Šta je novo?

PlayStation VR2 (PSVR2) - Opšta diskusija

No Man's Sky je nevidjena igra, zapanjen sam zaista, izbila je igra na moje prvo mesto VR igara i to na cvrstih 100%
Vec imam 25 sati igranja a osecam kao da sam tek krenuo, toliko toga ima i tek sam zagrebao povrsinu.
Jos ni na jedan bug nisam naisao, ne znam kako je igra izgledala pre ovog updejta, sad me bas zanima ali zadnja 2 dana sam bas uporedjivao ovu igru naspram nekih drugih.
Graficki je zaista spektakularna, sve izgleda kristalno jasno, ne znam sta su joj uradili ali svaka im cast :)
Juce instaliram RE Village ponovo, to je prva igra koju sam probao na VR, znam da me malo smarala grafika bila dok sam igrao ali to sam pripisivao meni kao problem i nemogucnosti da nadjem sweet spot, medjutim to mi odavno nije vise nikakav problem pa resio da vidim ponovo tu igru, sva je nekako blurovana i mracna, boli me glava dok je igram hahahah
Lose prilicno, gameplay je dobar ali grafika po meni nije nesto, ne verujem da cu je vise igrati, mada nikad se ne zna, ne skoro sigurno.

Back to No Man's Sky i VR ... u pocetku mi je letenje brodom malo bilo weird, ali sada sam totalno izvalio rukovanje istim tako da je to postalo pravo uzivanje.
Borba sa drugim brodovima je intezivna ali za sada barem mi se cini prilicno laka (stsnes X i automatski lockujes neprijatelja i onda samo drzis R2 i razvalis ga), verovatno je to tako na pocetku samo a i nasao sam i osposobio jedan drugi brod i imao srece da je prilicno dobar i dobio sam ga za dzabe naravno, jer u suprotnom su mnogo skupi, mozda je i do toga, nisam bas skroz provalio upgrejdove jer su prilicno kompleksni i mnogo ih ima.

Nisam siguran kako bih prihvatio ovu igru da nemam VR i da je igram samo flat, tesko mi je to sada da projektujem nakon VR iskustva.
Verovatno je ne bih ni uzeo, iskreno nisam ni cuo za igru do skoro, ali krenulo svrsavanje youtubera na ovu igru nakon PSVR2 updejta i tako i cuo za igru i na kraju je i uzeo.
Igra vredi celih 60 dolara, na 30 je steal.

(y)
 
No Man's Sky je nevidjena igra, zapanjen sam zaista, izbila je igra na moje prvo mesto VR igara i to na cvrstih 100%
Vec imam 25 sati igranja a osecam kao da sam tek krenuo, toliko toga ima i tek sam zagrebao povrsinu.
Jos ni na jedan bug nisam naisao, ne znam kako je igra izgledala pre ovog updejta, sad me bas zanima ali zadnja 2 dana sam bas uporedjivao ovu igru naspram nekih drugih.
Graficki je zaista spektakularna, sve izgleda kristalno jasno, ne znam sta su joj uradili ali svaka im cast :)
Juce instaliram RE Village ponovo, to je prva igra koju sam probao na VR, znam da me malo smarala grafika bila dok sam igrao ali to sam pripisivao meni kao problem i nemogucnosti da nadjem sweet spot, medjutim to mi odavno nije vise nikakav problem pa resio da vidim ponovo tu igru, sva je nekako blurovana i mracna, boli me glava dok je igram hahahah
Lose prilicno, gameplay je dobar ali grafika po meni nije nesto, ne verujem da cu je vise igrati, mada nikad se ne zna, ne skoro sigurno.

