Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

За пар дана му стиже сони. Али неко на теми рече да не може или је баш лоша веза због нечега.
 
Pozdrav,

Imam situaciju sa Playstationom ( i 5 i 4) koja e sjavila otkad sam presao na Telekom internet pa ga cenim da ima veze sa njima.

Pa me interesuje da li je neko imao slicnu situaciju?

PS je bio povezan na LAN , direktno u ruter od SBB-a. Medjutim kad sam resao na Telekom, PS je poceo non-stop da javlja: 'Lan cable disconnected' pa za sekund 'Lan cable connected'.
i PS4 i PS5. Nisam primeto da ima uticaj na samu igru ali je dosadno jer se desava non-stop. Pa onda prestane...pa opet.
Nakraju sam skinuo LAN i presao na Wi-fi i to radi bez problema.
Kasno sam video poruku ali cu napisati o cemu se tacno radi, mozda nekome pomogne u buducnosti.
Na Telekomovom ruteru imas ukupno 4 porta. 2 porta su rezervisana za IPTV, dok su druga dva rezervisana za Internet. Tako ih podese u Telekomu.
Ti su povezao PS5 na port koji je predvidjen za IPTV i zato ti se to javlja. Imao sam isti problem sa TV-om i PS5.
Resenja (od lakseg ka komplikovanom):
  • ubodi PS5 u drugi port
  • kupi switch, ubodi switch u port na Telekomovom ruteru koji je za internet, ubodi PS5 i ostale uredjaje u switch. PS5, TV -> switch -> Telekomov ruter (jedan od portova za internet)
  • ulogujes se kao super-admin na Telekomov ruter i prevezes port koji je povezan na IPTV na Internet. Ako nisi tehnicki vicna osoba, nemoj cackati ovo.
Ako neko nije znao, na Telekomovim ruterima mozete da se ulogujete kao obican admin i kao super-admin (user vs root za Linux ekipu). Kredencijale koje dobijes od Telekoma su da se ulogujes na ruter kao obican admin. Nemas bas tu pono opcija za cackanje.
Na jednom drugom poznatom domacem forumu mozete naci username i sifre za super-admin pristup na Telekomovim ruterima. Svaki ruter ima drugaciji username i password.
 
Kasno sam video poruku ali cu napisati o cemu se tacno radi, mozda nekome pomogne u buducnosti.
Na Telekomovom ruteru imas ukupno 4 porta. 2 porta su rezervisana za IPTV, dok su druga dva rezervisana za Internet. Tako ih podese u Telekomu.
Ti su povezao PS5 na port koji je predvidjen za IPTV i zato ti se to javlja. Imao sam isti problem sa TV-om i PS5.
Resenja (od lakseg ka komplikovanom):
  • ubodi PS5 u drugi port
  • kupi switch, ubodi switch u port na Telekomovom ruteru koji je za internet, ubodi PS5 i ostale uredjaje u switch. PS5, TV -> switch -> Telekomov ruter (jedan od portova za internet)
  • ulogujes se kao super-admin na Telekomov ruter i prevezes port koji je povezan na IPTV na Internet. Ako nisi tehnicki vicna osoba, nemoj cackati ovo.
Ako neko nije znao, na Telekomovim ruterima mozete da se ulogujete kao obican admin i kao super-admin (user vs root za Linux ekipu). Kredencijale koje dobijes od Telekoma su da se ulogujes na ruter kao obican admin. Nemas bas tu pono opcija za cackanje.
Na jednom drugom poznatom domacem forumu mozete naci username i sifre za super-admin pristup na Telekomovim ruterima. Svaki ruter ima drugaciji username i password.

Hvala na odgovoru. Međutim to nije razlog ove situacije. Poznato mi je da su 2 porta za IPTV i nisam zakacio PS5 na njih.
I onako nisam primetio neki problem kad igram čak ni kad stream-ujem igre.
Mislim da je do Telekoma.
Trenutno sam u drugom stanu gde mi je stari PS4 i tu imam SBB i nemam problema.
 
Ovaj Sony postaje iz dana u dan sve gori po korisnike. Predator blago receno. Ovo mi lici na kriminalne stranice koje prodaju kljuceve, koje ti uvale pretplatu kada kupis nesto, a da ni ne znas.

