Šta je novo?

podmazivanje potenciometra i faradejev

ivan91

Slavan
Učlanjen(a)
28.07.2007
Poruke
1,255
Poena
350
Trazih, al ne nadjoh..a znam da sam citao ovde..
na altec lansing vs2421, hocu da podmazem potenciometar, za volume..cime to podmazati? posto ume da krci po malo kad pojacavam-smanjujem ?
drugo, taj kontroler skuplja sve signale moguce, sto od mobilne mreze, sto od wi-fi-a..pa sam mislio kad budem otvrao da podmazem, i da ga izolujem necim? da li bi alu folija ili tako nesto moglo barem da smanji kolicinu talasa koje kupi ? da polepim sa unutrasnje strane..
 
ok, znaci moze wd40, hvala, a jel zna nek oza faradejev kavez ? dal to mogu ikako da izolujem ? i lda pokusam sa alu folijom pa ako radi, radi..
 
WD40 nikako. Uzmi neki kontakt sprej za tu namenu.
Sto se tice oklapanja mozes probati sa folijom, ali da se ne bi mucio dzabe prvo iztestiraj. Stavi spolja foliju pa primakni mobilni i pozovi sa nekoga drugog da bi ga doveo u stanje kada ima najvise "zracenja". Vidi ima li efekta kada stavis i kada sklonis foliju. Tako mozes probati i sa drugim materijalima, pa kada nadjes nesto sto najvise odgovara izoluj iznutra. Nadam se da si me skapirao. Mislim da bi najbolji efekat napravio kada bi nasao bakarne limove. Oni su deblji od folije i kruci, ali se lako mogu oblikovati i seci makazama.
 
ok, znaci moze wd40, hvala, a jel zna nek oza faradejev kavez ? dal to mogu ikako da izolujem ? i lda pokusam sa alu folijom pa ako radi, radi..

WD40 NIKAKO! Sadrzi vodu i posle nekog vremena moze da izazove samo vece probleme. On sluzi za mehanicke stvari, srafove, brave i sl. gvozdjurije. Za preciznu elektroniku i potenciometre kupi ovo: http://www.google.com/images?hl=en&...=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1024&bih=579

Mislim da je u rasponu od 600-800din.
 
eh ljudi, da dam 800 din na sprej koji mi treba za jedan potencijometar :/ videcu..jos neka preporuka? imam pored sebe neko ulje za sivace masine..al predpostavljam , da ne ide ?
@gedza: u pravu, si probacu s polja da oblepim, pa da vidim ima li razlike..posto me wi fi izludjuje vise..a ako bi naso tanke bakarne ploce, to msm da bi sigurno radilo..sad cu da otvorim kontroler pa da vidim kolko tu zapravo ima mesta..
 
tako cu i uraditi..
pokusacu da iolujem pa javljam sta sam uradio..hvala svima
 
Nije mi baš jasno, “WD40 NIKAKO“, ljudi, to mu 100% završava posao, prsni ga malo i ne brini, podmazaće i očistiti potenciometar, to što privlači vodu je tačno, ako ima vode one će je pokupiti i neutralisati njenu provodljivost. Slažem se da ima namenskih i boljih sprejeva ali se ne slažem sa “WD40 NIKAKO“
 
Pa dobro, ako je jeftina stvar u pitanju, onda i nije nesto veliki rizik i moguca steta, ali ako se radi o skupljim uredjajima, mesta za takve alternative jednostavno ne bi smelo da bude.
 
e bas ste super :) u pitanju je jeftin pc sistem, koj ne treba da traje jos 10 godina mix neg jos 3-4..max
dakleM wd40, ili ne ?

a imam i problem sa otvaranjem kontrolera, ne znam kako se skida krug od potencijometra da bi mogao da odvojim stampanu plocu od kucista..nabacicu slike sutra da vidite o cemu pricam..
 
WD40 je dobar, ali kratkotrajno. Njegova osobina je da skuplja vodu i prikupljace vlagu iz vazduha koja ce kao posledicu imati da kontakti posle nekog vremena patiniraju i imaju jos losiji kontakt. Znaci sa njime se dugorocno gledano pogorsavaju stvari, a kratkorocno zavrsava posao.
 
Nazad
Vrh Dno