Back to No Man's Sky i VR ... u pocetku mi je letenje brodom malo bilo weird, ali sada sam totalno izvalio rukovanje istim tako da je to postalo pravo uzivanje.
Borba sa drugim brodovima je intezivna ali za sada barem mi se cini prilicno laka (stsnes X i automatski lockujes neprijatelja i onda samo drzis R2 i razvalis ga), verovatno je to tako na pocetku samo a i nasao sam i osposobio jedan drugi brod i imao srece da je prilicno dobar i dobio sam ga za dzabe naravno, jer u suprotnom su mnogo skupi, mozda je i do toga, nisam bas skroz provalio upgrejdove jer su prilicno kompleksni i mnogo ih ima.

Nisam siguran kako bih prihvatio ovu igru da nemam VR i da je igram samo flat, tesko mi je to sada da projektujem nakon VR iskustva.
Verovatno je ne bih ni uzeo, iskreno nisam ni cuo za igru do skoro, ali krenulo svrsavanje youtubera na ovu igru nakon PSVR2 updejta i tako i cuo za igru i na kraju je i uzeo.
Igra vredi celih 60 dolara, na 30 je steal.

(y)
Kiseli se na SSDu, večeras se ukrcavam.
 
Ode dva sata kao ništa, mislio sam da igram 25 minuta. Jako zanimljiv NMS, prvi put u hiper pogonu baš oduva. Kad sam upalio igru i kad je krenulo naježio sam se.

Patim se sa pozicijom u kokpitu da nacentriram kako mi odgovara a u opcijama nisam video kao u Kayaku da mozes da pomeras centralnu poziciju po X i Y osi. Ali malo ustanem drzim start i iz par puta nabodem.

Sve u svemu vidim da ce ova igra da jede sate.

P.S. naisao sam na nekoliko tekstura bas pikselirane. Što se focusa toče sve je jasno i čisto, baš su uboli sa fovoted renderingom ili kako se vec pise.
 
Ima Flight sensitivity, koji je default na 25% , ali nisam to dirao, nije mi neki to problem mada znam na sta mislis, malo je pipavo.
Kad sam krenuo da igram ja sam se cudio zasto R3 ne radi (sprint) a video na yt da lik koristi R3 za sprint bez problema, doduse na flat verziji.
Nesto kasnije provalim u opcijama Movement direction, koji je default setovan na World, kad sam promenio to na Head, radi sprint.
To je malo weird bilo.
 
Upravo probah malo Crossfire: Sierra Squad , zanimljiva je ,laksa je za brzi play u odnosu na Pavlov, manje zamara rekao bih :)
 
Verovatno bih je uzeo da ne igram trenutno No Man's Sky, ali ono malo sto sam video me smorilo, lik igra na Realism a ammo neogranicen, kao i health injection.
Pa koji je to realizam jebga :ROFLMAO:
Reload pritom nije manuelni itd. ok igra je predstavljena kao arcade shooter, udjes rokas, ne skidas prst sa tastera, ali smejurija je ono sto sam video, AI prvenstveno, ovaj tvoj sto ide sa tobom gleda u zid i nista ne radi, isto tako i enemy, cesto gledaju u zid i ne primecuju te, pridjes im i u glavu im opalis par komada, ali dobro, za opustanje neko i zezanje je verujem ok, neki coop sa drugarom i slicno.
Mada dobre ima reviews, osim jednog lika koji se bas posrao na igru, sad seru po tom liku ostale kolege njegove :D

Vampire The Masquerade me zainteresovao nesto, moze da bude vrlo dobro, Hitman fazon neki, stealth, videcemo.
Dosta dobrih igara se ocekuje do kraja godine, i pocetkom sledece.
Taman da izgustiram ili mozda cak i zavrsim NMS (ako je to uopste moguce i ima li igra kraj uopste na story modu hahahah)
 
Mislim da ce da krene uskoro navala VR igara, cak sam negde naleteo na glasinu da ce switch 2 da bude delimicno usmeren ka VR verovatno uz kupovinu nekih dodataka. Nintendo prihvata nove trendove tek kad ih dobro izanalizira. Ali to bi poguralo celu pricu.
 
