme instalacije W7.
Hard diskovi i dalje rade po istom principu kao i ranije tako da nisu izdrzljiviji i da bi sebe postedeo kupovine novog nemoj to vise da radis.
Poz
 
Uradi to jos par puta pa ces da vidis koliko su izdrzljivi..:p
Vec vidim novu temu: HDD prestao da radi za vreme instalacije W7.
Hard diskovi i dalje rade po istom principu kao i ranije tako da nisu izdrzljiviji i da bi sebe postedeo kupovine novog nemoj to vise da radis.
Poz


Zbog vece gustine podataka...cak su mnogo osetljiviji ...
 
Poslednja izmena:
Zbog vece gustine podataka...cak su mnogo osetljiviji ...

Znam..:)
Ali nekima nisu,barem ovi noviji..:smash:
Ne sme hard disk da se pomera dok radi pa ne znam koji da je u pitanju,stari ili novi.

Poz
 
Uradi to jos par puta pa ces da vidis koliko su izdrzljivi..:p
Vec vidim novu temu: HDD prestao da radi za vreme instalacije W7.
Hard diskovi i dalje rade po istom principu kao i ranije tako da nisu izdrzljiviji i da bi sebe postedeo kupovine novog nemoj to vise da radis.
Poz

Uradjeno i nista se nije desilo...

Nego da li se ovo sujeverje odnosi i na one diskove koji su u fijolici ili mozda laptopu ili je iskljucivo rezervisano za desktop. Koj zna mozda me gremlini zaobilaze u poslednje vreme, kuc, kuc...

Ah sto se kupovine tice valjda nece morati jer je ovaj HDD tek petopozivac iz 2001 tako da sem sentimentalne vrednosti (prvi kupljeni HDD) sa svojih 40Gb nema bas neku upotrebnu vrednost.

Generalno se slazem da ih ne treba kaciti na racunar dok radi, ali pomeranje i tome slicno (bez bacanja na pod) po meni stvarno i nije neka greda.
 
Uradjeno i nista se nije desilo...

Nego da li se ovo sujeverje odnosi i na one diskove koji su u fijolici ili mozda laptopu ili je iskljucivo rezervisano za desktop. Koj zna mozda me gremlini zaobilaze u poslednje vreme, kuc, kuc...

Ah sto se kupovine tice valjda nece morati jer je ovaj HDD tek petopozivac iz 2001 tako da sem sentimentalne vrednosti (prvi kupljeni HDD) sa svojih 40Gb nema bas neku upotrebnu vrednost.

Generalno se slazem da ih ne treba kaciti na racunar dok radi, ali pomeranje i tome slicno (bez bacanja na pod) po meni stvarno i nije neka greda.

Ni jedan hard disk ne sme naglo da se pomera i da se trese ali ne znaci da ce istog trenutka prestati da radi kada ga pomeris.Ali prave se bad sector-i i to je pocetak kraja tvog diska.Mojne posle da su gremlini.Kao odjednom je prestao da radi...
Poz:wave:
 
Poslednja izmena:
Ni jedan hard disk ne sme naglo da se pomera i da se trese ali ne znaci da ce istog trenutka prestati da radi kada ga pomeris.Ali prave se bad sector-i i to je pocetak kraja tvog diska.Mojne posle da su gremlini.Kao odjednom je prestao da radi...
Poz:wave:

Relocated sector "0" slovima ZERO !!!
A samom disku SEDMA godina !!!
Vise ih ne prave ko nekad !!!

Mada moram priznati da je poslednjih par godina bio vise na ormanu nego sto je upotrebljavan a i sluzi mi samo za cackanje sistema znaci nakacim ga na masinu i preskeniram ostale diskove.
Stari dobri Maxtor debeljko, b.m ti klesta platio sam ga 207 DM, a sad za te pare dobijes 1TB.
 
Pre 15 godina, imao sam jedan disk Conner od celih 100Mb. Cela serija tih diskova nije htela da radi kada su stajali uspravno?
Cisto, mala digresija.
Nema veze u kom polozaju sadasnji diskovi stoje.
Samo da se ne pomeraju dok rade.
 
500. post (po drugi put)

Ne znam zašto toliko insistirate na tome da hard diskove ne treba pomerati tokom rada? Ne treba ih naglo pomerati, cimati i sl. ali neće mu se ništa desiti ako se pomeraju nekim normalnim pokretima. Ispada da se ni laptop ne bi smeo pomerati dok radi, što kao što svi znamo nije tačno.
 
Slazem se, ali hardovi u lap-ovima se vrte na manjoj brzini (da ne kazem skoro duplo). Mozda i to dosta utice na izdrzljivost.
 
Pa ima ih dosta i na 4500 ...
 
2,5" hard diskovi su napravljeni da bolje podnose ta pomeranja i udarce od 3,5"
kao i da manje trose
 
Sad mi je sve jasno...

Ja mogu moj stari Mahtor D540 ili kakva mu je vec oznaka da pomeram bez straha posto se vrti na bednih 5400 obrtaja a za ove novije nije garantovano.:)

A ovi sto imaju novije laptopove da se paze i prvo provere dal su im diskovi na 7200;) ili 4500:d.

Sta ti je tehnika covek se lako da zabuniti... :wall:
 
meni je hard radio u svim polozajima...vadi sam ga stavljao...pa cak i prikljucio na zivo jednom...i trajao je fino...i samo.... jednog dana.. puf pri ucitavanju ga prijavi kao neki ROMEO ili tako nesto...i to je to ni da mrdne.....
 
Nazad
Vrh Dno