Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Danas sam podigao Visa Internet karticu, kontam da sam je dosta brzo dobio s obzirom da sam se podneo zahtev 2.feb.

Evo i kako se kupuju devize.

Kod mene neće, čim kliknem na Kupovina izbaci mi poruku da nemam ovlašćenja. :trust: U čemu je fora?
Imam tri A Vista računa, dva su devizna (302 i 310) a ovaj treći je dinarski.
 

Prilozi

  • menjacnica.JPG
    menjacnica.JPG
    72 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
Pa kako to uspeva ovima sto imaju nalog na Sloveniju? Mora da imaju slovenacki racun u Intezi?!

U Sloveniji ima Intesa tj Banka Koper ali na paypalu nemaju mogucnost dodavanja racuna.

Kada udjes da dodas racun dobija se sledeca poruka "Add a Bank Account in the United States"
 
Danas sam podigao Visa Internet karticu, kontam da sam je dosta brzo dobio s obzirom da sam se podneo zahtev 2.feb.



Kod mene neće, čim kliknem na Kupovina izbaci mi poruku da nemam ovlašćenja. :trust: U čemu je fora?
Imam tri A Vista računa, dva su devizna (302 i 310) a ovaj treći je dinarski.

Ja imam Hit intesa tekući račun i radi menjačnica.
 
Kod mene neće, čim kliknem na Kupovina izbaci mi poruku da nemam ovlašćenja. :trust: U čemu je fora?
Imam tri A Vista računa, dva su devizna (302 i 310) a ovaj treći je dinarski.
Zovi call centar i proveri. Ako imas bar jedan dinarski i devizni (ne-namenski) onda ces moci. (ne-namenski u smisli da nije orocenje)
 
Možda mora da bude HIT paket računa da bi imao mogućnost da koristiš menjačnicu?
Koliko si pokušao da kupiš? Vidim da gore piše 0.00, a dešavalo mi se da Intesin online izbacje neku besmislenu grešku, pa se možda desilo da umesto da ti kaže "morate uneti iznos", on kaže da nemaš ovlašćenje...
 
Ne mora da bude HIT. Da li je HIT samo odlucuje o tome da li se koristi obican ili HIT kurs evra.
Meni to javlja Raiffeisen, ali ja nemam dinarski racuna pa je logicno da ne mogu da koristim menjacnicu.
 
Ma čim sam kliknuo na Kupovina, iskočilo upozorenje, a kad zatvorim to upozorenje ona polja za odabir računa postanu siva. Prodaja bi trebala da radi jer mogu da biram račune, ali nemam trenutno ništa na deviznom da probam.

Verovatno je problem taj što ja nemam klasičan tekući dinarski, već je A Vista dinarski vezan za studentsku ETC Visa Electron.

Nazvaću call centar da ih pitam u vezi toga, a i da prijavim grešku kod ličnih podataka na e-bankingu, zeznuli su piše za adresu Beograd umesto Subotica.
 
Poslednja izmena:
Samo ne možeš da kupuješ devize, tj. koristiš menjačnicu, ili ne možeš ni da pregledaš te račune? Ako je ovo drugo, ima valjda fora da treba da im kažeš da ti omoguće da određeni račun koristiš OnLine. Valjda nije omogućeno automatski.
 
Jedini problem pravi kupovina deviza. Račune mogu da pregledam, automatski su ubačeni.
 

Prilozi

  • ebanking.jpg
    ebanking.jpg
    96.8 KB · Pregleda: 86
Jel' ti placas taj racun ili ne? Ako placas, zovi call centar. Ako ne placas, onda verovatno ne mozes jer nije tekuci racun. (ne znam kojom logikom - ja ne mogu stedni racun u RF recimo ni da pregledam :().
Ali opet, zovni call centar i proveri ;)
 
Nema veze da li je tekući ili je štedni. U menjačnici kod Intese mogu da kupujem devize i na tekući devizni i na štedni A Vista i na namenski devizni vezan za Visa Internet karticu. Takođe može i prenos sa jednog računa na drugi.
Desilo mi se jednom da jedan račun nisam mogao da pregledam OnLine, i kada sam pitao zašto rekli su mi da nije aktivirana "OnLine opcija" za taj račun, pa sam te zato pitao, jer tada ja nisam taj račun uopšte ni video.
 
Zvao sam call centar. Kupovina deviza nije moguća zato što ja imam A Vista dinarski(vezan za studentsku Visa Electron), a mora biti tekući dinarski. Malo nelogično, ali šta da se radi.
Rekla mi je da mogu da prebacujem sa deviznog na devizni što sam ja već i znao.

Mada kad sam video njihov prodajni kurs za evro i nije mi bilo mnogo žao što sam uskraćen za tu uslugu. :p
 
Intesin Hit kurs za Evro (samo ako imas Hit racun) nije los. (nije kao u menjacnici, ali za manje sume ne vredi se mrcati do menjacnice pa cekati da uplatis u banci).

OT: Na kamatica.com, pod kursne liste ima danasnji kurs skoro svih banaka i nekoliko menjacnica. Zgodno kome treba. Nisam naravno proveravao tacnost svih kursvea, ali Intesa/Raif/Efg su bili tacni.
 
Pozdrav svima!