To sigurno, ide se ka tome, neki dam sam se bas obradovao kad sam video da je glavni lik ispred studija koji je radio Alien Isolation, zaboravio sam ko je i sta je, ne mogu da se setim trenutno, da rade odavno vec na VR verziji te igre, koja bi zapravo bila nastavak te igre, ali u istom tom fazonu, i zvace se Aliens.

Eye tracking je mnogo jaka fora, kao i FOV rendering, samo toliko je to sve novo da ni developeri koji trenutno rade na igrama koje treba da izadju ne znaju kako da iskoriste max. hardver sa kojim rade.
Eye tracking je postojao i ranije ali FOV rendering je prisutan u svega par igara trenutno.

Sony-ju treba neki AAA killer naslov za VR2, bice i toga vrlo brzo siguran sam.
 
Pa dobar Alien bi bio brutalno, mozda da odrade filmove 1 i 2 to bi bilo ludilo.
 
Teniis on court odlozen release za 3 dana jer je bio istog dana kad i Spiderman 2, planirao sam to da uzmem i to na nevidjeno, sad mi mnogo kasno tih nekih jos dvadesetak dana.
Igra mi se nesto novo, ovaj Creed trailer videh juce, to sam imao u wihlist ali nije stizao na red od drugih igara, i dalje je u wishlisti, uzecu ga doduse kad bude na popustu, sad nije a obicno jeste.
Green Hell maltene nisam igrao, cekam da izbace patch za grafiku, trebalo bi po najavi da bude vrlo brzo.
Ne znam ovaj Tetris Effect, nije mi jasan bas koji je fazon, ok rukama pretpostavljam pomeras elemente, istripovan je verovatno itd. ali sta znam.
Razmisljam da ipak uzmem Cross Sierra Squad, da rokam malo :ROFLMAO:

Izadje danas Phantom Liberty btw, to sam planirao ali smara me flat, odvikao sam se. Nije mi to to vise nakon VR-a, uzecu je ipak ko zna kad, ne igra mi se sad, dobra je igra Cyberpunk, kvalitetna ali jebg.
Bice u oktobru dosta igara za VR
 
Ne znam ovaj Tetris Effect, nije mi jasan bas koji je fazon, ok rukama pretpostavljam pomeras elemente, istripovan je verovatno itd. ali sta znam.
Tetris Effect je jedna od mojih omiljenih igara i u VR-u koristim potpuno iste kontrole kao i u "flat" varijanti. Na Meta Quest-u igram preko Xbox kontrolera a PSVR2 preko DualSense. Upravljanje preko Oculus Touch ili PSVR2 Sense kontrolera je meni nepraktično. Verzija igre za PSVR2 omogućava da aktiviraš "Zone" tako što na kratko zatvoriš oči mada ja i tu koristim R2.
 
Uzeo Sierra Squad, wow, moram da priznam da nisam ocekivao da ce da mi se svidi, gledao sam dosta gameplay-a na yt i bilo je ok, ali kad udjes zapravo u igru totalno je drugaciji fazon od toga.
Mislim nista novo, kad se snima VR i gleda flat naravno da nije isto sa VR iskustvom, ali mislio sam da je gameplay smesan, nisam dugo igrao, samo tutorijal malo i prvu misiju ma hard, planirao sam na real ali rekoh ajde da probam za pocetak na arcade hard pa cu posle lako na real, poginuo 3 puta, na kraju nisam ni zavrsio taj nivo, morao sam da prekinem zbog drugih obaveza a i da stavim kontrolere da se pune, nastavicu kasnije.
Reload nije los, mislio sam da je smece u odnosu na RE recimo, ali ok je skroz, zato sam i ginuo toliko, trebao sam na normal za pocetak, treba malo vremena da se navikne na reload i uopste ceo fazon.
Ali nidje veze gledati flat review neki i zapravo igrati igru u VR, sve u svemu vredi $30 sigurno, sati i sati zabave a i replayability je dobar svakako.
 
