Šta je novo?

Playstation 2 pitanje

Audiofilka

Cenjen
Učlanjen(a)
31.10.2013
Poruke
322
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7-8700k & Noctua D15s
Matična ploča
Asus Prime B360 Plus
RAM
2x8 gb Patriot + 2x4 gb Hyperx Fury
GPU
Asus Dual RX 6750XT
Storage
Ssd Gigabyte 240 gb + Intel M2 P600 1 tb + WD Blue 1 tb + Toshiba 2 tb
Zvuk
Audiotrak Prodigy 7.1 HIFI
PSU
Antec HCG1000 Extreme Gold
Kućište
Lian Li Lancool II Mesh
Monitor
Asus VG278QF + Asus VG248QE
Miš & tastatura
Razer DeathAdder v2 Mini & Redragon K557
Da li neko zna koliko košta ugradnja čipa u konzolu? Znači kad posedujem čip i samo treba da se zalemi na ploču. :)
 
Imas ih po 15e cele PS2 cipovane, ne znam zadnji put je bilo 25e kad sam ja gledao, ali ne verujem da to jos neko radi jer je dosato ima mnogo vodova koliko se secam... ne znam isplatljivost
 
kupi lemilicu i igraj se... :)

ili nadji modovanu karticu, sta ce ti cip :D
 
Hvala na odgovorima, sad ću na brzinu pokušati da vam objasnim o čemu je reč :D Imam jednu matičnu ploču sa Matrix čipom koja neće da upali konzolu, ne zasijaju oni tasteri napred. Odatle mislim da je čip ostao ispravan, ali da je nešto zeznuto na ploči (koju inače kada pogledaš, aman čista je ko suza, ništa nije pregorelo niti eksplodiralo). Zatim imam skroz ispravnu komplet konzolu nečipovanu, imam dve modovane kartice, oko 70 narezanih igrica koje nisu pečovane, a čitajući ovih dana po netu, modovana memorijska ti ništa ne znači ukoliko pre narezivanja ne pečuješ igru, a neće da čita ni ps1 igre pošto nemam ni jednu originalnu. Čip mi je bolja solucija jer pušta sve živo i pušta dok memorijska nije ubačena, znači nekad zabaguje čitač i posle par restarta bez memorijske se normalno učita, ali to je kad ima čip. Lemilica treba neka ultra tanka i to igranje bi bilo tipa level very hard tako da neću da kidam živce oko toga. :D
 
Poslednja izmena:
Kratak zaključak ove priče, ako nekoga zanima :) Po jednoj ideji (nije preporučljivo) na internetu, na ploči može da se napravi kratak spoj na osiguraču "ps1" koji služi za napajanje, a može tu da se zalemi bilo koji element (osigurač, kondenzator), tako je urađeno na toj čipovanoj ploči, radilo 15 minuta i posle prvog restarta nešto je pregorelo, slika i ton su počeli da kasne, crno-bela slika na kompozitnom izlazu, čip koji upravlja laserom je crkao, znači sve redom, bios se restartovao, datum i vreme na 1999. godini. Znači ne pokušavati. Kupljena je polovna konzola nečipovana (čipovane su od 3500 din), sve igrice se igraju swap magic metodom preko modovane kartice. :)
 
Ja takodje imam ps 2 nije cipovan i mnogo sam para "bacio" na orginalne igre a sada ih vise nema ni da se kupe, a cipovanje se ne isplati raditi. Neki drugovi kada su im bile potrebne pare ps3 su mi davali za 50e sto je prejeftino, steta sto sam propustio tu priliku i ne kupih ga. Moracu pogledati malo i naci neki jeftin ps3 posto ps2 izasao iz mode :D
 
Po meni se isplati čipovati jer tek onda konzola postaje univerzalna, jedan lik na kp radi čipovanje za 1000 dinara što je smešno s obzirom da su mi u jednom servisu nedavno rekli da je čipovanje 50 evra. Za mene su ps3 i ps4 još uvek preskupi, zavidim svima koji ih imaju, samo mi je glupo (nerazumljivo) što se mora neka pretplata naloga raditi i svakakva čuda podesiti, pritom desi se da se brzo pokvare, a igrice su isto skupe, bar za mene. :)
 
pricate o cipovanju ps2 ili ps3?za ps2 sem ako nije par zadnjih modela kojih ovde manje vise nikad nije ni bilo moze opusteno da se izmoduje memorijska i da se igraju manje vise sve bitne igre (jako mali br i to levih naslova nije bio kompatibilan).plus dobijete media plejer koji sasvim lepo radi.nemampojma kako je sad,ali tad (pre tipa 3-4 godine dok sam jos imao konzolu) je bilo modovanih memorijskih za tipa 700 din i bilo je likova koji su za male pare radili mod na postojecu memorijsku.ja sam,dok sam imao konzolu par puta to odradio dzabe ljudima,mozda naletite i ovde na forumu nekog ko ima.

za prosli vikend ja i drugar pikali klasike na ps1,vrhunski provod.nije vredno prodavati stare konzole,malo para se dobije a uvek moze da pruzi odlicnu zabavu.
 
pricate o cipovanju ps2 ili ps3? nije vredno prodavati stare konzole,malo para se dobije a uvek moze da pruzi odlicnu zabavu.

Čipovanje ps2 1000 din, a u servisu 50 evra i još mi reče i laser da je 50 evra. Neke igrice ne prihvataju ni pečovanje, pa ih esr na modovanoj memorijskoj ne prepoznaje. Slažem se za prodaju konzola.
 
ja nisam naisao na iole krsten naslov koji nije radio na modovanoj,a isao sam tada redom po listama i skidao i rezao.svi klasici (svaki gta,SoC,svi metal gear-ovi,ico...) rade bez problema,sve sam to presao bez i jednog cima.
 
Nazad
Vrh Dno