Ja sam isto uzeo karticu Banke Intese, stavio sam zemlju Sloveniju, dobio sam verifikacioni kod i verifikovao karticu...vratili su mi na paypall račun 1.5evra...
Sad sam uplatio novac i pokušao da platim vec izlicitiranu robu (na Ebay-u), ali ne mogu - izlazi mi:

This card cannot be used for this transaction. You can complete the checkout with another debit or credit card. Please enter your new card information below.

zna li neko u čemu je problem, da li zatio što sam stavio Sloveniju? Jel` prolazi samo Italija?

Hvala!

Predrag
 
Možda nemaš dovoljno keša na kartici? Meni je tako nešto izlazil kada sam pokušao da platim , anemam para na računu ....
 
Najverovatnije da nemas dovoljno para na racunu. Na primer: ako hoces da kupis nesto od 100€, na racunu trebas da imas malo vise, recimo 130€ da bi ti skinuli tih 100€.
 
Možda i nije to, meni je npr. isto iskakalo kada sam hteo da kupim neku glupost od 5 evra na eBay-u, a prodavac je bio iz Irske. Iako imam AmEx sa pozamašnim limitom, jednostavno nije hteo da prihvati karticu i sve vreme je izbacivao isto kao i kod hmdinamit-a, kada sam stavio MasterCard sve je prošlo kao po loju. Zašto? - nemam pojma.
 
Možda nemaš dovoljno keša na kartici? Meni je tako nešto izlazil kada sam pokušao da platim , anemam para na računu ....

Jeste to je u pitanju! Hvala!

Platio sam manje nego što treba, pa ću dodati sutra kad uplatim još para u banci...Trebalo je da platim 20.50$ a imao sam 21.50 (20.00 na kartici + 1.50e što su mi vratili) - mislio sam da je to dovoljno.

Baš sam se iznervirao juče, dobio karticu , verifikovao, a ono neće...a čeka me prodavac već 7 dana - reko` moraću opet nekome da plaćam proviziju da mi plati preko njegovog paypall-a...

Inače ja sam karticu dobio u rekordno brzom roku, za 7 dana (a rekli su mi biće za 3-4 nedelje), a još sam je uzeo na "selu" u Crvenki!
 
Ljudi sta se dobija pri podizanju nove kartice?
Trebalo bi da dobijem kovertu sa verifikacionim kodom,ali ja nisam nista dobio.
 
Ljudi sta se dobija pri podizanju nove kartice?
Trebalo bi da dobijem kovertu sa verifikacionim kodom,ali ja nisam nista dobio.
Prvo se registruješ na paypal sa karticom, onda ti skinu 1,5 dolara i posalju ti verifikacioni kod (u banku). Odeš u banku i tražiš da ti pročitaju detalje te transakcije, ispred paypal-a stoje 4 cifre koje predstavljaju verifikacioni kod...zapišeš te brojeve, pa se vratiš na net...
 
A kako na primer da kupujem na sajtu gde moze da se placa samo karticom tj ne preko paypal racuna?
 
A kako na primer da kupujem na sajtu gde moze da se placa samo karticom tj ne preko paypal racuna?

Pa onda ti ne treba verifikacija kartice, mozes sa bilo kojom domaćom internet karticom skroz legalno da kupuješ preko neta. Samo ukucaš svoje podatke i brojeve sa kartice...iii naravno pre toga uplatis pare na racun u banci...
 
Poslednja izmena:
A cemu sluzi taj verifikacioni kod? I meni je na jednom papiru iz koverte pisalo da i pin kod dobijam, na drugom listu ima neka mala plasticna folija koja se kao odlijepi(ko ono za nagradnu igru u novinama) ali ispod nema nista. Mislio sam da je to zbog toga sto ne radi na bankomatu te joj i ne treba.....ili sam sve pomijesao:d
 
Poslednja izmena od urednika:
To je verifikacija kartice na Paypal-u (da potvrdis da imas pristup kartici u Banci, tj. barem da imas pristup izvodima :D).
Nema veze sa PIN kodom.
 
Pa evo upravo ja imam PP sa Intezinom AmEx karticom i sve radi kao sat.
Nema nikakvih kodova i drugih gluposti, fora je u tome što Inteza AmEx-i nisu u bazi podataka PayPal u kojoj zemlji je dotična kartica izdata, pa ne mogu da potvrde da je baš u Srbiji da bi je blokirali, a AmEx je originalan, nalazi se u bazi AmEx-a i prolazi registraciju na PP.
Meni sve radi kao sat.
Pozz

Ja sam govorio za dodavanje racuna na PP, a ne za karticu.
 
Prvo se registruješ na paypal sa karticom, onda ti skinu 1,5 dolara i posalju ti verifikacioni kod (u banku). Odeš u banku i tražiš da ti pročitaju detalje te transakcije, ispred paypal-a stoje 4 cifre koje predstavljaju verifikacioni kod...zapišeš te brojeve, pa se vratiš na net...
Skinuli su mi 1,5$ juce i kazu za 2 dana u banku....koliko se to ceka i mora li u banku, redovi su ogromni?
Moze li preko neta u transakcijama da se vidi?
 
Mozes da vidis koji je iznos i kod ako si aktivirao online servis. Tako sam ja uradio i videlo se na stanju posle nekih 5 minuta..

Poz
 
Za PP je svakako najbolja solucija Intezina online usluga (i meni se kod pojavio odmah), dok je za mbookers malo komplikovanije
 
Vrh Dno