Šta je novo?

Ploca za x6

overkind

Cenjen
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruke
577
Poena
169
Kao sto i sam naslov kaze , treba mi savet u vezi plce za doticnog 1090t phenoma.Elem,nije to licno za mene ,nego imam kolegu koji planira to sve da uzme pa se dvoumimo izmedju ploce.Uz to bi trebalo da ide jos 8gb rama 1800 i 5970 koju vec ima.Lova mu nije problem.
 
ASUS M4A89GTD PRO / USB3 ;-)
 
Asus Crosshair IV Formula, lider u overklokingu ne samo proca a i memorije ;)
 
ne znam zasto ganjate te ploce od 250e.... Nek uzme bilo koju sa 890 chipsetom ;) Mada moze i stariju opusteno,nista ne gubi... Cak ce mu ostati i solidna kinta.
 
Asus Crosshair IV Formula, lider u overklokingu ne samo proca a i memorije ;)

Kod amd platforme, oc memorije zavisi od memorijskog kontrolera u procesoru, a ne od ploce. Pogotovu ako se ide na BE procesor, tu ploca ne igra skoro nikakvu ulogu sem naponske jedinice. A cisto sumnjam da ce zacetnik teme koristiti ln2 za obaranje svetskih rekorda u overkloku. Takvi znaju sta im treba, bez uvrede.

Suma svega, ASUS M4A89GTD PRO / USB3 je fantasticna ploca za jedan x6 cpu, Croshair IV se uzima samo ako se ide na vise od dve graficke karte, jer je to i jedna jedina prednost u ASUS M4A89GTD PRO / USB3, naravno ako se uzme u obzir normalan oc potencijal (4-4.2ghz sa BE i to samo zavisi od primerka procesora i hladjenja).
 
Memorijski kontroler u x6-ticama je optimiziraniji u odnosu na X2,4 fenome. Evo moj drugar je sa Formulom i 1090t

ibr5B.png



P.S. Formula nije samo za korisnike koji obaraju rekorde ili upotrebljavaju LN2 ;)
a i covek kaze da mu lova nije problem...
 
Poslednja izmena:
Memorijski kontroler u x6-ticama je optimiziraniji u odnosu na X2,4 fenome. Evo moj drugar je sa Formulom i 1090t

ibr5B.png



P.S. Formula nije samo za korisnike koji obaraju rekorde ili upotrebljavaju LN2 ;)

Da, jeste bolje optimizovan memorijski kontroler na thuban procesorima, ali opet nista bolje nece ram memorija raditi na croshair IV, nego na M4A89GTD PRO, znaci to ne zavisi od ploce kao sto si ti rekao.

P.S. Formula nije samo za korisnike koji obaraju rekorde ili upotrebljavaju LN2 ;)
To sam vec i rekao u postu pre ovoga.
 
I ja sam mu predlozio te dve ploce i verovatno ce ici na asusa :)
inace lik je ludak ,msm da je prvi imao q6600 u srbiji ( 300 i kusur eura tad platio) a sad tera asusovu 5970 na tog intela :)
 
Ja mislim da treba cekati sandy-ja pa i bulldozera da izadje, pa tek onda lepo izvagati i kupovati. Totalna je glupost sa q6600 ici na PII platformu pa makar i na thubana. Ipak su snady i bulldozer tu za malo vremena. A, ako ima dobar primerak q6600, moze slobodno da ceka rasplet intel vs amd 2011 fight-a. Ne kazem je thuban los, ali bulldozer je revolucija u odnosu na dosadasnje amd procesore (bar ga tako najavljuju). Kad bi bulldoezer bar radio na am3 plocama, pa i ajde da uzme am3 + thuban, ali bice bas suprotno (PII ce da radi na buducem chipset-u), tako da mislim da je menjanje procesora i ploce sad bacanje para, pogotovu ako bulldozer ispuni ocekivanja. Sve u svemu dobre su 890gx/fx ploce, nema sta, ali samo moze da dobije strpljenjem.
 
A kad se ocekuje da izadje taj novi amd ?
 
Upravu su ljudi,bolje sacekati nove procesore....
 
Cime se taj tvoj prijatelj bavi? Ako zaradjuje od tih komponenti i bitan mu je svaki sekund, neka uzme X6. Ako ga samo svrbe pare neka uzme SSD, to je pravi upgrade
 
Nazad
Vrh Dno