Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ko nekada bude hteo da menja ssd, neka bude oprezan prilikom odvrtanja srafa. Mekan je strasno i lako se pojede.
Imam pravi alat i nisam pretegao sraf prilikom postavljanja ssd, ali je uspeo da zapekne. Pojeo se instant. Nakon toga sam probao par stvari i samo jos vise napravio glupost.
Sada moram nesto da iskombinujem da to zamenim.
Treba ti ovaj nastavak, naravno, ne za velike šrafove (gomila reklama mi je izlazila do skoro, sad kad tražim nema ni jedne :D):
1704720351860.png
 
Ako je takva situacija sa kontolerima, plus na svakih par godina si uslovljen kupovinom nove konzole, plus kupovina PS4/5 igrica na diskovima, ili ko igra preko PS Store, onda se više isplati uložiti novac u laptop sa grafičkom na kojoj može da se igra većina igara, ili eventualno u PC računar, plus sve igrice su dostupne na torrentima. Povežeš laptop i C3 i rešen problem.
 
Ničim nisi uslovljen. Jedna generacija konzola traje po 10+ godina. PS4 je predstavljen 2013. godine, a igre za tu generaciju izlaze i dalje.

Ovo nije tema o PC-u, pa nećemo širiti diskusiju u tom pravcu.

U svakom slučaju, potrebe i ukusi se razlikuju, a bitno je da postoji izbor i da niko nikoga ne uslovljava da mora da odabere nešto što mu ne odgovara.
 
Ja sam zadovoljan kao neko ko je prvi put uzeo PlayStation. Uglavnom odigram igru na disku i posle prodam jer ne verujem da ću imati priliku da je ponovim. Za ove 2+ godine sam brdo igara prošao i nisam tu puno uložio. Dakle, na konozolu jesam ali da sam hteo komp da uzmem, pa bez 1500eur ne bih prošao.
Plus što mi se baš svidelo iz kauča zavaljen da igram na velikom ekranu 😃
 
Poslednja izmena:
Tako nekako. Ako je igra tek izašla onda kupim novu, pređem i prodam sa razlikom od 1000-1500 dinara. Tako da za nekih ~10€ odigram najnoviji naslov, što je sasvim korektno po mom mišljenju. A često kupim polovnu, odigram i prodam za sličnu cenu po kojoj sam je i nabavio pa sam tehnički na nuli (a i Sony sa mnom :) )
 
Disk je ok za početak. Ali dosta vremena i logistike je potrebno da se disk nabavi, preuzme, pošalje ili organizuje preuzimanje itd. I postoji i smaranje kada treba ustati i promeniti disk u konzoli da bi se igralo nešto drugo. To je nevidljiva prednost digitalnih igara. Tek kada se iskusi prednost bavljenja samo digitalnim igrama ili nalozima, vidi se koliko je to povoljno i lako. Bez izlaska iz kuće. Promena igre za jednu sekundu. Promeni se i navika u igranju. Umesto istrajnog igranja jedne igre satima ili danima, desi se da se igra više igara u roku od sat vremena. Što se mene tiče disk je prevaziđen u 2024.
 
Prevazidjen je odavno. Npr Spiderman 2 sam a nalogom igrao isto kao sto je neko sa diskom za 800 din razlike a u startu sam ga platio duplo manje od vrednosti diska.
 
Sony je na CES 2024 prikazao nove 3 boje (Cobalt Blue, Sterling Steel, Volcanic Red) koje dolaze na PS5 (Slim):

PS5-Slim-Colors-1.jpg


New-Console-Colors.jpg
 
Koliko otprilike košta reparacija džojstika zbog drifta? Pre neki dan mi ispao na pod, van garancije i počeo malo da driftuje, mada možda nije od pada nego i od ranije nego nisam detaljno obraćao pažnju do tad. Uglavnom trenutno igram GoW apsolutno ne vuče u toku igre nigde u stranu, jedino kad se udje u meni igrice i ode recimo na skill tab, kad se blago pipne leva pečurka krene polako da se pomera u desno, inače čim se opet dotakne pečurka u bilo kom drugom smeru prekine da driftuje. Kakva su vaša iskustva, da li može da se desi da ostane drift u tom nivou ili će možda da se pogoršava?
 
Narucio i ja slim verziju, pa me zanimaju iskustva u vezi postavljanja konzole, cuo sam da nije dobro da stoji vertikalno, da li je to tacno ili ne?
 
Naravno da nije tačno, tako da je slobodno drži vertikalno.
 