Malo sam spaljivao kalorije danas :LOL:
Poceo dobro, lose zavrsio, drugi deo je malo intezivniji hahah, ono kada treba gore da se uhvati onaj djavo i razvali kolenom me nervira, izbaci me iz ravnoteze skroz.
Isprobavao snimanje malo, nje lose, nikada to nisam radio, srecom ne treba neki editor i sl.
Neki shooter cu sledeci da snimim, verovatno Cross Sierra, ostala mi jos 2 nivoa, mada mnogo je zeznuto pred kraj (na Realism modu), dugo bi trajao klip, nekih sat vremena sigurno, ali dobar je fazon igra, odlican.

 
Malo sam spaljivao kalorije danas :LOL:
Poceo dobro, lose zavrsio, drugi deo je malo intezivniji hahah, ono kada treba gore da se uhvati onaj djavo i razvali kolenom me nervira, izbaci me iz ravnoteze skroz.
Isprobavao snimanje malo, nje lose, nikada to nisam radio, srecom ne treba neki editor i sl.
Neki shooter cu sledeci da snimim, verovatno Cross Sierra, ostala mi jos 2 nivoa, mada mnogo je zeznuto pred kraj (na Realism modu), dugo bi trajao klip, nekih sat vremena sigurno, ali dobar je fazon igra, odlican.


Uf da dobra igra ja ne ispadam iz ravnoteze ali bas prija da se izduvas. Takodje 3/4 sam prvi na listi za ihi ali onda posustanem.
 
Uf da dobra igra ja ne ispadam iz ravnoteze ali bas prija da se izduvas. Takodje 3/4 sam prvi na listi za ihi ali onda posustanem.
Prija izduvavanje, taman skroz. U principu mi je samo taj "Knee" problem i to samo kad je brz tempo sa njim, kad je spor ok je, a bas sam gledao da ga izbegnem danas, mislio sam da se zove Sky Punch haha, zajeb.

Jesi igrao mozda Creed-a ? Ako jesi baci neke utiske.
Pikirao sam ga vec neko vreme i resio da uzmem na popustu, bio je na popustu i to par puta ali sam preskocio zbog drugih igara a i sta znam, nekako sam mislio da nema potrebe pored ove BodyCombat igre, ne moze da joj parira gledajuci samo iz aspekta vezbanja, boks me nikada nije privlacio u igrama niti sam igrao slicne igre, ali VR je druga prica.... mislim uzecu je prvom prilikom kad bude na popustu, verovatno je zabavna.
 
Nisam igrao Creed. Stao sam na ovom Mills Combatu a i ponestaje mesta na PSu🤣.
Da sky punch (na kolence) je bas zahtevan ajd jednom ajd 2x ali kad je uzastopno pa brzi tempo posustanem.

Za sad ja bar od svega sto imam nekako imam trio mix za vr : GT7, sierra squad i mills body combat.
Klinac pika jos svasta ponesto ali ja ova 3.
 
Evo malo i Crossfire Sierra Squad, ostao mi jos jedan nivo da zavrsim kampanju, to cu sutra verovatno.
Dobra je igra definitivno, kod mene u top5 sigurno, sve preporuke.
Neki put se zbunim sa L1 i L2 kada radim reload, L2 je za reload da uzmes klip u predelu kuka, sa L1 drzis pusku drugom rukom, a moras da pustis L1 da bi okrenuo drugu ruku i uzeo health sa L2... nije los reload ali u Synapse mi je bolji.

Simpatican nivo btw, prvi put se pojavili neki monsteri, sta li su, subject elements ih zovu u igri, zavrsio za iznenadjujucih 26 minuta, za epizodu pre ove mi je trebalo 8 sati (vidi se na pocetku klipa to), horor mi je bio taj nivo iz nekog razloga.
Uzeo i trofej na ovom nivou ali se ne vidi na snimku iz nekog razloga, verovatno ne snima taj UI koji izgleda kao i onaj za snimanje koji se isto ne vidi kad se snima,

 
Ja sam primetio da je osetno brze ako forsiras da ides napred budes proaktivan u napadu nego kad pratis polako tok misije. Ono sto mene nervira sto ima nekih misija gde bas treba da cekas na odredjenoj tacki s koje ne mozes da mrdnes dok ne pobijes sve likove koji dolaze iza coskova kao na traci. Doduse nisam ovoliko odmakao kao ti tako da ne znam kako je kasnije.
 
