Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Pozdrav. Jedno pitanje...
Imam PS4 Pro i u poslednje vreme mi se desava da mi ekran pocrni na nekih 10ak sekundi nakon rada konzile 5-10 min i onda sve normalno, vise ne crni. Dakle, ovo se desava samo jednom nakon sto upalim konzolu. Da li mozda neko zna sta moze biti?
Hvala.
 
Dobro veče. Pošto vidim da je PS4 još uvek aktuelna i da postoje igrice za PS4. Vidim da je to u pitanju starija konzola. Da li je vredi kupovati? Kako sam pročitao na internetu Sony planira da prestane da je proizvodi 2025 godine. PS4 mi bi vise odgovarao zato sto imam tv Fox 32DLE642 i rezolucija HDReady 1366x768.

Još uvek se dvoumim između PS4 ili PS5. Ako bih hteo PS5 onda bi morao da kupim full hd tv. Pa zato me zanima mišljenje o PS4 konzoli.
 
Dobro veče. Pošto vidim da je PS4 još uvek aktuelna i da postoje igrice za PS4. Vidim da je to u pitanju starija konzola. Da li je vredi kupovati? Kako sam pročitao na internetu Sony planira da prestane da je proizvodi 2025 godine. PS4 mi bi vise odgovarao zato sto imam tv Fox 32DLE642 i rezolucija HDReady 1366x768.

Još uvek se dvoumim između PS4 ili PS5. Ako bih hteo PS5 onda bi morao da kupim full hd tv. Pa zato me zanima mišljenje o PS4 konzoli.
Uzmi psp
 
Izgleda da vise ne moze da se pravi nov nalog na UK region? Kupio danas ps4 slim i hteo sam prvi put da napravim psn nalog i to bas UK nalog i trazi mi "age verification". Probao preko broja telefona, visa kartice ali nista ne prihvata, ne mogu da preskocim taj korak... izgleda da sad radi samo za engleze... Na koji EU region mi predlazete da napravim psn nalog? ili jednostavno da napravim na USA region?
 
Jedno glupo pitanje, ali ja neznam odgovor, burazer narucio novu Ps4 za moga klinca, jel obavezno praviti prvo nalog, ili pali i igraj, hvala unapred.
 
Znam, sredicemu to brat kada dodje, ali za prvo vreme, ima gomilu Ps4 igrica od stare, pa sam mislio neka igra njih.
 
Moraces da napravis neki nalog da bi igrao igre, ako ih imas na disku onda moze i lokalni da posluzi
 
Da li mogu da se igraju igrice sa drugog naloga (digitalne)ako im se izbriše njihov nalog sa koje su skinute?
 
Jok
 
Zdravo svima. Imam pitanje u vezi naloga na PS4.
Sestric je napravio nalog na UK, ali kada treba da se uloguje na PSN, ne moze.
Izlaze mu ove dve poruke, kada ide na Sign in Manually, izadje mu ova druga poruka na ekranu.
Ne mogu da odem do njega trenutno i da licno probam da resim problem, pa ako imate neku ideju sta moze biti u pitanju... Hvala vam.
 

Prilozi

  • IMG-9be7b296a2f5676a7e16d90ab0bd58da-V.jpg
    IMG-9be7b296a2f5676a7e16d90ab0bd58da-V.jpg
    47 KB · Pregleda: 16
  • IMG-ad82bed19978d84f7b2f04b7ef1aa045-V.jpg
    IMG-ad82bed19978d84f7b2f04b7ef1aa045-V.jpg
    129.9 KB · Pregleda: 16
Kaze da je sve u redu sto se toga tice, ali moracu licno da proverim ipak. Hvala u svakom slucaju 👍
 
Dragi članovi, potrebna mi je pomoć oko PS4 konzole i volana Genesis Seaborg 400. Ne znam da li je ovo prava tema za pitanje, te mi ne zamerite ukoliko nije. Naime, volan je kupljen i radio je uredno ( da napomenem da je nov i još uvek u garanciji ). Privremeno je bio isključen i spakovan ( klinci su morali malo više da se posvete školi ) ali po ponovnom povezivanju i uključivanju volana, isti se ne može aktivirati ( kao što se džojstik aktivira preko PS dugmeta ). Volan se povezuje preko USB porta na konzolu, na sam volan, takođe preko USB porta, se povezuje džojstik ( isti mora biti ugašen ) i to je sve ok. Volan daje indikaciju da se povezao sa konzolom, da je spreman za rad, ali pritiskom na odgovarajući taster na njemu, ne aktivira se. Da li možda neko zna u čemu je problem i kako ga rešiti?
Unapred zahvalan
 