Koliko otprilike košta reparacija džojstika zbog drifta? Pre neki dan mi ispao na pod, van garancije i počeo malo da driftuje, mada možda nije od pada nego i od ranije nego nisam detaljno obraćao pažnju do tad. Uglavnom trenutno igram GoW apsolutno ne vuče u toku igre nigde u stranu, jedino kad se udje u meni igrice i ode recimo na skill tab, kad se blago pipne leva pečurka krene polako da se pomera u desno, inače čim se opet dotakne pečurka u bilo kom drugom smeru prekine da driftuje. Kakva su vaša iskustva, da li može da se desi da ostane drift u tom nivou ili će možda da se pogoršava?
Ako ti niko ne odgovori, zovi servis pa nam javi ishod. I mene zanima isto.
 
Koliko otprilike košta reparacija džojstika zbog drifta? Pre neki dan mi ispao na pod, van garancije i počeo malo da driftuje, mada možda nije od pada nego i od ranije nego nisam detaljno obraćao pažnju do tad. Uglavnom trenutno igram GoW apsolutno ne vuče u toku igre nigde u stranu, jedino kad se udje u meni igrice i ode recimo na skill tab, kad se blago pipne leva pečurka krene polako da se pomera u desno, inače čim se opet dotakne pečurka u bilo kom drugom smeru prekine da driftuje. Kakva su vaša iskustva, da li može da se desi da ostane drift u tom nivou ili će možda da se pogoršava?
Zovi Games centar ako su ti blizu, ja sa njihovim servisom u NS imam pozitivna iskustva (doduše za PS4 periferije).
Kada poprave to je popravljeno.
Meni su sređivali jedan džojstik (dok sam to nisam naučio), menjali optiku i pastu na PS4.
Sve je proslo ok a na delove koje su zamenjeni sam dobio pisanu garanciju (čak su i stare neispravne vratili).
 
Koliko otprilike košta reparacija džojstika zbog drifta? Pre neki dan mi ispao na pod, van garancije i počeo malo da driftuje, mada možda nije od pada nego i od ranije nego nisam detaljno obraćao pažnju do tad. Uglavnom trenutno igram GoW apsolutno ne vuče u toku igre nigde u stranu, jedino kad se udje u meni igrice i ode recimo na skill tab, kad se blago pipne leva pečurka krene polako da se pomera u desno, inače čim se opet dotakne pečurka u bilo kom drugom smeru prekine da driftuje. Kakva su vaša iskustva, da li može da se desi da ostane drift u tom nivou ili će možda da se pogoršava?
Ako si iz bg, imam ja par komada onih folijica što se zaleme na elektroniku i potom se podešava drift. Mogu ja i da ti zalemim
 
2500 динара је у Београду, носио неколико пута, некад се јављао после само 7 дана, момци прихватали поново. Искрено мислим да ми на овом једном опет дрифтује.
 
Ja sa dva komada izgleda imam baš sreće sa driftom - jedan je uz konzolu došao, drugi je crni kupljen nedugo posle. Sad će dve godine u februaru.

Doduše, crkao mi je beli iz drugih razloga, pa sam dobio zamenu - otišao onaj film ispod PS dugmeta, nisam mogao da ga upalim.
 
Nego nismo pisali detaljnije o driftu. Koji stick vam driftuje i na koju stranu? Meni uvek levi u levo.
Kazu da je kod 80% muskaraca tako...

Btw. ja kod kontrolera koji je dosao uz konzolu primecujem da pecurke blago "kvrckaju" kada se pomeraju i deluju da su bas nategnute ali nema drifta, dok kod ovog Camo pecurki (uzet za BF, "A" serija koja je valjda iz '22) nema toga.
 
Koliko otprilike košta reparacija džojstika zbog drifta? Pre neki dan mi ispao na pod, van garancije i počeo malo da driftuje, mada možda nije od pada nego i od ranije nego nisam detaljno obraćao pažnju do tad. Uglavnom trenutno igram GoW apsolutno ne vuče u toku igre nigde u stranu, jedino kad se udje u meni igrice i ode recimo na skill tab, kad se blago pipne leva pečurka krene polako da se pomera u desno, inače čim se opet dotakne pečurka u bilo kom drugom smeru prekine da driftuje. Kakva su vaša iskustva, da li može da se desi da ostane drift u tom nivou ili će možda da se pogoršava?
Ne znam koliko deru po servisima , ali mozes i sam da resis za malo para i za max 10min. Vremenom ce ti se problem samo pogorsavati.
Ako si iz bg, imam ja par komada onih folijica što se zaleme na elektroniku i potom se podešava drift. Mogu ja i da ti zalemim
Te "drift fix folijice" ja ne vidim kao dobro resenje, jer se problem ako je do potenciometra vremenom samo pogorsava, a onda je potrebno sve cesce otvarati DS a svako ko ga je otvarao zna koliko su flet kablovi mikrofona nezgodno postavljeni i osetljivi. Pri cemu se u 99,99% slucajeva drift popravi samo zamenom vajper (klizaca) potenciometra i to kao veoma dugorocno resenje.
Nego nismo pisali detaljnije o driftu. Koji stick vam driftuje i na koju stranu? Meni uvek levi u levo.
Moje iskustvo je i levi i desni, mada je zastupljenije kod levog analoga. Sto se tice u koju stranu , rekao bih random, neki su driftovali levo neki desno neki na gore, kad sad razmislim ne secam se da je neki driftovao na dole :unsure:
 
