Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ja sam original platio 20e, ne znam sto tezite ka ovim kineskim varijantama, koja je poenta?
Ako je par hiljada za original skupo, da li ste upoznati koliko kostaju igre ili kontroler za PS5. :D
kod nas je original 50, to mi je malo previše.
Ne, nijesam upoznat ?
 
Ја сам узео преко Ананаса пуњач за 3500 и контролер за 7000дин.
 
Da, na Ananasu je bilo, ali tad i cena za nov bila mnogo manja (oko 3.5k ja mislim za nov) nisam znao da su digli na 5 soma, ccc...
Moja greska onda, ali opet sam za original svakako, na KP vam je jeftinije malo nego po prodavnicama.
 
Svakako sacekajte Ananas vaucer od 1500 din za robu od 5000 din i dobicete punjac za 3500 din (ja sam to uradio pred novu godinu). Za te pare bolje nema, a prodavci su gamecentar ili computerland, ne secam se sad :)
 
Da, na Ananasu je bilo, ali tad i cena za nov bila mnogo manja (oko 3.5k ja mislim za nov) nisam znao da su digli na 5 soma, ccc...
Moja greska onda, ali opet sam za original svakako, na KP vam je jeftinije malo nego po prodavnicama.
Ti si baš prošao jeftino. Ja sam na kraju platio oko 4000.
 
Pa da, i brzo se i rasprodalo, ortak hteo da uzme isto, ali nestalo sa stanja, imalo mozda fazon 10-ak na lageru. Stvarno steta sto je poskupeo u medjuvremenu.
 
Amo se ne varam kad sw pojavio bio je 3500, ne znam gde mi je racun ali se secam da je bila normalna cena. 5K je ipak puno.
 
Da, da, mislim da sma ga i ja platio tako... Oko 3.5k
 
Što mislite za ovo :
https://www.aliexpress.com/item/1005005856634185.html?spm=a2g0o.cart.0.0.36b338dawAFm4T&mp=1 ili pak ovako
Da li ovako nešto uopšte i treba?
Јуче сам узео пуњач на Ананасу за 1.099 рсд. Изгледа као оц ај из Гигатрона.
Додуше марка Труст, снижено са 3.500
Не знам докле траје акција.
 
Možda nije mesto da se podeli ovaj slučaj. Ako nije neka moderi izbrišu.
Buraz je kupio plejku slim s namerom da je izdaje ljudima na neki period i tako zaradi neki novac. Lik mu je uzeo, i neće da je vrati, sve govori za par dana. Rok odavno prošao. Slučaj je prijavljen nadležnim organima ali ne znamo da li će išta uspeti. Rekli su da će ga oni kao uhvatiti to nije problem, ali ako to ode na sud pa se bude odužilo...
Ukrao mu je plejku slim. Dva dual sense kontrolera, punjače za njih i neke igre. Skoro 1K €... Ne garantuju da će mu to vratiti, kažu da je verovatno taj već prodao.
Zaista je jadan ovaj svet. U pitanju je navodno uigrana mafija koja na navedeni način krade plejke.
Vi koji planirate možda da se bavite sličnim poslom, pazite kome dajete.
 
Nek se oprosti drugar izvisio isto tako pre 2 god. Imao pasos tog lila valjda je i dalje kod njega, trazili ga momci koje ne bih zeleo da me traze ali dzabe ispario u vidu magle. Sto kazes vrlo uigrano, verovatno lazna dokumenta...
 