Mislim da nikad nisam ranije igrao igre ovog tipa, arkadne shootere, ne mogu da se setim barem, mozda nekada davno.
Igra bi bila mnogo bolja da mozes slobodno da se kreces, otvaras vrata, skupljas predmete itd.
Zato je nisam ni uzeo odmah ali nakon sto sam odgledao par videa ipak je uzeo na kraju.
Dobra je za opustanje, mozes uvek kad nemas sta da igras da bacis neki nivo.
Da nema ovaj Realism mod, gde metak-dva i padas mrtav, bila bi suvise laka, mada i ovako je samo pitanje vremena, da provalis gde izlaze jer imaju zacrtanu putanju.

Nema mnogo shootera za VR, to je problem, Synapse je dobar recimo ali drugi je fazon, tu pogines jednom i kraj, moras sve ponovo ali je random svaki put sve, sto je dobro, plus imas upgrades koji ti pomazu.
Tu je i RE Village, to je vec prava igra, ali se meni ne svidja prica i graficki mi je mnogo tmurna i mracna, inace sve ostalo u njoj je prva klasa.
 
Ako je Synapse takav kakav kažeš onda probaj Returnal (flat), tamna je ali priča nije bas RE nivo.
 
Probao sam Returnal, mislim da je isla free uz PS Plus, ne mogu da se setim, mozda je bila monthly, uglavnom nisam je kupio ali sam je instalirao bio i igrao malo.
Pa to je slican fazon, roguelite/roguelike, ne znam ni koja je razlika izmedju ta dva zanra btw, ali nabavio sam PSVR2 u medjuvremenu i tesko mi je da se vratim na flat igre, ima nekih 6 meseci vec.
Synapse je odlicna igra, grafika fenomenalna, sam dozivljaj i gameplay je vrhunski, meni barem.
Krenes igru i vrlo si slab, nema sanse da stignes do kraja recimo, treba ti ozbiljna nadogradnja koju dobijas vremenom dok igras da bi ti svaki sledeci run bio laksi, recimo da mozes da krenes sa dve vrste oruzja, da imas vise healtha, municije itd.
Zavisi sta odaberes, AI je solidan, za razliku od recimo ove Crossfire Sierra Squad gde je sve skriptovano i gde je AI retardiran skroz, ne postoji maltene, ali dobro, druga je vrsta igre i ima svoju publiku.
Skoro sam gledao recimo store i na "most downloaded" bolje stoji od Synapse iako je kasnije izasla, na cetvrtom je mestu bila mislim, prva je GT7 pa RE Village, mada ne znam kako rade statistiku tu jer te igre su dostupne i flat.

Synapse je teska igra realno, da ne kazem komplikovana, mislim da i nema da se bira nivo teziine, Sierra je lagana, cak i na najjacem realism modu, nisam ni pokusavao ostale nivoe tezine, iskreno da nisam video da ima Realism mod ne bih je ni uzimao. Synapse ima drugi problem, replayability, to zavrsis jednom i tesko da ces ponovo da se vratis, dok Crossfire mozes da bacis partiju kad hoces, no brainer.
 
Mislim da nikad nisam ranije igrao igre ovog tipa, arkadne shootere, ne mogu da se setim barem, mozda nekada davno.
Igra bi bila mnogo bolja da mozes slobodno da se kreces, otvaras vrata, skupljas predmete itd.
Zato je nisam ni uzeo odmah ali nakon sto sam odgledao par videa ipak je uzeo na kraju.
Dobra je za opustanje, mozes uvek kad nemas sta da igras da bacis neki nivo.
Da nema ovaj Realism mod, gde metak-dva i padas mrtav, bila bi suvise laka, mada i ovako je samo pitanje vremena, da provalis gde izlaze jer imaju zacrtanu putanju.