Pretplatu sam davno otkazao. Istice mi PS+ Extra za dva dana i kako vidim, popust za pretplatu dolazi ljudima pred istek ili kada je vec istekla. I ja cisto udjem ovih dana ponekad u PS+ da vidim da li mi nude kakav popust. Nista vise. Kad danas mi dodje mail:

1714298523354.png

Nikakav plan nisam odabrao, nikakvu aktivaciju nisam uradio. Samo gledao koliko kosta pretplata. I oni su to racunali kao aktivaciju.
 
Kontaktiraj support, verovatno mogu da ti refundiraju, ako je us nalog onda moras da koristis us vpn
 
US je nalog. Skinuli bi oni sa profila pare. Ali obzirom da imam jos 2 dana, srecom nije nista skinulo sa walleta. Pa sam ponovo otkazao.
 
Piše ti u uslovima da se pretplata automatski produžava po postojećem planu, uz način plaćanja koji je odabran. Tako je po defaultu.
 
Automatski se produzava ako ne odradis cancelation. Ja sam je otkazao da se to ne desi ima mozda deset dana. Ovako je bilo:

1714304810259.png


I danas mi stize mail da je ponovo ukljucen automatska pretplata. Pa sam morao opet radit proces otkazivanja. U tome je problem.
 
Ako sam ja dobro razumeo njega, on je otkazao pretplatu, samim tim ne bi trebalo da se automatski produzava, problem je sto on tvrdi da se pretplata aktivirala i pored toga sto je on nije ponovo aktivirao.
Imao sam ja slicnu situaciju skoro, mada nisam otkazivao nego sam menjao plan, proteklo sve bez problema, skinuli sa walleta za novi plan na dan isteka starog.
 
Tako je. Moja pretpostavka je da postoji neki trigger kada gledam subscription opcije.

Ne palio ja konzolu dok ovo ne prodje.
 
Pa nebitno, mozda ima na walletu dovoljno, prvo odatle skidaju.
Dobra stvar je sto su ga ipak obavestili da je aktivirano, mada i da naplate a da to nije zeljeno, verujem da bi se refundiralo kroz support, jeste cimanje ali sam siguran da bi uspelo na kraju.
 
Nemam karticu vec bi sony vukao sa walleta.
 
Kao nov sony ps5 korisnik imam pitanje koje do kraja nisam resio ili nasao odgovor.

Naime drugar ima gomilu igara ps4/ps5 koje je kupio. I njegov sin ima svoj nalog (svom sinu sheruje igre).

Pre par dana je meni sherovao i normalno sam igrao. Ali njegov sin nije mogao. PA je prebacio na sinov nalog.

Ja kako sam shvatio moze samo jedna osoba da igra online. Ali valjda moze offine vise da igra to? Ili gresim. Sve su single player igre svakako. Da li moze to nekako da se namesti? Ok je i da ne mozemo u isto vreme da igramo (tj da kad sin nesto igra da ne mogu ja) ... Ako nema bolje resenje. Ali da ne mora barem on stalno na svom nalogu da odobra ko moze da igra a ko ne (sin ili ja)
 
Kao nov sony ps5 korisnik imam pitanje koje do kraja nisam resio ili nasao odgovor.

Naime drugar ima gomilu igara ps4/ps5 koje je kupio. I njegov sin ima svoj nalog (svom sinu sheruje igre).

Pre par dana je meni sherovao i normalno sam igrao. Ali njegov sin nije mogao. PA je prebacio na sinov nalog.

Ja kako sam shvatio moze samo jedna osoba da igra online. Ali valjda moze offine vise da igra to? Ili gresim. Sve su single player igre svakako. Da li moze to nekako da se namesti? Ok je i da ne mozemo u isto vreme da igramo (tj da kad sin nesto igra da ne mogu ja) ... Ako nema bolje resenje. Ali da ne mora barem on stalno na svom nalogu da odobra ko moze da igra a ko ne (sin ili ja)

Ono sto sam ustanovio...iz mog iskustva...imam PS4 i PS5.
Možemo istovremeno da igramo ja i sin, na istom nalogu, ako on (na ps5) igra PS5 igru a ja PS4 igru (na Ps4).
Ako on igra PS4 igru na Playstation 5...ne može.
Ali može ako ja isključim internet i igram offline što mi nije problem. Samo posle upload-ujem savegame.