Možda nije mesto da se podeli ovaj slučaj. Ako nije neka moderi izbrišu.
Buraz je kupio plejku slim s namerom da je izdaje ljudima na neki period i tako zaradi neki novac. Lik mu je uzeo, i neće da je vrati, sve govori za par dana. Rok odavno prošao. Slučaj je prijavljen nadležnim organima ali ne znamo da li će išta uspeti. Rekli su da će ga oni kao uhvatiti to nije problem, ali ako to ode na sud pa se bude odužilo...
Ukrao mu je plejku slim. Dva dual sense kontrolera, punjače za njih i neke igre. Skoro 1K €... Ne garantuju da će mu to vratiti, kažu da je verovatno taj već prodao.
Zaista je jadan ovaj svet. U pitanju je navodno uigrana mafija koja na navedeni način krade plejke.
Vi koji planirate možda da se bavite sličnim poslom, pazite kome dajete.
Јбти какви људи. То вероватно за час оде преко огласа.
У задње време сам пратио огласе за ПС5 (и купио из Мађарске) и с времена на време налети сулудо повољна конзола. Али сам мислио да су у питању ови што хоће да имају слим чим је изашао па продају скоро нове 'обичне' петице за смепну цену 🙄
 
Da li postoji li neka mogućnost da se prijavi Sony da je konzola ukradena i da blokira novo logovanje na PSN.
Svakako postoji PSN nalog na konzoli pa je lako da se mečuje sa odgovarajućim serijskim brojem. Nešto kao za mobilne kojima nije deaktivran prethodni nalog.

Znam da neće mnogo da promeni, ali bi kupci takvih konzola realno bili nezadovoljni, pa bi ceo "biznis" prestao da ima smisla.
 
Kako mislite da napiše Sony-u? Ima neki njihov mejl na sajt ili? Pretpostavljam da to ide preko supporta?
 
Pa da da blokiraju konzolu ali nemoj da pominje da je rentirao nego mu tipa obili kola pa ukrali ranac ili sta god misli da ce proci. Nisam siguran ali konzolu ne bi mogli da ti zabrane da rentiras. Software tj. igre definitvno nije dozvoljeno rentiranje. Pa zbog toga da ne pominje.

I da neka promeni odmah sifru na nalogu i izloguje nalog ili naloge sa svih uredjaja.
 
Pa pazi, na reč nema šanse ništa da urade - makar ja ne bih. Tako može da troluju ljudi jedne druge i slično.
Ako postoji mogućnost, budi spreman da im šalješ izveštaj iz policije - preveden :D
 
Nece nista da ga kosta a moze dušmaninu da oteža i smanji vrednost u daljoj preprodaji. Jedino da je jailbreakuju im ostaje posle.
 
ne verujem da ce blokirati tako na rec samo, neka barem promeni sifru ps naloga ako je bio ulogovan
 
Од другара зет изнајмљује сони баш баш дуго.
Од Сони 3 до данас Сони 5.
И колико се сећам он даје неки уговор да се потпише. И никад није имао проблема.
 
Nabavio sam konačno Charging station za gamepad. 5k, moglo je i jeftinije al ajd, ne mogu više da se zezam sa kablom.
Da li šteti nešto kontrolerima da stalno stoje na njemu?
 
Stigao novi update za konzolu:

  • mogućnost upravljanja osvjetljenjem PS5 konzole – od sada je moguće smanjiti intenzitet plavog osvjetljenja na vrhu konzole, pored standardne razine može se odabrati srednja ili prigušena razina
  • glasniji kontroler – zvučnik na DualSense kontroleru od sada može biti glasniji
  • stišavanje pozadinske buke – mikrofon na DualSense kontroleru sada koristi strojno učenje kako bi prepoznao i uklonio pozadinsku buku te izolirao vaš glas za komunikaciju s drugim igračima
  • nove Share Screen opcije – gledatelji koji posmatraju vaše igranje preko Share Screen mogućnosti sada mogu slati emojije ili kursorom označavati igraču nešto na ekranu
 
Moram posle da probam da ugasim osvetljenje na samoj konzoli, to me oduvek nerviralo.
 
Ovogodisnji PS5 Pro ce izgleda imati ~50% brzi GPU u tradicionalnim igrama, vise nego duplo brzi Raytracing, i podrsku za AI upscaling preko nove PlayStation Spectral Super Resolution [PSSR] tehnike.


Videcemo sta ce Sony oficijelno reci krajem godine kada najzad najave Pro.
 
Nazad
Vrh Dno