Šta je novo?

Ploca i proc za surf

marketman

Slavan
Učlanjen(a)
14.12.2008
Poruke
599
Poena
320
Dakle potrebna je neka ploca sa integrusom, proc i ram za komsinicu ;)

Za proc sam mislio 7750 ili AthlonII 240, nista jace od toga sigurno ne treba...mozda cak i slabije?!?

Bilo kojih 2GB rama ce zavrsiti posao..

Ali za plocu zaista nemam pojma. Predlozite neku? Kakve su te integruse danas, jel moze da se odigra neki Sims ili Virtua tennis ako nekom dune? I bilo bi lepo da ima 3 god garancije.

Hvala unapred na bilo kakvim predlozima
 
Koji je budžet?
 
X2 240 ~4900 (ipak je bolje da uzme njega, manje se greje od 7750+)
Biostar TA790GXB AM2+ ~6800 (zbog malo jace integruse, Sims bi trebalo da radi, a verovatno moze i Virtua Tennis 3)
2GB DDR2 KingMax, PC1066 ~2200

Sve ploce imaju garanciju od 3 godine.
 
Dakle potrebna je neka ploca sa integrusom, proc i ram za komsinicu ;)


A jel ima neka "ne toliko jaka" varijanta, cisto da imam neku opciju. A ta ploca mi se zaista svidja, dobar je izbor u svakom slucaju :)


Mislim da bi u oglasima mogao da nadjes sve to za manje od 100€...

Recimo Biostar ploca sa 690G chipsetom, neki Brisbane i dva modula od 1GB
i komsinica ima da se razbije od surfa :type:
 
ima sad da se nadju gigabyte ploce sa integrisanim atom procesorom i GMA grafikom, mislim da su oko 60e

Ali ce to jako tesko poterati i Sims i Virtua Tennis. Ko god hoce i malo da se igra treba da izbegne Intel integrusu.
 
Mislim da bi u oglasima mogao da nadjes sve to za manje od 100€...

Eh, da uzimam sebi to bi sigurno i uradio. Al aj ti "nekome" objasni da to niko nije pipkao i da nije gadno :)

Elem smislio sam dve varijante, pa neka me neko ispravi ako nesto ne valja

I) Totalni raspad varijanta
ploca: Biostar GF7050-M2 ~ 3800
proc: Athlon 64 LE 1640+ 2.6GHz ~ 3000

II) Radi varijanta
ploca: Biostar A780G M2+ SE ~ 5300
proc: Athlon II X2 240 2.80GHz ~ 4900
 
Eh, da uzimam sebi to bi sigurno i uradio. Al aj ti "nekome" objasni da to niko nije pipkao i da nije gadno :)

Elem smislio sam dve varijante, pa neka me neko ispravi ako nesto ne valja

I) Totalni raspad varijanta
ploca: Biostar GF7050-M2 ~ 3800
proc: Athlon 64 LE 1640+ 2.6GHz ~ 3000

II) Radi varijanta
ploca: Biostar A780G M2+ SE ~ 5300
proc: Athlon II X2 240 2.80GHz ~ 4900

Za internet i surf nece primetiti razliku izmedju te dve kombinacije, ali ne znam kako stvari stoje sa igrama. Jedna stvar mi je zapala za oko, a to je da se za razliku u ceni ove dve kombinacije, na slabiji kompler moze dodati NOVA 3650 grafa, pa ce moci i da se poigra.
 
Eh, da uzimam sebi to bi sigurno i uradio. Al aj ti "nekome" objasni da to niko nije pipkao i da nije gadno :)

Elem smislio sam dve varijante, pa neka me neko ispravi ako nesto ne valja

I) Totalni raspad varijanta
ploca: Biostar GF7050-M2 ~ 3800
proc: Athlon 64 LE 1640+ 2.6GHz ~ 3000

II) Radi varijanta
ploca: Biostar A780G M2+ SE ~ 5300
proc: Athlon II X2 240 2.80GHz ~ 4900

U prvoj, umesto te ploce uzmi GigaByte M61-PME-S2P, kosta oko 200 dinara vise, takodje je AM2, ali ima podrsku za prakticno sve AM3 procesore. Sto se toga tice, mozes je uzeti i u kombinaciji sa drugim procesorom i "ustedeti" 1500 dinara, ali ti tada ipak treba i neka neintegrisana graficka karta.
 
Jedna stvar mi je zapala za oko, a to je da se za razliku u ceni ove dve kombinacije, na slabiji kompler moze dodati NOVA 3650 grafa, pa ce moci i da se poigra.

E vidis, to si jako lepo zapazio! Bas nisam razmisljao o tome, ja zacrtao jeftino=integrusa pa to ti je :d

U prvoj, umesto te ploce uzmi GigaByte M61-PME-S2P, kosta oko 200 dinara vise, takodje je AM2, ali ima podrsku za prakticno sve AM3 procesore.

Hvala, sada sa svim ovim mogu da kombinujem do beZsvesti i skupo i jeftino pa dobro i lose i naravno osrednje ,)
 
Nazad
Vrh Dno