Šta je novo?

Ploča za I5 4460

Goor

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2008
Poruke
130
Poena
320
Nameravam da promenim trenutnu konfiguraciju (PHENOM II 960T i ASUS M5A97) za neki Intel komplet.
Izbor procesora mi je pao na Intel iz prostog razloga što mi AMD FX nije baš nekakvo značajno poboljšanje sa ovog CPU-a koji trenutno koristim.
Ne interesuje me nikakav overclock, jednostavno uzeo bih polu-konfiguraciju koja bi me služila naredne 2-3 godine.
Izbor procesora mi je pao na I5 4460 koji mogu nabaviti kod Mađara za nekih 170e.
Smatram da mi je on malo značajniji pomak napred u odnosu na trenutni AMD koji koristim.
Gledao sam polovni I5 2500K i neki I5 3xxx modele koji su takođe sasvim pristojni ali mi ovaj I5 4460 deluje kao bolja opcija kad već kupujem takoreći od nule.
E sad tu na red dolaze razni intel chipset-ovi u koje nisam najbolje upućen (ostao sam na Nehalem-u kada sam planirao kupovinu I5 750).
Trebala bi mi pomoć oko izbora samog čipseta a onda i samog proizvoda matične ploče.

Trenutna konfiguracija koju koristim je:

AMD Phenom 960T
ASUS M5A97
2x4 GB DDR3 Kingston
Radeon R9 270
SSD Intel 120GB
HDD WD 1TB black
Chieftec 600W
 
Obzirom da je 4460 zakljucan i da ne moze da se overclockuje (nije K model), ne treba ti ni overclockerska ploca. U prevodu, H81/B85 ploce ce ti raditi posao.

Tako da slobodno mozes ici i na najjeftiniju H81 plocu: http://emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb-lga1150-h81-msi-h81m-p33.11.html?productId=36826
Ionako su sve te ploce od 40 do 80 evra istog kvaliteta, a razlikuju se samo po slotovima, konektorima, itd. Pa ako ova sadrzi sve sto tebi treba, nema razloga da dajes dinar vise na neki drugi model.

Inace su ljudi masovno kupovali MSI H81M-P33.
 
Poslednja izmena:
Kod Fante je 160e.Ja ga koristim na Asus H81M-K i nema problema.Odlicna kombinacija za taj novac.Samo zamenis fabricki kuler sa malo boljim.
 
Ipak ću nabaviti CPU preko Fante, povoljnije :)
Šta mislite o ploči ASROCK Z97 Anniversary za 72e ?
Ona mi nekako deluje kao best buy u ovom momentu...
 
Iskreno, bo5e ti je da uzmeš 5udsku non-Z ploču nego skrnavu Z97, kakva je ova...to Z joj je jedini adut, kao moći ćeš nekad da ubodeš K procesor i klokneš ga, ali s obzirom na kvalitet ovog ASRocka, nećeš se leba najesti. Kako hoćeš, ja bih tražio nešto drugo...
 
Pričao sam sa drugarom jednim, on ima ASRock Z97 PRO 4 ploču i kaže mi da je prezadovoljan s obzirom na cenu koju je platio tada kad je kupovao.
Znam da je ta PRO 4 nešto skuplja od Anniversary ali on mi kaže da nema neke velike razlike, e sad nzm šta da mislim o samom kvalitetu jer meni se ona ovako na papiru sviđa a i sam izgled iste mi je onako solidan.
 
Ja narucih ASUS B85-PRO,98e.Ipak mi je jos uvek Asus najsigurniji a i na ploci je sve sto mi treba.
 
Pro 4 serija im je oduvek bila solidna, već par generacija chipsetova...ja sam imao B75 Pro 3, bila je jedna od naj B75 ploča tad. Ali, gledajući Z97 Anniversary, ne sviđa mi se...kako želiš. Koju god budeš bitao, gledaj da ima što više USB 3.0 i SATA 6.0GB konektora, kao i konektora za fanove...ostalo je sporedno, pošto ne overklokuješ.
 
Poslednja izmena:
U globalu zadovoljan sam sa onim što ploča nudi, naravno uzimajući u obzir cenu pre svega jer na istoj neću overklokovati CPU kao ni memoriju.
Garancija za ploču iznosi 2. godine pa posle toga lako ću, ako budem imao problema sa njom onda reklamiram i to je to.
Asus je naravno asus ali ima priličnu cenu naspram imena koje je stekao godinama unazad.
Razmišljao sam i o Z97 PRO 4 ali kako nemam CPU sa K oznakom mislim da mi zaista nije potrebna. Što se grafike tiče koristim i uvek ću koristiti single GPU pa i sa te strane nemam potrebe za nekim egzibicijama oko PCI-ex slotovima, linijama itd...
 
Nazad
Vrh Dno