Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

За пар дана му стиже сони. Али неко на теми рече да не може или је баш лоша веза због нечега.
 
Pozdrav,

Imam situaciju sa Playstationom ( i 5 i 4) koja e sjavila otkad sam presao na Telekom internet pa ga cenim da ima veze sa njima.

Pa me interesuje da li je neko imao slicnu situaciju?

PS je bio povezan na LAN , direktno u ruter od SBB-a. Medjutim kad sam resao na Telekom, PS je poceo non-stop da javlja: 'Lan cable disconnected' pa za sekund 'Lan cable connected'.
i PS4 i PS5. Nisam primeto da ima uticaj na samu igru ali je dosadno jer se desava non-stop. Pa onda prestane...pa opet.
Nakraju sam skinuo LAN i presao na Wi-fi i to radi bez problema.
Kasno sam video poruku ali cu napisati o cemu se tacno radi, mozda nekome pomogne u buducnosti.
Na Telekomovom ruteru imas ukupno 4 porta. 2 porta su rezervisana za IPTV, dok su druga dva rezervisana za Internet. Tako ih podese u Telekomu.
Ti su povezao PS5 na port koji je predvidjen za IPTV i zato ti se to javlja. Imao sam isti problem sa TV-om i PS5.
Resenja (od lakseg ka komplikovanom):
  • ubodi PS5 u drugi port
  • kupi switch, ubodi switch u port na Telekomovom ruteru koji je za internet, ubodi PS5 i ostale uredjaje u switch. PS5, TV -> switch -> Telekomov ruter (jedan od portova za internet)
  • ulogujes se kao super-admin na Telekomov ruter i prevezes port koji je povezan na IPTV na Internet. Ako nisi tehnicki vicna osoba, nemoj cackati ovo.
Ako neko nije znao, na Telekomovim ruterima mozete da se ulogujete kao obican admin i kao super-admin (user vs root za Linux ekipu). Kredencijale koje dobijes od Telekoma su da se ulogujes na ruter kao obican admin. Nemas bas tu pono opcija za cackanje.
Na jednom drugom poznatom domacem forumu mozete naci username i sifre za super-admin pristup na Telekomovim ruterima. Svaki ruter ima drugaciji username i password.
 
Nazad
Vrh Dno