Šta je novo?

Pocophone F2

Isplati li se preci sa mi 9 a na poco f2 pro? Kakav je u radu? Kamere? Ima li stabilnu verziju gcam? Koliko sota dobijate?

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Moje misljenje je da se isplati.Moderniji dizajn,bolja baterija,nema noch,u SOCu nije toliki napredak,ima 3.5mm za sluske.Jedino ne znam za OIS da li ima Mi9,ovaj nema.
 
8 sati je realno mislim, sve preko toga je neki uber powersave. Meni je konstantno povezan sa satom i kolima tj. wifi i bt se ne gase.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
8 sati je realno mislim, sve preko toga je neki uber powersave. Meni je konstantno povezan sa satom i kolima tj. wifi i bt se ne gase.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Oho najs.. Mucim sa sa ovim Mi 9, izvucem oko 4 5 sati sota, nekad ne spoji citav dan..
Nego kakav je izbor custom romova za f2 pro? Je li ko to isprobavao?
I najvaznije - - >> ima li stabilne verzije gcam?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Moguce da je tako kako ti razmisljas.Ali nije istina da je memorija brza na modelu od 8gb u odnosu na model od 6gb.
Ja imam model 6/128 i tip memorije je
LPDDR5 2750MHZ

Znam da je izlazilo na nekim recenzijama da je memorija na modelu od 6gb LPDDR4 na 2140mhz mislim, ali sto posto nije tako.
I ta informacija se pojavljivala dosta puta na nekim sajtovima kod specifikacije za poco f2 pro i to je tako ostalo.Ali veruj mi da je informacija netacna.
Skinuo sam program devcheck i preko njega ucitao podatke.
To moze svako da potvrdi ko ima verziju od 6/128gb ovde na forumu,pa cak i oni koji koriste verziju od 8/256.Radna memorija na oba modela je identicna.
I ja sam hteo uzeti verziju od 8gb u mi storu kad je bio na popustu ali se sve rasprodalo.I to ne zato sto je verzija od 8gb brza nego sto i ja kao i ti ne menjam cesto telefone a cena je bila nekih 40 eura skuplja.
Inace fon radi glatko i koliko vidim trenutno zauzece radne memorije se krece tu od 2,5 do 3,5 gb rama.
Sad da li ce to biti dovoljno za par godina ne znam.Sto se kaze vreme ce pokazati.
Do skoro sam koristio lg v20 koji ima 4gb radne memorije i na njemu je sve to radilo dosta dobro.
Na poco f2 pro je to za nijansu malo brze ali ne nesto drasticno brze.

Ako je tako onda i 6/128 nije loše juriti. Sačekaću još malo da se pojave po oglasima verzije 8/256 da vidim kakva će cena da bude. Nije mi žurba note 8 još ok šljaka, samo baterija štuca.
Do sada je 6 rama bilo višak, ali ko zna da se ne povampire zahtevnije aplikacije, to naravno zavisi od globalnog trenda. Ako im bude u interesu začas oni nabuže postajeće aplikacije da traže više rama. A sada i video snimci gutaju prostor tako da 256 nije loše.
 
Citat Citiram korisnika: Kuig Pogledaj poruku
Ja uzimam telefon na 2-3 god, možda sad ne znači, ali ko zna za 2 god.
Brža je i memorija na 8 gb
Sramota sad da uzmem 6 rama a imao sam na note-u pre 3 god
I sta se promenulo za ove tri godine? Jel to 6 gb postalo malo?




Nije se promenilo mnogo, ali tada kada sam uzeo 6/64, standard je bio 3 ili 4 giga i to je tada bilo dovoljno, a sada je 6 možda taman. Isto kao kad bih sada uzeo sa 12, jednostavno malo ispred vremena.
I drugo, uvek kada menjaš telefon gledaš da sledeći bude u svemu bolji. Jednostavno treba prelomiti u glavi da ostaješ na isto a plaćaš dodatno što nije lako.
 
Poslednja izmena:
da li neko prešao sa mi 9T na F2 da uporedi okvire oko ekrana ?

from komsa's Mi 9T
 
Ja, nikakvu razliku nisam primetio osim sto sam progledao velicinom.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Cak je i Peca rekao da je memorija na modelu od 6 bg sporija.
Ne znam koliko je to bas tacno.
 
