Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Logicno mi je da M$ konzola mora biti jaca, jer su u svemu ostalom u debelom zaostatku za Sony-jem, tako da moraju imati makar jacu konzolu, ako uopste oce da ulaze u ovaj obracun.
Sa druge strane, ne vidim da ce Sony-iju bilo sta smetati sto ce verovatno imati slabiju konzolu, oni drze sve najvece excluzive u svojim rukama, najbitniji deo igracke industrije pravi igre za njih, a igre prodaju sistem, tako da ne vidim kako ce M$ prigrabiti studije za sebe, jer tu debelo zaostaju za Sonijem.
Dok su bili ps3 vs xbox, jos se i vodila borba, ali ps4 je izdominirao ovu generaciju i sad su svi na njihovoj strani, M$ krece prakticno od nule, tako da im je jaca konzola prvi korak, ali ako ne pridobiju neke jake studije, koji ce napraviti kvalitetne igre, izgubice ponovo i ovu borbu.
 
Poslednja izmena:
^
I sta si ti sada novo napisao sto ne stoji vec na prethodne 2-3 stranice...
Koja je poenta posta osim da ti nabija brojku, jer isto to stoji koju stranicu unazad...
A isto to samo cesce radis i u PC sekciji, postujes samo da bi napisao nesto...
 
Poslednja izmena:
Problem je što imam samo dve baterije, toliko mi je nekada trebalo haha
Ja na PC koristim xbox i ds4 gamepadove, koliko smara sto baterija na ds4 ina samo 800ma to je uzas. Brzo se isprazni mora da cuci na kablu dok se ne napuni. Ove punjive baterije mozda su "bulky" ali kad stavim dve od po 2500ma traje boga oca, zaboravim kada samnpunio. A sa malom decom i igrackama imam ih sigurno 20ak po kuci. Tacnije sve su mi punjive baterije od satova, daljinaca preko igrackica, tastature i miša.

Jedino sto je ds4 neuporedivo bolji od xbox 360 gamepada, pecurke najvise. D-pad ni ne uporedjujem jel ga ne koristim. Jedino xbox one gamapad ne mogu da mu sudim. Ali uvek sam za punjive baterije pre nego built in baterije. Ma ne mora ni da budu AA ili AAA baterije, samo da moze da se skine i stavi druga baterija koju imas vec napunjenu. Kao kod bezicne srafilice.
 
Ja na PC koristim xbox i ds4 gamepadove, koliko smara sto baterija na ds4 ina samo 800ma to je uzas. Brzo se isprazni mora da cuci na kablu dok se ne napuni. Ove punjive baterije mozda su "bulky" ali kad stavim dve od po 2500ma traje boga oca, zaboravim kada samnpunio. A sa malom decom i igrackama imam ih sigurno 20ak po kuci. Tacnije sve su mi punjive baterije od satova, daljinaca preko igrackica, tastature i miša.

Jedino sto je ds4 neuporedivo bolji od xbox 360 gamepada, pecurke najvise. D-pad ni ne uporedjujem jel ga ne koristim. Jedino xbox one gamapad ne mogu da mu sudim. Ali uvek sam za punjive baterije pre nego built in baterije. Ma ne mora ni da budu AA ili AAA baterije, samo da moze da se skine i stavi druga baterija koju imas vec napunjenu. Kao kod bezicne srafilice.

Uzeo prosle nedelje da obrnem opet Uncharted serijal - Uncharted 1 kao i Uncharted 2 presao sam samo sa jednim punjenjem DS-a na polovini svake igre (reci to je na 5-6h), pritom mi je to primarni djojstik koji jos uvek koristim ~2,5 godine star... A i kada punim imam neki duzi kabal i eksternu bateriju od 10k mah sa dva prikljucka, tako da nisam primoran da ga kacim na konzolu... :)

Nije toliko strasno, ali svakako su punjive Sanyo od 2400mah za Xbox bolja opcija...
 
Poslednja izmena:
Uzeo prosle nedelje da obrnem opet Uncharted serijal - Uncharted 1 kao i Uncharted 2 presao sam samo sa jednim punjenjem DS-a na polovini svake igre (reci to je na 5-6h), pritom mi je to primarni djojstik koji jos uvek koristim ~2,5 godine star... A i kada punim imam neki duzi kabal i eksternu bateriju od 10k mah sa dva prikljucka, tako da nisam primoran da ga kacim na konzolu... :)

Nije toliko strasno, ali svakako su punjive Sanyo od 2400mah za Xbox bolja opcija...
Pa da i ja koristim bezicnu bateriju kad zatreba ali kad pogledas glupo je da nema opciju da se menja baterija kakva god da je. E sad da li mozda vecini korisnika to iz nekog razloga smeta pa su radili istrazivanje i zakljucili da je ovako bolje ne znam. Ali meni je svakako mogucnost zamene baterije bolja opcija.
 
