Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Ako npr. danas uplatim mesec dana PS+, i onda posle toga 2 meseca ne uplacijem nego tek tamo 3 mesec da li cu moci ponovo da je downloadujem i igram free? Tj. da li mi je ona zauvek free dok imam PS+ ?
 
Nisam trol, samo da pitam, posto na ovoj temi verovatno ima i korisnika Xbox konzola, po vama jel su bolje igrice koje se dobijaju na PSN+ ili na Xbox Live ?? Ja imam samo Xbox 360, a nema slicne teme ovde, a i ne otvara mi se nova, verovatno bi zvrjala prazna... Jedino mi se ne svidja sto se dobijaju samo 2 igre mesecno, MS je bas skrtica, a ovde 5 komada, mada koliko sam procitao do sada vidim da niste bas zadovoljni ponudjenim naslovima...:p
 
ljudi nisu zadovoljni jer besne pre nego sto razmisle :)

kad je uveden psn+, ps3 je vec postojao nekoliko godina i imali su lepu bazu igara koje su mogli da daju. logicno je da nikad nisu davali besplatno nove igre, vec one koje su bar pola godine (verovatno i godinu dana) stare. kad je izasao ps4, smanjili su broj igara za ps3 na racun cetvorke.

e sad imas taj ps4, za koje jedni kukaju kako nema igara a drugi kukaju kako nista ne daju. pa sta da daju ako nema nista? :). malo su se ljudi razmazili jer su dobiali AAA igre za dz a sad neke gluposti. ja ocekujem da ce tek krajem godine poceti da daju ove sa launch-a.

na kraju, postoji i realan scenario da psn+ vise nece biti ono sto je bio iz jednostavnog razloga sto je za ps3 bio samo opcija (pa su morali da te motivisu da ga uzmes) a za ps4 obavezan.
 
Sta bi sa objavom za sledeci mesec...bas kasne
 
Leaving PS Plus:

PS4
30th May: Stick it to the Man
PS3
30th May: Payday 2
30th May: Brothers A Tale of Two Sons
PSV
30th May: Muramasa Rebirth
30th May: Everybody’s Golf

Entering PS Plus:

PS4
4th June: Pixeljunk Shooter Ultimate (Cross Buy)
4th June: Trine 2: The Complete Story
PS3
4th June: NBA 2K14
4th June: Lone Survivor (Cross Buy)
PSV
4th June: Dragon’s Crown
4th June: Surge Deluxe
 
Smece i ovog meseca za mene. Nisam uplatio PS+ vec jedno 4 meseca.
 
Nek ga duvaju sa igrama :D
 
Upravo tako...ocajni izbor vec mesecima sto se mog ukusa tice.
 
e sad imas taj ps4, za koje jedni kukaju kako nema igara a drugi kukaju kako nista ne daju. pa sta da daju ako nema nista? . malo su se ljudi razmazili jer su dobiali AAA igre za dz a sad neke gluposti. ja ocekujem da ce tek krajem godine poceti da daju ove sa launch-a.

Opet ista prica.

Jedini, ali jedini razlog zasto su poceli sada da daju 2 igre za PS4 je zato sto isto sada nudi i Microsoft. Nema to veze sa tim sto nema "nista" od igara, jer ima sasvim dovoljno AAA igara, da bi davali na kasicicu po jednu normalnu svakog meseca.

Slab Microsoft = ocajan Sony. To je cela filozofija. PS+ program je zapoceo da bi se promovisao PSN i digitalna distribucija, zato sto su zesce zaostajali za Lajvom.

Danas, ako nemas PS3 i Vitu nego samo PS4, mozes da smatras da te Sony dere ni za sta 50e godisnje. Realna vrednost tih igara koje dobijas je 0 jer ce maltene toliko kostati kroz humble bundle ili steam sale za mesec dana.

Naplacivanje multiplejera je trebalo da umre sa proslom generacijom, ali smo za uzvrat dobili i Sony koji to isto radi. I opet, ne zato sto su "dobri" ili "zli" nego zato sto to radi konkurencija - pa sto ne bi i oni.