Moze li pomoc oko kontrolera za PS4 Pro. Pre mesec dana dobih PS4 pro sa igrama i 2 kontrolera, povezah ga, poigrah se malo i ugasih. Veceras uzimam kontroler, pritiskam PS4 dugme, pali se konzola, ali kontroler dalje ne reaguje. Pokusavam ponovo sa PS4 dugmetom, ali nista. Samo treperi belo za nekoliko trenutaka i nestane. Povezem ga sa originalnim kablom na konzolu, ponovo PS4 dugme i opet nista. Restart konzole, povezivanje kontrolera kablom pa PS4 dugme, nista. Probam sa novim kablom, nista. Resetujem kontrolere sa iglom, nista. Restart konzole iz safe mode, nista. Vracanje na default podesavanja, rebuild baze, ukljucivanje, iskljucivanje, sve moguce kombinacije koje sam pokusao, nista nije urodilo plodom. Slaba vajda od guglanja jer sve sam manje/vise pokusao sto su predlozili. Pola od tih resenja su totalne nebuloze gde mi na finjaka pokusavaju nesto da prodaju/uvale. Na kraju mi jedino ostadoste vi. Ima li nekog resenja, ili ovo da nosim na smece? Nisam se ranije susretao sa konzolama osim sa NES i SNES u proslom veku.
Inace, bluetooth radi na kontrolerima, kompjuter ih vidi bez problema.
 
Kupio sam juc ps4 slim verzija
Medjutim kad ubacim cd u ps4 igrica
Cd-rom postaje bucan ne ps kuler nego cd-rom
Jel neki kvar ili tako mora bude
Nikad nisam imao ps jer se ne razumem mnogo
 
Moze li pomoc oko kontrolera za PS4 Pro. Pre mesec dana dobih PS4 pro sa igrama i 2 kontrolera, povezah ga, poigrah se malo i ugasih. Veceras uzimam kontroler, pritiskam PS4 dugme, pali se konzola, ali kontroler dalje ne reaguje. Pokusavam ponovo sa PS4 dugmetom, ali nista. Samo treperi belo za nekoliko trenutaka i nestane. Povezem ga sa originalnim kablom na konzolu, ponovo PS4 dugme i opet nista. Restart konzole, povezivanje kontrolera kablom pa PS4 dugme, nista. Probam sa novim kablom, nista. Resetujem kontrolere sa iglom, nista. Restart konzole iz safe mode, nista. Vracanje na default podesavanja, rebuild baze, ukljucivanje, iskljucivanje, sve moguce kombinacije koje sam pokusao, nista nije urodilo plodom. Slaba vajda od guglanja jer sve sam manje/vise pokusao sto su predlozili. Pola od tih resenja su totalne nebuloze gde mi na finjaka pokusavaju nesto da prodaju/uvale. Na kraju mi jedino ostadoste vi. Ima li nekog resenja, ili ovo da nosim na smece? Nisam se ranije susretao sa konzolama osim sa NES i SNES u proslom veku.
Inace, bluetooth radi na kontrolerima, kompjuter ih vidi bez problema.
Epilog price, izgleda je prs'o WiFi modul na konzoli. Koliko vidim po netu, to im je cesta boljka. U nekom trenutku, dok sam pokusavao da osposobim kontroler, uradio sam inicijalizaciju konzole i posle toga konzola vidi kontroler do trenutka kad treba da se poveze na mrezu. Kada pritisnem Connect, gubi se veza sa kontrolerom i konzola ne moze da se poveze na internet. I onda ispocetka u Safe mode, pa inicijalizacija pa sve ostalo. Kako god, od svih tih drndanja, konzola se u nekom trenutku sama resetovala i sve one igre koje su bile na konzoli su otisle u nepovrat. Prethodni korisnik je konzolu sve vreme drzao povezanu na kablu, tako da ovaj problem nije ni primetio, mada je meni, kada sam prvi put ukljucio konzolu na WiFi, radilo neko vreme do pre neki dan.
 
Ovako, ne znam da li je pravo mesto za postaviti pitanje, ali ako kršim neko pravilo, izvinjavam se i obrisacu.

Bicu kratak: radi se o ps4 konzoli sa 9.00 sistemom, goldhen. Za sada je sve u redu ali preventivno sam zeleo da zamenim cmos bateriju jer se plasim da u jednom trenutku ne crkne i onda se resetuje unutrašnji kernel clock na 1970.godinu sto poremeti save fajlove mnogim igrama. E sada za tu zamenu, da li je neko radio i kako to odraditi a da mi se u samom procesu ne desi ovo sto sam naveo. Inace problem je jer kada se zameni baterija, ps4 se kači na sony servere da sinhronizuje vreme, manuelno podesavanje ne utice na kernel clock. A da se povezem ne mogu, jer ne zelim da apdejtujem sa 9.00


Hvala unapred!
 
Zdravo..
Da li je ovo normalno da se greje ps4..?
Najvise se greje ispod nego gore ?
 
Nazad
Vrh Dno