Mozda misle na internu memoriju al' kontam da ne misle.
U svakom slucaju interna memorija je jako brza, u odnosu na poco f1 nebo i zemlja i mislim da je cak malo brza od 9t pro.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Moguce da je tako kako ti razmisljas.Ali nije istina da je memorija brza na modelu od 8gb u odnosu na model od 6gb.
Ja imam model 6/128 i tip memorije je
LPDDR5 2750MHZ

Znam da je izlazilo na nekim recenzijama da je memorija na modelu od 6gb LPDDR4 na 2140mhz mislim, ali sto posto nije tako.
I ta informacija se pojavljivala dosta puta na nekim sajtovima kod specifikacije za poco f2 pro i to je tako ostalo.Ali veruj mi da je informacija netacna.
Skinuo sam program devcheck i preko njega ucitao podatke.
To moze svako da potvrdi ko ima verziju od 6/128gb ovde na forumu,pa cak i oni koji koriste verziju od 8/256.Radna memorija na oba modela je identicna.
I ja sam hteo uzeti verziju od 8gb u mi storu kad je bio na popustu ali se sve rasprodalo.I to ne zato sto je verzija od 8gb brza nego sto i ja kao i ti ne menjam cesto telefone a cena je bila nekih 40 eura skuplja.
Inace fon radi glatko i koliko vidim trenutno zauzece radne memorije se krece tu od 2,5 do 3,5 gb rama.
Sad da li ce to biti dovoljno za par godina ne znam.Sto se kaze vreme ce pokazati.
Do skoro sam koristio lg v20 koji ima 4gb radne memorije i na njemu je sve to radilo dosta dobro.
Na poco f2 pro je to za nijansu malo brze ali ne nesto drasticno brze.

Model sa 6gb ram-a ima LPDDR4X memoriju a model sa 8gb ram-a LPDDR5 memoriju. To je cinjenica i nisu iste niti su iste brzine a kolika je ta razlika verovatno je za korisnike neprimetno.
Interna memorija je istog tipa UFS 3.1 samo je kapacitet razlicit.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_poco_f2_pro-10220.php
https://www.devicespecifications.com/en/model/e9f8539e
 
Poslednja izmena:
Valjda ima korisnika f2 u temi, pa nek provere nekom aplikacijom i okace ss, pa cemo znati svi da li je brza ili sporija u modelu sa manje memorije, da ne bude posle rekla kazala. [emoji3]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Upravo tako, covek se toliko puta izlupao i opste je poznato da ne voli xiaomi...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Evo sta izbacuje kod mene na poco f2 pro na modelu od 6/128gb.Inace na mnogim sajtovima pise za model od 6/128 gb da je memorija LPDDR4 koja radi na 2140mhz ili tako nesto slicno.
Memoriju koju iscitava kod mene na modleu od 6gb je LPDDR5 2750mhz.
Pitanje koliko se i Peca sa bencha udubio oko toga?Verovatno je i on nasao negde ovo sto pise na netu.
Inace sam instalirao ovaj program
https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.devcheck&hl=en_US

i on je tako iscitao hardver u mom telefonu.
Ali javice se valjda jos neko ko ima verziju od 6/128gb.Nadam se da nisam ovde na benchu jedini sa tom verzijom?:d

Evo proverio i na sestrinom modelu koji je isto 6/128gb i na njemu je isto kao i kod mene.
Da ne bude da ja imam neki fantomski model sa nabudzenom memorijom.:D
Mada je fon u fantomskoj boji phantom white.
 

Prilozi

  • viber_image_2020-08-26_17-27-17.jpg
    viber_image_2020-08-26_17-27-17.jpg
    97.5 KB · Pregleda: 163
  • viber_image_2020-08-26_17-48-25 1.jpg
    viber_image_2020-08-26_17-48-25 1.jpg
    95.1 KB · Pregleda: 153
  • viber_image_2020-08-26_17-49-58 2.jpg
    viber_image_2020-08-26_17-49-58 2.jpg
    90.8 KB · Pregleda: 149
Poslednja izmena:
Ok ali trebali bi da budu strucni. To i jeste valjda neki cilj i poenta kanala
 
Skinuo sam program device info hw i sa njim ocitava da je 6gb LPDDR5 samo ne pise na koliko megaherca radi.Ako znate jos neki proveren program za ocitavanje hardvera recite pa da ga instaliram i vidim sta pise.
 
Svakako to nije nesto sto ce krajnji korisnik osetiti.
 
^Niti ga to interesuje.

Послато са SM-G980F уз помоћ Тапатока
 
Drugari prodat je poco f2 pro i uzet S10 lite. Nisam mogao bez sd kartice i sa miui-jem iako je odlican ali navika je cudo. Ubuduce samo samsung sa sd-om a i xiaomi ostaje u igri. ;)
 
Drugari prodat je poco f2 pro i uzet S10 lite. Nisam mogao bez sd kartice i sa miui-jem iako je odlican ali navika je cudo. Ubuduce samo samsung sa sd-om a i xiaomi ostaje u igri. ;)

Moze kratko poredjenje kad se slegnu utisci? :)
Ja sam se dvoumio izmedju F2 i S10lite, na kraju prevagnuo lite za pola koplja.
 
Nazad
Vrh Dno