Nema mnogo shootera za VR, to je problem, Synapse je dobar recimo ali drugi je fazon, tu pogines jednom i kraj, moras sve ponovo ali je random svaki put sve, sto je dobro, plus imas upgrades koji ti pomazu.
Tu je i RE Village, to je vec prava igra, ali se meni ne svidja prica i graficki mi je mnogo tmurna i mracna, inace sve ostalo u njoj je prva klasa.
Imas npr Pavlov, kao CS za VR, ali meni to ne prija do je klincu bolje od Siere. Mene nervira kad ocu na brzinu da otpikam i baci me u komplex zgrada pa se vrzmam po hodnicima bukvalno zbog dolaska likova sa svih strana zavrsim ne drugom kraju stana dok to igram. Zato mi se svideo Siera CF jer kao sto ti rece kad nemas sta bacis neki nivo.
 
Imas npr Pavlov, kao CS za VR, ali meni to ne prija do je klincu bolje od Siere. Mene nervira kad ocu na brzinu da otpikam i baci me u komplex zgrada pa se vrzmam po hodnicima bukvalno zbog dolaska likova sa svih strana zavrsim ne drugom kraju stana dok to igram. Zato mi se svideo Siera CF jer kao sto ti rece kad nemas sta bacis neki nivo.
Znam za Pavlov ali slabo igram multiplayer igre, nedavno su izasli i Alvo i Firewall Ultra ali isto su MP
Mozda kad ne budem imao sta da igram uzmem neku od tih.
Inace i ja se zavrtim prilicno cesto, sam sebe iznenadim kad skinem headset gde sam zavrsio :ROFLMAO:

Igrao sam btw pre par sati Synapse, nisam ulazio jako dugo u igru, jedva sam se setio kontrola, odlicna sesija, odmakao sam daleko i malo je falilo da je zavrsim.
Nisam ni ocekivao da cu toliko dugo da odmaknem, jer taj drugi deo nisam nikad ni zavrsio, pod drugim delom mislim na mod koji se otkljucava kada se zavrsi normalna igra, isti fazon samo neprijatelja ima duplo vise i jaci su, i prica je drugacija.
Snimio sam ali morao da prekinem pa ponovo da ukljucim snimanje, ne moze da snima duze od 60 minuta u cugu, nije mi jasno zasto ali nema veze, prakticno stopiras snimanje i ponovo ga samo pokrenes, bezveze.
Mozda posaljem veceras mada verovatno sutra,

Hteo sam da kazem da moze ipak i Synapse da se baci ponekad opusteno, bas sam uzivao danas u njoj, mislio sam da ce kratko trajati ali toliko sam jak sada sa upgrejdovima da nekako izgleda sve da je lako.
 
Vrlo, podseca me na Hubris.

btw ne znam za Tenis dal' ce moci da se izlazi na mrezu ili ce samo po liniji moci levo desno da se krece.
 
Izasao Ghost Signal danas, ima i Demo, probao da instaliram demo ali kad ga pokrenem javlja da moram da updejtujem app tj. game, probao dva puta i isti problem.
Ne kapiram u cemu je fora.
Ako je neko probao neka javi da li je uspeo da ga pokrene.
 


Zbog ovoga bih uzeo psvr2
 
Hubris bi trebalo da od sada ima Trial, ne mogu da probam jer mi je vec u Library, ali sam video negde tu vest, pa ko hoce moze da proba.
Demo za Ghost Signal je i dalje "pokvaren".

Razmisljao dal da uzmem Propagation Paradise Hotel, nije skup, $20, ali kratka je igra izgleda a i nije mi nesto, izaci ce u drugom delu oktobra dobre igre, za par dana i Tenis, to me vec zanima da vidim kako je odradjeno.
 
Nazad
Vrh Dno