Šta je novo?

Ploca + Proc ?!

nDiablo

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2005
Poruke
47
Poena
309
Posto sam i dalje u dilemi i ne znam sta da uzmem, i sta bi bilo najbolje za mene.. Procitah "hiljade" komentara i dalje sam zbunjen :d
Pa zato moram da vas zamolim za malu pomoc oko odabir procesora i ploce..
Pre svega budzet za te dve stvari mi je samo 180e, ako bude bas neke bolje kombinacije, skupice se 200e max..
Na tu plocu ce sigurno ici grafa Sapphire x1950 pro 512mb gdd3(platio sam je 45e, jel ok??), sto se tice memorije stavio bih neki kit 2x2gb, primer geil black dragon ili slicno.. na 800mhz, znaci za to imam 60e..
E sad intel ili amd..?!?! Sve jedno, sta vi mislite da je bolje za te pare..

Komp mi treba u glavnom za net, igre (nema se puno vremena, ali kada naletim volim da odigram), muziku, od vecih programa koristim catiu, solid works, auto cad..

Sto se tice ploce ne treba mi integrisana grafa, i ne treba da ima dva pci-e slota za grafe! Pre cu staviti jednu jacu, nego da parim dve.. Takodje samo da nije mala ploca, mrzim kada vidim sicusnu plocicu :D znaci neka atx, poveca :) sa vise slotova..

p.s. sto imam zahteve :d :wave:
 
Zaboravih da napisem, da bi kasnije trebalo da dodje tu jedno home made vodeno hladjenje.. Samo da uhvatim slobodnog vremena. I onda greota ga malo ne kloknuti... ;)
Sigurno ce biti blokovi na grafi i procesoru, a za plocu ce da vidimo...
 
e5200 i gigabyte p35-ds3l... a za ostale pare kupi neku šminkersku periferiju...
ili odvedi devojku na neko pristojno mesto :)
 
Pa ne bih se slozio sa tobom. E5200 bi ostavio AMD-a daleko iza sebe, pogotovo na pravcu :D

Lepo je to pravilo, ali nema se para.. :D I ja bi jedan r1, ali trenutno se zadovoljavam sa kymco bet win 250 :d

Nego sada cekam trenutno jednog lika da vidim da mi nabavi neke komponente ispod cene, bez pdv-a.. pa kada dodje sa puta, onda cu njega da iscimam za jos neke bolje komponente.. Tako da sada prvo njega cekamo da se vrati..

A jedno pitanje, kako se sada klokuju ovi noviji amd x2? ili x3 i x4..
 
Posto sam i dalje u dilemi i ne znam sta da uzmem, i sta bi bilo najbolje za mene.. Procitah "hiljade" komentara i dalje sam zbunjen :d
Pa zato moram da vas zamolim za malu pomoc oko odabir procesora i ploce..
Pre svega budzet za te dve stvari mi je samo 180e, ako bude bas neke bolje kombinacije, skupice se 200e max..

Ploca ASUS P5Q (95 evra)
Proc: Intel dual core E7200 (90 evra)

Za te pare intel obavezno uzmi. Imas cak i opciju da jednoga dana predjes na Quad core neki dobar, koji su fantasticni. Znaci osigurao si plocu za upgrade jednog dana.

Na tu plocu ce sigurno ici grafa Sapphire x1950 pro 512mb gdd3(platio sam je 45e, jel ok??), sto se tice memorije stavio bih neki kit 2x2gb, primer geil black dragon ili slicno.. na 800mhz, znaci za to imam 60e..

Ne, nije dobro. Jer mogao si da uzmes za 80 evra ATI radeon 3850 512mb, ili nvidia 9600 GSO 340mb, koje su jedno 5 puta bolje od te 1950, a skuplje svega 35 evra.
 
Vrh Dno