I mala ispravka, niko nikada od sonija nij edobio nista "za dz". Sve si ti to platio kroz pretplatu. Samo jos da uvedu i ugovornu obavezu i milina...

Pretplata je garantovani prihod od rasprodaje na kraju godine. Sve te igre, kada se sabere za PS4 za svih 12 meseci, kostace manje od 50e na rasprodaji. Dakle, ti si im samo dao pare unapred za te igre, koje dobijas ne po svom nego po Sonijevom izboru.
 
Poslednja izmena:
sad cu i ja da kazem isto to: "opet ista prica".

prvo, sto puta je receno da nijedna firma nije dobrotvorna organizacija vec im je cilj profit. pitaje je samo sta korisnik dobije za pare koje da. nema tu "dobrih" i "zlih", svima je zarada na prvom mestu, jedino je pitanje ko ce na koji nacin da dodje do profita.

drugo, evo uzeh random nekoliko igara koje su izasle za ps+ (us ps+, to mi prvo iskocilo na guglu)

igrarelease dateps+delta
Batman: Arkham Cityoktobar 11april 14vise od 2 godine
Far Cry 2oktobar 08februar 12vise od 3 godine
Tomb Raidermart 13mart 141 godina
Metro: Last Lightmaj 13februar 147 meseci
Borderlands 2septembar 12decembar 13vise od 1 godine
Battlefield 3oktobar 11jul 131 godina 9 meseci
Uncharted 3novembar 11jun 131 godina 8 meseci
Deus Ex: Human Revolutionavgust 11jun 131 godina 10 meseci

dakle, daj mi taj spisak AAA igara koje mogu da udju u ovaj 7m+ okvir. ufff, cek, pa konzola se pojavila pre 7 meseci. mora da su oni imali sve te silne AAA igre i pre relase-a pa da nam sad daju po jednu svakog meseca.

trece, kakve veze sad ima steam sa ovim. sta, oni su dobra vila koji dele igre? pa bas me zanima koje su to oni AAA igre davali za bedne pare u prvih pola godine izlaska. kad kazem bedne pare mislim na to sto si gore rekao: jedna AAA igra mesecno, tj da za godinu dana imam 12 AAA igara za 50€. znaci, 50€/12 meseci = 4€. dakle daj mi 12 AAA igara sa steam-a koje su kostale 4e u prvih pola godine (na popustu ofkors). nemoj mi samo davati crysis i sl., sto sam i ja kupovao za 4, 5 evra 2, 3 godione nakon izlaska.
 
PSN igre

sad cu i ja da kazem isto to: "opet ista prica".

prvo, sto puta je receno da nijedna firma nije dobrotvorna organizacija vec im je cilj profit. pitaje je samo sta korisnik dobije za pare koje da. nema tu "dobrih" i "zlih", svima je zarada na prvom mestu, jedino je pitanje ko ce na koji nacin da dodje do profita.

drugo, evo uzeh random nekoliko igara koje su izasle za ps+ (us ps+, to mi prvo iskocilo na guglu)

igrarelease dateps+delta
Batman: Arkham Cityoktobar 11april 14vise od 2 godine
Far Cry 2oktobar 08februar 12vise od 3 godine
Tomb Raidermart 13mart 141 godina
Metro: Last Lightmaj 13februar 147 meseci
Borderlands 2septembar 12decembar 13vise od 1 godine
Battlefield 3oktobar 11jul 131 godina 9 meseci
Uncharted 3novembar 11jun 131 godina 8 meseci
Deus Ex: Human Revolutionavgust 11jun 131 godina 10 meseci

dakle, daj mi taj spisak AAA igara koje mogu da udju u ovaj 7m+ okvir. ufff, cek, pa konzola se pojavila pre 7 meseci. mora da su oni imali sve te silne AAA igre i pre relase-a pa da nam sad daju po jednu svakog meseca.

trece, kakve veze sad ima steam sa ovim. sta, oni su dobra vila koji dele igre? pa bas me zanima koje su to oni AAA igre davali za bedne pare u prvih pola godine izlaska. kad kazem bedne pare mislim na to sto si gore rekao: jedna AAA igra mesecno, tj da za godinu dana imam 12 AAA igara za 50€. znaci, 50€/12 meseci = 4€. dakle daj mi 12 AAA igara sa steam-a koje su kostale 4e u prvih pola godine (na popustu ofkors). nemoj mi samo davati crysis i sl., sto sam i ja kupovao za 4, 5 evra 2, 3 godione nakon izlaska.