Poslednja izmena:
Ti fletovi za mic me uopste ne opterecuju sve i dq ih pokidam koga briga mic ne koristim. Ali da su zahebanog namesteni jesu. Bas mi se poslednji out jedan uvrnuo, malo nedostajalo da ga iscupam 🤣. Inace dok nisam otvorio DS nisam znao da ima dva mic-a.
 
Ti fletovi za mic me uopste ne opterecuju sve i dq ih pokidam koga briga mic ne koristim. Ali da su zahebanog namesteni jesu. Bas mi se poslednji out jedan uvrnuo, malo nedostajalo da ga iscupam 🤣. Inace dok nisam otvorio DS nisam znao da ima dva mic-a.
Da ima 2, meni su bitni zbog klinca kad igra s drustvom. Ili kad se igra Astro i igre u kojima je iskoriscen mikrofon za gameplay.
 
Inače sto se Mic-a tiče, bas sam juče procitao da postoji jedna opcija za koju nisam znao… nisam je još lično probao.

Naime, postoji “mute” dugme da bi isključili mikrofon a ukoliko malo duže držite to isto dugme, mutirace vam zvuk na svim audio kanalima (TV, slušalice, itd.). Može biti korisno ako vam tipa zvoni telefon pa da ne jurite daljinski da utisavate, samo to dugme duže držite. Isto važi kada hoćete opet da upalite, malo duže držite i opet se vraća zvuk.

Ja ću to kasnije vcrs isprobati, valjda je zaista tako. :)
 
Kupio sam kc3000 od 1tb, ali sam ga vrlo brzo napunio. Sad u planu imam sledeću gimnastiku. Prebacio bi taj od 1tb u pc, a kc3000 iz pc od 512gb bi smestio u neko eksterno kućište. Kako sad ide procedura da prebacim sve te igre sa 1tb na 2tb? Da li da prvo ubacim novi sad u ps5 pa da onda oba povežem na pc i iskopiram sve sa jednog na drugi? Da li će igrice posle normalno da funkcionišu na novom ssd?
 
Kupio sam kc3000 od 1tb, ali sam ga vrlo brzo napunio. Sad u planu imam sledeću gimnastiku. Prebacio bi taj od 1tb u pc, a kc3000 iz pc od 512gb bi smestio u neko eksterno kućište. Kako sad ide procedura da prebacim sve te igre sa 1tb na 2tb? Da li da prvo ubacim novi sad u ps5 pa da onda oba povežem na pc i iskopiram sve sa jednog na drugi? Da li će igrice posle normalno da funkcionišu na novom ssd?
Ja nisam uspeo da prebacim igre tako kad sam stavljao 2TB i prebaciovao od 1TB u externo kuciste. Kopiranjem preko kompa kao sto si ti napomenuo je trigerovalo neku promenu na SSDu tako da kad god bih ga vratio u PS5 isti je trazio format memorije. Tako da sam na kraju:
  • kopirao igre sa NVME na PS5 internu memoriju i neki externi HDD koji sam imao,
  • izvadio stari NVMe 1Tb i umesto njega ubacio novi 2TB i formatirao ga
  • prebacio PS5 igre sa externog HDDa i interne memorije na novi 2TB NVMe (osim koje sam planirao da ostavim na internoj mem)
  • stavio stari 1TB Nvme u case i povezao ga kao externi SSD , formatirao
  • prebacio PS4 igre sa externog HDDa na extterni SSD (stari 1TB NVMe)
druga opcija ti je da jednostavno prebacis sto vise igara na internu mem, izvadis stari i ubacis novi SSD, formatiras, prebacis igre sa interne mem na interno ubaceni NVMe, stari ssd povezes kao externi formatiras i ponovo skines samo te igre koje si izgubio formatiranjem.
 
Dok dobiješ adekvatan odgovor, već će pola od toga da se dl ispočetka. Dok sve istumbaš, već bi se sve završilo kao novi download.
Na externi idu samo instalacije i nema nikakvih drugih podataka, tako da bih ja samo ubacio novi disk, pokrenuo sve download i pustio par sati dok se to završi. Pusti preko noći u rest mode i ujutru ćeš moći da igraš.
Jedino ako ti je internet tipa 50/4
 
Ili raditi ovako, ko je u mogućnosti...

... mada deluje da je ipak jednostavniji i brži način kao iz prethodna dva posta.
 
Nazad
Vrh Dno