Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

До сада сам углавном куповао дискове, једино сам Wolfenstein 2, Old Blood и Spiderman Morales купио преко стореа.
Хтео сам и GTA 5 али је коштало скоро као диск.

Него мене је занимало одакле толико тих јефтиних дигиталних игрица. Која је фора.
Сад видим да су дељени налози, али опет их има пуно.
Pa da, deljeni, i uglavnom odigras i prodas dalje.

Sta znam, ja iskreno jos nisam usao tu pricu, 2 godine vec cepam Extra katalog + tu i tamo neku igru koju kupim na popustu, ali ne planiram da produzavam pretplatu i def su mi ti deljeni nalozi top prica i krenucu da ih uzimam.
 
Znači, najskuplja varijanta je kupovina fizičkih diskova, ovde kod nas?
 
Ako misliš na našu domaću maloprodaju, onda u većini slučajeva da.
 
Gledam cene na PS Store, upoređujem sa prodavnicama kod nas, ako su to originali koji se valjaju ovde kod nas, razlika je, prosek 20€.
 
Gledam cene na PS Store, upoređujem sa prodavnicama kod nas, ako su to originali koji se valjaju ovde kod nas, razlika je, prosek 20€.

Sve su originali, nema nikakve piraterije na PS5. Davno su prošla vremena Beosofta. Dakle najjeftinija varijanta je kupovina deljenih naloga, a najskuplja kupovina u maloprodajnim radnjama.

Mada moje lično mišljenje je da je najjeftinije uzeti pretplatu i tu imaš masu igara za igranje. Tu opet ima jeftinijih i skupljih varijanti kako uzeti pretplatu.
 
PS5 razmišljam da uzmem jer imam C3 77'', ali za igranje imam svega mesec dana, posle toga će konzola da skuplja prašinu do sledeće zime. Do tada će izaći i PS5 Pro. Tako da sam u nedoumici. Imate li neki konstruktivan savet?
 
troll GIF
 
Ја чекам да сам себи поклоним за нову годину😀, а клинцу контролер.
Имам оне силиконске "гаће" на контролеру, прочитах да неће моћи остварити контакт за пуњење.
Још неке игрице ћу упаковати као поклон за нову годину.
Данас узео 2K Lego drive за 2999, надам се да је добра куповина.
Iseci ih samo tu oko analognih stikova i oko kontakta i meni se pune sad bez problema.
 
Ne znam zasto je ovoliko tesko izguglati tehnicke karakteristike, elem, je li FC6 60 FPS 4K ili je sa 60FPS ipak rezolucija upola manja? I ako google i svi gameplay klipovi kazu 60FPS 4K..

"Far Cry 6. Ubisoft's latest open-world shooter delivers a steady 60 FPS at 4K resolution on the PS5 and Xbox Series X."

..mislim da lažu.
 
Svaka igra se ne renda u 4K.
 
Lakše mi je bilo skinut 100GB nego izguglat. Cut scene su 4K 30FPS:

image.png

100% crop


A gameplay je 60FPS.. 1080p??



image.png

100% crop
 
Zdravo svima, jel neko uspeo u poslednje vreme da uzme EA play pretplatu dok mu je nalog registrovan u US?
Problem je sto mora da se ima registrovana kartica(iako ce novac da skine sa walleta), ali kako je kartica iz Srbije, a ne iz US, onda registracija kartice ne prolazi.
Postoji li neka alternativa?
 
Neko je vec pisao ovde, mesecni ne mozes bez kartice ali godisnji valjda moze
 
Da li neko puni dual sense na punjaču od mobilnog i ako da, na šta obratiti pažnju? Imam neki od tableta, nov, brzine 7,8w i 5V/1,55A
 
Da li neko puni dual sense na punjaču od mobilnog i ako da, na šta obratiti pažnju? Imam neki od tableta, nov, brzine 7,8w i 5V/1,55A
Ja punim na punjacu za telefon. Planiram da kupim onaj dualsense charging station. Prakticniji je po meni.
 
Kupi bre onaj sonijev dock za 2 kontrolera, odmorices se od kablova.
 
Čitam da nije preporučljivo puniti na tim brzim punjačima, pa me zato zanimaju iskustva onih koje pune. Poručio sam i ja aj dock za punjenje.
 
Nece se kontroler puniti full brzinom sa brzim punjacem. Obicno za brzi punjac je potrebno predodredjeni mobitel. Meni se jednako brzo puni i na 120W i na 67W punjacu. Samo ih nemoj kaciti na neke ž punjace vec uzmi neke od kvalitetne od popularnih telefona and you are good to go.
 
Imam taj punjač koji sam naveo, koji je stigao uz tablet. Znači, da ga punim na njemu bez problem?
 
Ја га пуним са 67w Xiaomi пуњачем. За сада немам проблема. Мада имам и кабл на самој конзоли али га не користим јер је удаљена, а овако га често пуним и док играм. Надам се да ни то нема везе.
Да ли се она станица за пуњење може повезати и за конзолу или мора да има свој пуњач?
 
Nazad
Vrh Dno