+1 Hvala :)
 
Objavljene igre za PS+ Jul

Leaving PS Plus:

2nd July: Pixeljunk Shooter Ultimate
2nd July: Trine 2: The Complete Story
2nd July: NBA 2K14
2nd July: Sly Cooper Thieves in Time
2nd July: Puppeteer
2nd July: Lone Survivor
2nd July: Dragon’s Crown
2nd July: Surge Deluxe

Entering PS Plus:

2nd July: TowerFall Ascension PS4
2nd July: Strider PS4
2nd July: Dead Space 3 PS3
2nd July: Vessel PS3
2nd July: LEGO Batman 2: DC Superheroes Vita
2nd July: Doki Doki Universe Vita
 
Leaving PS Plus:
6th August: TowerFall Ascension
6th August: Strider
6th August: Dead Space 3
6th August: Vessel
6th August: LEGO Batman 2 DC Superheroes
6th August: Doki Doki Universe


Entering PS Plus:
6th August: Road Not Taken
6th August: FEZ
6th August: Crysis 3
6th August: Proteus
6th August: Metrico
6th August: LEGO Harry Potter 5-7 Years
 
Koje sr.nje vise!!
 
katastrofa, razmisljam se da li da kupim pure pool posto od ps+ ovaj mesec nema nista
 
Ma sto je definitivno uvalili su nam tako da ovo nema nigde...
Obnavljao vise nikada ne bi, ali kada su kerovi postavili ogranicenje na MP i onda ne mogu, 80% igram MP.
Mislim na PS4...
Jeb.tee...
 
Pa sta hocete da daju Tlou ,mozda al' za 3god :) ,ne ginu nam indi naslovi bar do kraja god i vise...
 
Gledaju value za ceo bundle, i za vitu i ps3, i tako vas motivisu da uzmete sve 3 konzole. Plus je must za PS4, tako da i nemaju motiva ni posle godinu-dve da daju vise.

Nisu losi indie naslovi, btw, Fez je vec kultna igra a i ovaj drugi obecava.
 
Ne moraju TLoU ali daj ono nesto BOLJE sunce mu poljubim...
Je*ote i za DriveClub su nas izjeb*ali, tu se proserav*aju dobices 4 auta i 2 staze, dobices ono dobices ovo, neces imati sunca dok ce redovni kupci imati, sve vreme ces imati kisu itd...
Mislim ajde makar to daj, pa da kazem NESTO JE VREDELO!
Do sada iskreno, odigrao sam samo Resogun i uzeo platinu, ali SAMO ZATO sto u to vreme nisam nista drugo imao igrati.
Ovo ostalo sam samo zapoceo i posle 10% batalio...
Outlast me je tako drzao do 10% i onda sam se us*rao, bojim se vise, nocima ne spavam, nisam ja za horore... :d

Hocu reci, znam ja da je to biznis, padawan sto kazes sve stoji, i ja bi mozda tako uradio da se nesto pitam.
Ali covece to samo mozes ako si monopolista, a nisi, pa pobece klijentela kod MS...
Mada ajde ko ce znati, ko zna kakve i oni dogovore imaju izmedju sebe, da se razumemo...
Ali da je kurv*anjsk*i potez bio da uvale ps+ za MP, to iskreno jeste bezobrazno...
A to je samo iz razloga sto I SAMI ZNAJU da ono sto daju mesecno u sklopu PS+ ne vredi!
 
Poslednja izmena:
Delim tvoju zabrinutost, a i strah od Outlasta :)

Drive club mi je razocarenje, prvo zbog restrikcija za Plus a onda i odlaganja.

Posmatrati vrednost sa aspekta nekoga ko poseduje samo ps4 i sve tri konzole nije isto. Pokusavaju da naprave Playstation ekosistem, mnogo pre Microsofta.

