Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Nisam te bash razumeo, ako ti je stanje bilo -10 nakon potrsenih 30 (a pre toga 0), pozovi call centar ili odi u banku da to srede.
Desava se Intesi previse cesto da nesto stoji u rezervacijama a da ne treba da stoji vise. (posto nemam iskustva sa karticama drugih nasih banaka, ne znam ciji je to peh)
 
Nisam te bash razumeo, ako ti je stanje bilo -10 nakon potrsenih 30 (a pre toga 0), pozovi call centar ili odi u banku da to srede.
Desava se Intesi previse cesto da nesto stoji u rezervacijama a da ne treba da stoji vise. (posto nemam iskustva sa karticama drugih nasih banaka, ne znam ciji je to peh)

to mi je bila namera..ali prvo sam hteo da pitam ipak :p sad sam zvao i...2 uplate na skype su bile i u nedospelim obavezama i prokjizene...sad je sve ok...
 
Mene nervira to sto ne osvezavaju internet stanje. Npr posaljem 30€ na kladionicu i oni mi dva puta obracuju. Pa prvi prodje drugi ode u nedospele obaveze i tako stoji dok ih ja ne pozovem i oni sklone. To im je malo glupo
 
Ovako juce sam uzeo u banca intesi Internet karticu uzeo sam i lib da mogu preko neta da proverim racun.E sada sutra bi nakon aktivacije kartice uplatio euro za wow :) ,i ovakve postavke stoje kod njih na sajtu za placanje preko:
-Visa
-Electron - Visa
-JCB
-Mastercard
-American Express
i sada ovde kontam da je visa posto na sajtu pise visa internet.
Jos nesto me zanima kada udjem u visa npr,ubacim br kartice i onda kaze ispod
Verification Code na koji kod se misli???
Ako neko ima vremena neka pomaze.
Hvala unapred!!!
 
Poslednja izmena:
Jos nesto me zanima kada udjem u visa npr,ubacim br kartice i onda kaze ispod
Verification Code na koji kod se misli???
Ako neko ima vremena neka pomaze.
Hvala unapred!!!

Verification code je u stvari Validation Code koji se nalazi u donjem desnom uglu kartici i sacinjenj je od 3 cifara.
 
Jel radio neko wire transfer preko internet kartice (devizni racun)? Trebali bi da mi posalju 1500 dolara iz Amerike pa se pitam kakva je procedura, naknade itd...
 
Da, preko internet kartice mozes samo da vrsis placanje, ne i uplatu direktno na nju.
Jedino sto moze jeste da se sredstva sa Moneybookersa prebace na internet platnu karticu a posle sa nje prebacis na devizni ili tekuci racun.
 
Jel imao neko problem sa MB? Pokusao sam da verifikujem karticu i imam u nedospelim obavezama tu cifru u redu Iznos ali kad je ukucam kaze da sam ukucao pogresan broj...
 
Jel imao neko problem sa MB? Pokusao sam da verifikujem karticu i imam u nedospelim obavezama tu cifru u redu Iznos ali kad je ukucam kaze da sam ukucao pogresan broj...
Ili čekaj da se iznos dospe (iznos iz nedospelih obaveza plaćen u inostranstvu zna da varira po par centi gore dole pre nego što dospe) ili cimaj moneybookers podršku da ti ručno aktiviraju nalog (tražiće ti screenshot iz online-a na kome se vide zadnje cifre broja kartice, broj računa i iznos).
 
Jutros sam podneo zahtev, najveci #fail je sto se ceka 7-10 dana. To bi moralo mnogo brze.
 
Pročitao sam celu temu i izgleda da ni posle više od dve godine stvari nisu jasne :D

Da li je moguće sa deviznog računa vezanog za karticu skidati novac, ili ipak može samo da se prebaci na drugi, obični, devzni račun?

Neko je pomenuo da je plaćanje preko neta (i registracija na Moneybookers) moguća i Intesinom Visa Electron karticom, pa da li je onda bolje da se uzme samo ova kartica, pošto uz nju ide običan devizni račun? Jel tu ima neka fora, tipa posedovanje dinarskog računa i stalna primanja?
 
Jedini "problem" za Visu Electron je sto je neisplativa za placanje u drugim valutama jer se po kursu Intese konvertuju u Evre! Znaci Visa Electron kod Intese je vezana za evro (ukljucujuci i dinarska placanja).
Sem toga je OK ;)

To prebacivanje sa racuna nemoj da te brine, jedino ako te mrzi da ides do banke. Bolje da pricam kakve gluposti idu za firme kad su u pitanju kartice! (kod nas uopste, ne kod Intese)
 
Jedini "problem" za Visu Electron je sto je neisplativa za placanje u drugim valutama jer se po kursu Intese konvertuju u Evre! Znaci Visa Electron kod Intese je vezana za evro (ukljucujuci i dinarska placanja).
Sem toga je OK ;)

To prebacivanje sa racuna nemoj da te brine, jedino ako te mrzi da ides do banke. Bolje da pricam kakve gluposti idu za firme kad su u pitanju kartice! (kod nas uopste, ne kod Intese)

Visa Internet je isto vezana za evro, barem po Intesinom sajtu:

Limit potrošnje je određen visinom raspoloživih sredstava na računu Vaše Banca Intesa Internet kartice. Celokupna potrošnja zadužuje devizni račun za koji je Vaša kartica vezana i obračunava se u evrima.

