Šta je novo?

Ploce za LGA 2011 Sandy Bridge- E

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,073
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
G1-Killer Assassin 2

Morning-week "GIGABYTE high-end players Salon", we have seen the use of Z68 chips G1-Killer Sniper 2 motherboard, indeed very "powerful." However, this motherboard is not the G1-Killer of the most high-end models, according to their naming conventions, the most high-end model is the G1-Killer Assassin 2 motherboard, but this board has not disappeared.

Recently, an ID for MrWong Wang Xiansen of Sina microblogging users exposed a group of pictures, and claims that this is the upcoming GIGABYTE G1-Killer Assassin 2 motherboard. See from the picture, the board uses the Intel X79 chipset to build, configure at least the three PCI-E x16 slot, BigFoot Killer E2100 network card and sound card Creative CA20K2 innovation and Jacuzzis.

G1-Killer.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovde cemo pisati sve o novitetima vezano za LGA 2011 ploce.
@mirza82
Realno je bolje sa 8 slotova .Sandy-E ce se za sigurno koristiti
u profesionalnije svrhe a to zahteva i vecu kolicinu rama!
 
Poslednja izmena:
Jedino što je definitvno fail kod X79 čipseta su samo 6 nativnih SATA portova. Ajde da su svi bar SATA3 pa bi i moglo da prođe nekako, ali samo 2 nativna SATA3 porta je stvarno malo za high end platformu...
 
Jedino ova MSI izgleda "normalno" . Sta je ovo bre sa izgledom ploca? Naravno da mi je bitnija funkcionalnost od izgleda,ali ploce su uzas....
 
Poslednja izmena:
Kolega sta fali ovom Asus P9X79 Deluxe ?
Po meni je ona najbolja a sto rece maximus uz vodeni sistem
i neka plava creva ekstra kombinacija.
 
Pardon,promakla mi je :p Asus je isto ok :)
Ima slicna tema gde je postavljena slika asus x79 ploce (ne znam tacan naziv),i dalje mislim da je neka shala u pitanju.
 
Meni su ove Gigabyte skoro savrsene sa tom zeleno-crnom kombinacijom, ali nikako ne mogu da prebolim taj dizajn sa pistoljima, sarzerima, nisanima... Pa dajte ljudi, nismo deca... :(
I ova EVGA Classified, izgleda ko striptizeta pred kraj tacke... :trust:
Ovo ostalo je klasika...
 
eVGA je cak i duza od standarda a Gigabyte je postao krajnje neozbiljan.
Prave ploce za osnovce,cak ni njima to nije zanimljivo,to je sad iPhone generacija :d
 
ASRock me je razočarao iz jednog razloga samo, zar opet mali glupi vent na čipsetu :mad: a Gigabyte je zaista što reče Beast jako postao smešan s tim hladnjacima, baš onako za klince deluje, ostalo je ok. Naravno Evga bih ipak izdvojio...;)
 
Pošto još uvek nema slike nijedne crveno crne ploče iz Asusa i ASRocka (ona EVGA nije nešto), od svih ovih ploča vizualno mi se sviđa samo crni ASRock, naročito ogromni hladnjaci oko memorije, taman da se ugnjezdi vodeni blok između. Naravno minus je samo 6 memorijskih slotova i glupi ventilator.

A Gigabyte sa onim pištolj hladnjakom je stvarno no comment. Šaržer na postojećim G1 pločama ispade još i zlato u poređenju sa ovim pištoljčićem...
 
Gigabyte GA-X79-UD7 i Gigabyte G1-Killer Assassin 2 su po mom ukusu, voleo bih da Asus malo promeni boje u tom pravcu. :)
 
Pogresio sam naziv ploce,ovo je GIGABYTE G1.ASSASSIN 2 a onaj sa pistoljcicem je G1-Killer Assassin 2.
Malo su zakomplikovali nazive:-devil-:
 
Malo sata portova, loš raspored istih i ostalih komponenti..Uglavnom nije za Home usere. Je l' beše isto EVGA izbacio neku dual 1366 plču pre nekih par godina? Koliko se sećam kačio je illidan link do ploče...??? I ona je, koliko me služi sećanje, imala loš layout.

Inače, Asrcok je po meni najlepša :) Najozbiljnije odrađena naponska. Najlepši hladnjaci i najpopunjeni I/O panel, što ja jako cenim :) Minus je samo triple chanel memorija i ventić na SB.

Asus je ok, ali su mi boje balj fuj..soo 2009. Kao gigabyte sa svojim plavo belim, narandžasto-ljubićastim serijama (ko se seća 790XT-UD4P ploča zna o čemu pričam) :fuj:

Gigabyte...uffffff..izuzteno nezbiljna naponska sekcija u vrlo ružan hladnajk iste :( Takođe kad je već sve crno, mogli su da stave na ploču te kategorije i crne Dimm slotove i neki malo nadr*aniji hladnjak... FAIL! Ovaj drugi model opet ima siromašan i/O panel i samo 4 slota za ram.

Inače, sve ploče osim ASrocka i Asusa mi deluju nekako pusto i prazno....Prosto čovek da ne veruje da su u pitanju poloče najnovije generacije :( Po meni, trebalo bi da budu krcate, ali možda je to rezultat prevelikog PCB-a...?

Hoće li moći da ove ploče stanu u kućišta poput 690 II ? :D :d

Edit: Sad videh da Ovaj AsRock ima ipak quad chanell :) Onda je samominus taj ventliatorčić :) Ali je po meni Asrock ubedljivo najlepša ploča od svih ovde prikazanih :)
Msi takođe deluje ok, a "čista" plavo crna kombinacija (za razliku do asusove) će da lepo legne uz ono intelovo plavo crno vodeno hlađenje, mada je više gotivim pure black varijante :)
 
Poslednja izmena:
@Villy
Cela platforma LGA 2011 je Quad Channel a broj slotova za memoriju zavisi od samog brenda.
4/8 slotova sve jedno,sve radi u quad channel rezimu.
 
I know ;)

Ali opet je malo jadno da ima dva sa leve dva sa desne...
 
da li ima nekin naznaka oko cena istih? ili je još isuviše rano za to?
 
Nazad
Vrh Dno