Ja koristim Duracell 3000mha i Xbox One controler i stvarno zaboravim kad sam zadnji put punio.
Mislim da se moze Witcher 3 uzduz i popreko odigrati sa jednim punjenjem.
 
^
I sta si ti sada novo napisao sto ne stoji vec na prethodne 2-3 stranice...
Koja je poenta posta osim da ti nabija brojku, jer isto to stoji koju stranicu unazad...
A isto to samo cesce radis i u PC sekciji, postujes samo da bi napisao nesto...

To sto si napisao nema veze sa mozgom, ne dobijam nikakve pare za broj postova niti bilo kakve druge beneficije, kad osetim potrebu da nesto napisem, ja napisem, kao sto se moze desiti da nedeljama ne pisem nista zivo, tako da tvoj komentar nema veze ni sa mozgom, a ni sa istinom i necu tebe da pitam dal smem nesto da napisem, a posto vidim da ti imas nekih drugih problema, obzirom kolko mi se bezobrazno obracas, slobodno me stavi na ignore, jer ako tako nastavis budi siguran da cu ja tebe staviti.
Zadnje 2, 3 stranice sam preleteo, nisam sve citao, samo sam napisao svoje misljenje sto se tice next gen rata, sudeci po tvom komentaru, moje misljenje se poklapa sa vecinom.
Kao ja spamujem tako sto sam napisao jedan komentar, a ovde se ispisalo 5, 6 stranica na osnovu one jedne polu vesti, please...
a na PC temama uglavnom pisem svoje opise koji su uglavnom dugacki ko romani, sto znaci da je ulozeno vreme i trud za pisanje istih, a ti me optuzujes da spamujem, sram te bilo!
 
wrong move, jodžimbo

saće još jedno 50 postova da nam objašnjava da to zapravo ne radi...
 
Ne bih se složio da je DS4 bolji kontroler nego Xbox-ov, iako sam privrženiji Soniju... Meni je nekako udobniji Xbox kontroler, samo mi smeta raspored pečurki ali navkine se čovek...

Što se tiče punjenja baterija, jednom sam ih napunio i igrao se par dana (uglavnom AC), očekujući da traju još barem malo. Pošto sam bio dosta zauzet, svaki sat mi je bio dragocen. Kada sam seo da se igram, video sam da su baterije prazne i onda mi je tako propao slobodan dan haha. Imam trip da kada idem da spavam, ostavim miša i DS4 džojstike da se pune tako da me uvek čeka spremno, tako da mi se nekada desi da zaboravim da izvadim baterije da ih dopunim pa sam stvorio takav subjektivni osećaj da su built in baterije bolje, iako realno nisu.
 
Gde slaba baterija na ds4, ja imam tri komada i pored klinaca sta im rade kad im dodje društvo jos ja zaprzim i punim ih realno jednom u 7-10 dana. Realno se ne bih nikad cimao sa menjanjem baterija pa da ih držim u punjacu,vratim nazad itd.Smorilo me više da punim za raznorazne igračke i gluposti po kući mali milion. Još i o dzojpedima da brinem. Neka hvala.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Stari 360 je odlican, novi Xbox znaju da budu hit&miss, odaju bolji kvalitet izrade na prvu ali bih rekao da su analogni/dpad i bamperi bolji kod DS-a. Elite je druga prica, steta sto nisu izdrzljiviji, Elite2 izgleda jos vise problema ima... Trenutno vozim i jedan beli za S seriju (uzet prosle godine), verovao ili ne stari Logi Rumblepad je kvalitetniji od istog.

Ako bi Sony mogao da odradi neku dobru aftermarket pricu za PS5 kao MS za Elite, po razumnoj ceni i da ne rikava, uzeo bih u razmatranje.
Samo da nije prica kao sa Astro c40, koji je pusten u slobodnoj prodaji u EU za tracavih 200e... lulz

@kokan
I know... Sh*tposting is strong with this one... :d
 
Poslednja izmena:
Meni je baterija na DS4 trajala oko 6h.