Drugo iskustvo..pošto imam PS plus premijum dao sam drugaru pristup. Dok sam imao samo PS4...prvo smo igrali u razlicito vreme. Onda sam ja ukinuo 'primary console' za moj nalog i onda je on bez problema mogao da se uloguje na moj nalog, download-uje igru i igra je preko svog naloga (dok nisam ukinuo primary video je igre sa PS plus kao zakljucane).

Tako da ti predlažem da ti na svojoj konzoli udjes na njegov nalog, downloadujes igru i onda igras offline sa svog naloga. Meni to radi.
Eventualno bi trebalo da on ukine primary console setting za svoju konzolu.
 
@Hermess Jedan PSN nalog može da se deli na tri konzole:
1. slot - PS5 nosilac/primary (pokreće igre/sadržaj deljenog naloga sa svog naloga)
2. slot - PS4 nosilac/primary (pokreće igre/sadržaj deljenog naloga sa svog naloga)
3. slot - PS4 ili PS5 gost/secondary (pokreće igre/sadržaj isključivo sa deljenog naloga)
 
Ono sto sam ustanovio...iz mog iskustva...imam PS4 i PS5.
Možemo istovremeno da igramo ja i sin, na istom nalogu, ako on (na ps5) igra PS5 igru a ja PS4 igru (na Ps4).
Ako on igra PS4 igru na Playstation 5...ne može.
Ali može ako ja isključim internet i igram offline što mi nije problem. Samo posle upload-ujem savegame.

Drugo iskustvo..pošto imam PS plus premijum dao sam drugaru pristup. Dok sam imao samo PS4...prvo smo igrali u razlicito vreme. Onda sam ja ukinuo 'primary console' za moj nalog i onda je on bez problema mogao da se uloguje na moj nalog, download-uje igru i igra je preko svog naloga (dok nisam ukinuo primary video je igre sa PS plus kao zakljucane).

Tako da ti predlažem da ti na svojoj konzoli udjes na njegov nalog, downloadujes igru i onda igras offline sa svog naloga. Meni to radi.
Eventualno bi trebalo da on ukine primary console setting za svoju konzolu.

da li ovo moze i ako su obe konzole ps5? kapiram da ne. Jedan da igra ps4 igru a drugi da igra ps5 igru ali na dve razlicite ps5 konzole.. .To je prica samo ako je jedna konzola ps4?
Ili da igras sa njegovog naloga, pošto on deli sinu igrice.

Pa on zeli da na svom nalogu igra sam. Prosto ono da se vidi sta je on presao i sl. On ima samo jedan sony ps5. Sin igra sa svojim nalogom a drugar sa svojim nalogom (na kome kupuje igre)
 
U tom slučaju jedino možeš da igraš sa njegovog naloga kad on ne igra, pošto je sharing aktiviran na njihovoj konzoli.
 
@Hermess Jedan PSN nalog može da se deli na tri konzole:
1. slot - PS5 nosilac/primary (pokreće igre/sadržaj deljenog naloga sa svog naloga)
2. slot - PS4 nosilac/primary (pokreće igre/sadržaj deljenog naloga sa svog naloga)
3. slot - PS4 ili PS5 gost/secondary (pokreće igre/sadržaj isključivo sa deljenog naloga)

da li ovo moze i ako su obe konzole ps5? kapiram da ne. Jedan da igra ps4 igru a drugi da igra ps5 igru ali na dve razlicite ps5 konzole.. .To je prica samo ako je jedna konzola ps4?


Pa on zeli da na svom nalogu igra sam. Prosto ono da se vidi sta je on presao i sl. On ima samo jedan sony ps5. Sin igra sa svojim nalogom a drugar sa svojim nalogom (na kome kupuje igre)

Licno sam probao samo sa PS4 i PS5 konzolama.

Da li ste probali da se ti ulogujes na njegov nalog samo dok ne download-ujes igru a onda da igras sa svog naloga?
 
Ne može. Čim se prebaci na drugi nalog njegov automatski ide na log out.

Izvinjavam se...nisam sasvim shvatio?
Ne može da uđe na tuđi nalog (dok ga prijatelj ne koristi), uradi download a onda da se izloguje.. uđe na svoj nalog i igra?
Ako je tako...możda bi pomoglo da isključi internet i igra offline?
 
Nazad
Vrh Dno