Ali kupce moze spasiti samo jak Microsoft jer je konkurencija dobra.

EA pretplata koji je Sony odbacio moze ih motivisati da daju vecu vrednost za Plus.

Takodje, kada PS3 i Vita vise ne budu aktuelni moze se desiti da pocnu da daju i bolje (tj skuplje) igre za Plus. Pogresno je razmisljanje da nema jos AAA naslova za PS4, ina ih sasvim dovoljno i godinu dana starih, za jedan mesecno.

Gledaj to ovako. Ako kupis 13/15 meseci Plus pretplate na snizenju za Black Friday, da li ti se isplati za taj iznos da dobijes stotinak igara. Mislim da je to jos dobra vrednost za bundle, koju prevazilazi samo Humble Bundle.

Indie igre gledam kao cist benefit za nesrecni multiplejer paywall. Imaju ukusa u odabiru, samo kvalitet. Mozda nam i cine uslugu i edukuju korisnike time jer inace ne bi ih ni igrali. U stvari mozda je na duge staze dobro i za industriju na taj nacin promovisati indije. Ima tu divnih igara koje prolaze nezapazeno pored fifa, kolodjutija i ubica.

Uglavnom, kritika stoji. Sony se malo arogantno ponasa i u stilu uzima davala. Videcemo. Molimo boga da MS ojaca.
 
Slazem se sa svime.

I to mi je jasno za ekosistem, samo mi bas nije jasno koliko misle da TRAJE spoj ps3 i ps4 "ekosistema", jer vita plus konzola mi je razumljivo, ali vita + dve konzole NE, samim tim ko se prebacio na ps4 retko kada se vraca na ps3.

Ali ok razumljivo je da je to tako sada, u prelaznom periodu kada jos ima sta da se igra na ps3, a na ps4 jos ne toliko :)
Trajace to kapiram do Decembra-Januara, eventualno do proleca 2015, i tada vise nema sta da forsiraju ps3 + ps4 + vita, vec samo ps4 + vita i jos plus ako nesto novo dodje... Tipa onaj PS Now servis itd.

Ako kupis 13/15 meseci Plus pretplate na snizenju za Black Friday, da li ti se isplati za taj iznos da dobijes stotinak igara.

Ovo sam cuo, ali jos nikada nisam "upecao" taj Black Friday. Kada se to obicno ocekuje? To je tamo za Bozic?
I koliko onda ispadne pretplata? U tom slucaju naravno da se isplati :d
 
I kada pocnu da daju AAA naslove za PS4 bice to verovatno u kombinaciji sa Indi igrom i opet treba da zabodes mesec-igru koju nisi predhodno kupio i odigrao,tako da ce i to biti smaranje...
 
E da to isto htedoh da kazem, koje ce njesra biti ako prethodno kupim tu igru i ona izadje za ps+ pretplatnike :d
 
Jos nesto, ono sto smo pricali vezano za 'ekosistem' (ps3+ps4+vita), trajace tacno do tog momenta kada izbace ps now za sve korisnike. Tako da ako je danas pocelo beta testiranje u US i Kanadi, ocekujem pocetkom 2015. u celom svetu i tada se gasi kupovina ps3 konzola u potpunosti (i uopste igranje na njima ako se vec poseduje ps4) i tada Sony gasi politiku ps3+ps4+vita i na snagu stupa ps4+vita+ps now.
Samo malo me razocarali ovim tekstom, nadam se da je samo fora:

http://kotaku.com/sony-wont-explain..._source=Kotaku_Facebook&utm_medium=Socialflow

Ako zaista ne ubace i ps1 i ps2 igre onda stvarno sve u k!
 
Poslednja izmena:
Leaving PS Plus:
3rd September: Road Not Taken
3rd September: FEZ
3rd September: Crysis 3
3rd September: Proteus
3rd September: Metrico
3rd September: LEGO Harry Potter 5-7 Years

Entering PS Plus:
3rd September: Velocity 2X
3rd September: Sportsfriends
3rd September: PlayStation Allstars Battle Royale
3rd September: Hoard
3rd September: TxK
3rd September: Joe Danger PS Vita
 
Nazad
Vrh Dno