Onda je jedina prednost Visa Internet u tome što se uz nju dobija zasebni devizni račun, ali ako sa njega ne može da se podigne novac, već mora da se prebaci na drugi devizni račun, onda neko ko već nema jedan otvoren (kao ja) mora da otvori običan devizni račun a u Intesi se uz njega dobija - Visa Electron... I krug je zatvoren :bottle: Inače, sad sam malo guglao, mislio sam da je koristim za kupovinu diskova par puta godišnje, i za online klađenje, i ispada da roba iz inostranstva koja košta više od 30 evra podleže carini, pa uglavnom dođe skuplja nego u običnoj prodavnici, a da je klađenje na ivici legalnog i nelegalnog, onda ne znam ni da li da je uzimam :smash:

Sry na offu i hvala na odgovoru
 
Kupio sam neku stvar preko ebay-a koja mi nije stigla. Platio sam preko paypala, koji sam otvorio sa Intesionom internet karticom. Na kraju mi je prodavac refundirao novac, ali mi taj novac nije legao na paypal racun, vec kako pise prebacen je na karticu. Medjutim, na online sajtu Intese jos uvek ne vidim da mi je stigla ta uplata. Od uplate je proslo vec 6 dana. Zna li neko koliko vremena treba da prodje da bi mi se pojavila uplata?
 
Visa Internet je isto vezana za evro, barem po Intesinom sajtu

Hum...
Meni su, kad sam trebao da platim nesto u $, otvorili dolarsku "partiju", i sad na racunu imam i € i $. Tako da, ka dsam preko neta placao u dolarima, skidali su mi dolare sa racuna, bez ikakvih konverzija.

Isti covek mi je rekao da bez rpoblema mogu podizati novac sa tog racuna.
 
Moze da se podize novac sa visa electron, ja dizem na banokomatima stalno, kurs nije kurs Intese, nego Visa centra ili kako se to vec zove i veoma je povoljan.
 
Dizes gde (tj. koju valutu)? A kako ti naplate (u kojoj valuti)?
Moze primer?
 
Posto se spominje da je moguce novac prebaciti sa internet racuna na drugi svoj racun u banci radi podizanja, da li mogu prebaciti sa svog internet kartice na devizni gde sam ovlasceno lice?
 
Da sam sebi odgovorim ako bi drugima zatrebalo, moguce je :)
 
Moze da se podize novac sa visa electron, ja dizem na banokomatima stalno, kurs nije kurs Intese, nego Visa centra ili kako se to vec zove i veoma je povoljan.

Ovde misliš na devizni račun koji je vezan za internet karticu?
 
Moze da se podize novac sa visa electron, ja dizem na banokomatima stalno, kurs nije kurs Intese, nego Visa centra ili kako se to vec zove i veoma je povoljan.

prvi put cujem, koji je to kurs? ja sam mislio po srednjem kursu NBS?
 
Svuda (na vecini) na sajtovima pise sledece:

Visa
Mastercard / Eurocard
American Express
...

Mene zanima da li Visa Electron spada pod ovo VISA ili mora posebno da postoji opcija,vidim da na nekim sajtovima i posebno pored VISA ima opcija VISA Electron pa me to sad zbunjuje?
Isto pitanje vazi i za "Maestro" karticu. Da li spada pod Mastercard ili mora posebna opcija da postoji da bi radilo.

Pitam sve ovo jel hocu da izvadim karticu pa da znam sta da uzmem. U principu treba mi debitna (Ako sam dobro shvatio to je koliko uplatim toliko imam).
 
Poslednja izmena:
Ne i ne.
 
Maestro zahteva poseban znak jer uopste i ne pocinje istim brojem pa se ne registruje kao MC kartica (iako jeste u sustini). Nigde na netu nisam video da primaju Maestro :(
Visa Electron treba da moze svugde preko neta, ne mora da ima znak. Iz nekih razloga neka negde ne radi ali to su izuzeci a ne pravilo.

Isto vazi i za retail/fizicke shopove - Visa Electron jedino ne moze na imprint masinama da se koristi.
 
maestro nema CVV2 pa se ne moze koristiti na netu. Visa electron moze svuda gde moze i standardna visa, samo je fora da vam banka odobri koriscenej preko neta.
 
Hoću neka sredstva da prebacim sa računa kladionica na ovu karticu, da li je neophodno da transakcija ide preko moneybookersa kako se ne bi videlo odakle ide novac. Pošto čini mi se postoji neki član u ugovoru da je karticu zabranjeno koristiti za kockanje. Da li je neko imao slično iskustvo?
 
Hoću neka sredstva da prebacim sa računa kladionica na ovu karticu, da li je neophodno da transakcija ide preko moneybookersa kako se ne bi videlo odakle ide novac. Pošto čini mi se postoji neki član u ugovoru da je karticu zabranjeno koristiti za kockanje. Da li je neko imao slično iskustvo?

Ja sam sa bwina prebacivao direktno na devizni račun (Bank transfer).
 
Nazad
Vrh Dno