Haha ja imam taj Astro C40tr, dobar za velike šake. Nadam se da će moći i na PS5, ako ne, eto nekome na kp za smešnu kintu
 
Gde slaba baterija na ds4, ja imam tri komada i pored klinaca sta im rade kad im dodje društvo jos ja zaprzim i punim ih realno jednom u 7-10 dana. Realno se ne bih nikad cimao sa menjanjem baterija pa da ih držim u punjacu,vratim nazad itd.Smorilo me više da punim za raznorazne igračke i gluposti po kući mali milion. Još i o dzojpedima da brinem. Neka hvala.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
Onda je na mom DS4 baterija losa [emoji4], sto se punjivih baterija ticu imam dve konzerve na kojima pise pune i prazne, uvek u cirkulaciji ima po nekoliko AA i AAA punih i isto toliko praznih. Svaki put u IKEI uzmem 4AA i 4AAA mada su njihove slabe ali posluze bas za rotiranje kad treba.
 
Ki111er Mare je mala beba za mene! :d

Sa uporedjivanja konzola dodjosmo na upiredjivanje dzojstika. :D

DS4 problem sa baterijom resite tako sto kupite jos jedan DS4 kontroler. :p
 
Na ovim zadnjim revizijama je nesto bolja baterija ds4

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Ja koristim DS4 na kompu i sa ugašenim svetlima baterija traje oko 20 sati.
 
Poslednja izmena:
Sutra detalji oko PS5:

Tomorrow at 9am Pacific Time, PS5 lead system architect Mark Cerny will provide a deep dive into PS5’s system architecture, and how it will shape the future of games.

Watch tomorrow at PlayStation Blog: https://t.co/bgP1rXMeC8
 
Poslednja izmena:
Sutra detalji oko PS5:

Tomorrow at 9am Pacific Time, PS5 lead system architect Mark Cerny will provide a deep dive into PS5’s system architecture, and how it will shape the future of games.

Watch tomorrow at PlayStation Blog: https://t.co/bgP1rXMeC8
Ovaj link nije dobar, otvara samo PS blog main page, probao sam i u search nigde nema nijednog detalja oko sutrašnjeg otkrivanja PS5, ne kažem da grešiš, kažem samo da ja to nmg da nađem...
Može li malo određeniji link ili naziv posta?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Zvanično je objavljeno na njihovom Tviter profilu. A na linku u postu sada nema jer će biti sutra.
 
Fuck yeah, da vidimo i Soniku
 
Zvanično je objavljeno na njihovom Tviter profilu. A na linku u postu sada nema jer će biti sutra.
Znači to je po našem vremenu sutra u 17h,verovatno će biti stream-ova na YT...
Finnaly SONY learned to use the words and marketing... [emoji322]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Cim oni tako brzo posle MS reaguju, meni to pokazuje da nemaju mnogo slabiju (ako je uopste slabija) konzolu.
 
Cim oni tako brzo posle MS reaguju, meni to pokazuje da nemaju mnogo slabiju (ako je uopste slabija) konzolu.
Misliš ili se zezaš, meni baš deluje obrnuto, ali Daj Bože, pomozi Bože, jer sam perfekcionista I stvarno će mi biti jako žao svih mojih neodigranih PS4 igara, svih PSVR naslova, svega što trenutno posedujem. Samo da ne štede na RAM memoriji poput Microsofta jer mislim da je 16Gb GDDR6 RAM samo za gaming minimum za generaciju koja treba da traje 7 godina. Ili još bolje bi bilo da izbace dve verzije. Ja mislim da pak ništa bitno neće reći o konzoli već će biti reči više o igrama nego o samim specifikacijama. Ovo nije SONY-je udarac, nego SONY-jeva reakcija na sve što je Microsoft uradio, a uradio je baš puno yoga i jako mi se sviđa kako se skockali konzolu iznutra, simplicity, veoma kako za čišćenje, odličan cooling system i lak upgrade SSD skladišnog prostora...
Ae, pomozi Bože!!!

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Takodje mislim da je Sony požurio sa objavom. Sad će da ublaže wow efekat koji je ostavio X Box.
 
Takodje mislim da je Sony požurio sa objavom. Sad će da ublaže wow efekat koji je ostavio X Box.
Mislite li da SONY ima jaču konzolu i custom GPU NAVI at RDNA2.0 arhitekturi i ostale stvari koje XBSX nema, više RAM-a, brzi SSD, bolji CPU, sličan GPU, itd.?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno