Šta je novo?

Pogledajte i recite mi da li dobre programe instaliram na svez Windows 7

jasaleja

Cenjen
Učlanjen(a)
24.12.2010
Poruke
13
Poena
154
Svaki put kada nekome reinstaliram Windows 7 instaliram sledece programe:

Drivere, Antivirus(Avast), Spybot Search & Destroy, Firefox/Google Chrome, Adobe Reader, NETframework 4.0, Winamp, VLC, K-Lite Codec Pack, WinRAR, Microsoft Office 2007, Java i za gamere stavim Daemon Tools.

Da li bi neko od vas ovome nesto dodao, oduzeo ili zamenu?
 
Pa dobro, eventualno da staviš KM Player, onda ne moraš da instaliraš dodatne kodeke.
Fali ti neki softver za pregled slika
 
Picasa3 za slike, flash player, neki program za download.
 
ok flash player instaliram uvek ali sam zaboravio da navedem. U kom smislu program za download? Probacu picasa3
 
Mislio je Mirza na samostalni program za download, mada možeš direktno iz browsera da downloaduješ.
 
Uzmeš ninite i iz njega instaliraš šta ti se svidi. Sve su besplatne i odlične aplikacije.
 
i vlc koristi interne kodeke tako da ti k-lite nije potreban. osim vlc, ja bih stavio potplayer ili, vec pomenuti, kmp.
zaseban downlaod manager vecini nije potereban. jedino ako koriste warez sajtove onda jdownloader olaksava psoao.
neki program za rezanje diskova mozda. imgburn recimo.
licno bih dodao i programe za kontrolu ventilatora (grafika, cpu i kuciste). u zavisnosti od konfiguracije (ploce) to bi bio neki njihov program (asus ai suite npr) ili speedfan kao univerzalni. za grafiku je tu msi afterburner.
Ostalo sve zavisi od potreba korisnika. drajveri i program za mob, skype, msn, teamspeak, hamachi, fraps, torrent, nesto za odrzavanje sistema, defragmentaciju diska, ciscenje registra... (jedinstveno resenje je tuneup utilities). Mozda cak i kontrola protoka.
 
Poslednja izmena:
Umesto Adobe Reader-a, Foxit Reader i umesto Winamp-a, AIMP. A što se tiče OS Win 7 Basic/Professional, nema potrebe prosečnim korisnicima stavljati "jači".
 
Skype?
 
Umesto Adobe Reader-a, Foxit Reader i umesto Winamp-a, AIMP. A što se tiče OS Win 7 Basic/Professional, nema potrebe prosečnim korisnicima stavljati "jači".

Zapravo, umesto adobe readera, ako hoće prostije i brže rešenje, to je sumatra. Ako hoće naprednije to je pdfxchange.


---
desire
 
Za "rezanje" DVD-ova CDburnerXP, obavezno CCleaner, Total Commander i početnicima (pa i onima koji misle da to nisu) TeamViewer QuickSupport.
 
Cemu ovo sluzi?

Upravljanje racunara na daljinu ili ti preko neta, veoma koristan program.

Skype, MSN, JDownloader (mada kako je krenulo nece imati sta da se downloaduje :D) KMPlayer, pa mozda i neku igricu :)
 
Upravljanje racunara na daljinu ili ti preko neta, veoma koristan program.

Skype, MSN, JDownloader (mada kako je krenulo nece imati sta da se downloaduje :D) KMPlayer, pa mozda i neku igricu :)

ti programi svi spadaju u potrebe korisnika. ja ih uvek instaliram :D ali nekim ljudima ne treba
 
Umesto Adobe Reader-a, Foxit Reader i umesto Winamp-a, AIMP.
Ovo gore


plus bez Klite mega lite giga paketa ....
Ako vec oces neki decoder onda FFdshow
mada uz vecinu playere mpchc,km,pot... ti ne trebaju dodatni decoderi
 
Sta je dovoljno dobro (da ne kazem najbolje) za rezanje? Imgburn ili?
 
mnogo nepotrebnog softvera.

Ne treba ti flash player jer ga imas u chrome-u.
ne treba ti imgburn,jer windows7 ima svoj program za rezanje,tj samo kopiras fajlove na dvd/cd i burn.
ne treba ti program za pregled slika,jer ima windows viewer,defaultni program za slike.
audio moze winamp/aimp,lakse je koristiti winamp.
video,gom player,jer je najlakse instalirati,i ne trebaju kodeci.
za pdf svejedno,sta god..
antivirus,pre bih stavio MSE nego taj avast.
office ok

ukoliko imaju potrebe za skype-om i msn-om,instaliraj i njih.
To bi bilo to.
 
mnogo nepotrebnog softvera.

Ne treba ti flash player jer ga imas u chrome-u.
ne treba ti imgburn,jer windows7 ima svoj program za rezanje,tj samo kopiras fajlove na dvd/cd i burn.
ne treba ti program za pregled slika,jer ima windows viewer,defaultni program za slike.
audio moze winamp/aimp,lakse je koristiti winamp.
video,gom player,jer je najlakse instalirati,i ne trebaju kodeci.
za pdf svejedno,sta god..
antivirus,pre bih stavio MSE nego taj avast.
office ok

ukoliko imaju potrebe za skype-om i msn-om,instaliraj i njih.
To bi bilo to.

Mozila kao sto znas trazi da se instalira flas player, a ima ljudi koji samo Mozili koriste ;)
Po toj tvojoj logici, kako Windows ima sve potrebne programe (to ne osporavam) ali obican korisnik ne ume da ih koristi ili cak i ne zna da postoje, nebi trebalo ni winamp da se instalira, jer imamo WMP.
Stoga stoji da je svaki korisnik cuo za Nero, Acdsee, Winamp...
 
Ako pricamo o "nub" korisnicima :D,odnosno ljudima koji prvi put uzimaju racunar,isto im dodje sve :) Imam ih par,svi koriste IE,wmp (tj vise koriste YT nego klasican audio plejer),takodje i domace sajtove za online gledanje filmova.
Ali ajde,da ne duzim,razumem sta si hteo da kazes.I ja kad odradim sistem nekome instaliram vise programa iz prostog razloga da bi taj video da sam nesto instalirao. Jer oni kad' vide da ima 30 ikonica,zakljuce "pa ovaj je stvarno odradio posao kako valja".
Ali recimo ja ne razumem zasto bi neko instalirao acdsee? def windowsov program za gledanje slika je ok. Ako ce da obradjuje slike,onda se zna sta da mu se instalira.
Takodje on nema teoretske sanse da on primeti razliku u kvalitetu zvuka izmedju winampa,aimpa,foobara... Ako ona uopste postoji.
 
7zip, Avira, Chrome ili Firefox, Foxit, ImgBurn, Skype, VLC. Uz to staviš nešto za slušanje muzike, najbolje ono što su i do sada koristili i MS Office/Open Office u zavisnosti od toga šta inače koriste na poslu ili fakultetu.

Svi su programi veoma jednostavni za korišćenje i besplatni, sa izuzetkom MS Officea. Naravno da verovatno može da se stavi i neki drugi AV, nešto drugo umesto ImgBurna (neka Nero lite verzija ili CDburnerXP npr) ali u principu ovo pokriva gotovo sve prohteve prosečnih korisnika.

Isto nije loša ideja instalirati neki od ovih programa za daljinsko pristupanje računaru, ali mislim da neke stvari koje ste nabrojali (total commander, msn, teamspeak, hamachi, fraps, torrent, nesto za odrzavanje sistema, defragmentaciju diska, ciscenje registra..) zaista nisu potrebne.

Npr neko ko ne ume sam da instalira CCleaner sasvim sigurno neće znati ni da ga koristi niti ima blagu predstavu čemu on služi, pa je samim tim i bespredmetno da mu ga vi instalirate. Isto važi npr za teamspeak, hamachi, fraps, torente, deamon tools. E sad druga stvar je ako neko hoće da natrpa sve i svašta kako bi delovalo da je uradio neki bog zna kako veliki posao, ja lično to nisam niti bi mi palo na pamet da radim.
 
Poslednja izmena:
mpc instaliraj za player...
 
ali uz mpc trebaju i kodeci :D
 
Vrh Dno