Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Nisam menjao broj. A kartica istice 4/15. Imaju sigurno pravi broj jer sam danas dobio sms za platu.
 
Nisam menjao broj. A kartica istice 4/15. Imaju sigurno pravi broj jer sam danas dobio sms za platu.
Ako pise na kartici da istice 4/15 znaci da ti traje ceo 4. mesec, odnosno do 1. maja. Provereno, isto sam i ja mislio kad je moja isticala.
 
Meni je važila do 12/14. Kad sam dobio poruku početkom decembra da odem po novu, nije je bilo moguće koristiti (pisalo na e-banking neaktivna) iako je bio početak 12 meseca. Ne znam da li je ovo bio izuzetak.
 
za ebanking se koristi cd koji istice pre kartice.
 
Mislio sam na pregled mog računa elektronskim putem. Baš mi bila frka u tih par dana jer sam hteo nešto naručiti hitno, a nisam mogao zbog navedenog. I ja sam mislio da važi ceo mesec. Ako sam dobro shvatio on je dobio poruku da mu je legla uplata na račun, a to ne mora da znači da mu je kartica vezana za račun aktivna. Najbolje da proveri na svom računu na sajtu. Ako pored piše aktivna, nema nikakvih problema
 
Pise neaktivna ali se moze koristiti. Isprobao sam nekoliko puta do sada. Ebanking vec pise za NOVU da je neaktivna ali stara je aktivna do kraja meseca ili dok se ne zameni.
 
Meni je pisala neaktivna i nisam je mogao koristiti preko ebay-a koji mi je davao negativnu poruku o validnosti kartice. A još me uhvati viked. Nova nije bila ni zavedena, makar je nisam video na pregledu, iako sam obavešten da dođem po nju. Tek su je zaveli prilikom preuzimanja i ona je postaje vidljiva na pregledu, ali je tek aktivna 24č od preuzimanja.
Najbolje probati da se koristi, pa ako može - odlično. Inače planirati da što pre preuzmeš novu čim dobiješ obaveštenje, ako već imaš potrebu da je koristiš često...
 
Imam VISA internet karticu komercijalne banke i u poslednje vreme baš preteruju sa skidanjem sa računa.Imao sam stanje 931.57 din i na dve transakcije od 0.99$(114.86din) i 1.94$(223.49din) skinuto mi na 441.97din umesto da stanje bude 593.22.Gde je nestalo 151 din?
Znam da imaju rezervacije i to je bilo uvek po 10-30 din,ali ovo je pljačka.
Promenio bih banku pa ako mi možete preporučiti neku koja je bar malo normalnija.
Unapred hvala.
 
Ukljuceno ti je da ti u domacoj valuti skidaju na PayPal-u, ako koristis PayPal, ako ne, ne bih znao vec
 
Meni je pisala neaktivna i nisam je mogao koristiti preko ebay-a koji mi je davao negativnu poruku o validnosti kartice.
Mozda eBay ne dozvoljava kada je validnost trenutni mesec?

Nova nije bila ni zavedena, makar je nisam video na pregledu, iako sam obavešten da dođem po nju. Tek su je zaveli prilikom preuzimanja i ona je postaje vidljiva na pregledu
Ovo mozda ako se menja broj kartice. Za Visa Electron, MasterCard, Visa Inspire, Amex... meni je stajalo Neaktivna pored kartica koje su i dalje mogle da se koriste. Postale su Aktivna kada sam pokupio novu.
Ali stare sam sa starim datumom mogao koristiti bez problema.
 
Ovo mozda ako se menja broj kartice. Za Visa Electron, MasterCard, Visa Inspire, Amex... meni je stajalo Neaktivna pored kartica koje su i dalje mogle da se koriste. Postale su Aktivna kada sam pokupio novu.
Ali stare sam sa starim datumom mogao koristiti bez problema.
Bile su( i dalje su) Visa Internet i Visa Electron. Jednostavno sam obavešten da dođem po nove. Broj kartice je promenjen. Stare se nisu mogle koristiti.
 
E to je nesto drugo. Nema razloga za promenu broja barem Electron kartica.
 
Evo update u vezi sa onim valutama. konacno su skinuli pare sa stanja i ostavili 0.02gbp (iznos je bio 1gbp, a tada je skinuto 1.05 sa rezervacijom). Dakle, transakcija je kostala ukupno 1.03GBP.
To je 3%. Ne znam da li je zbog promene vrednosti valute ili zbog konverzija. Mrzi me sada da radim matematiku, ali mi deluje da je njihova konverzija jer je 3% puno.
Znaci da nisam bio u pravu i izvinjavam se. Vracaju deo rezervacije, ali ne sve. Mada me ne bi iznenadilo ni da je to skrivena provizija posto vecina ljudi to ne moze da primeti. Provericu sa sledecom uplatom u evrima
 
Mozda se vidi skidanje Gbp i prebacivanje u eur? Sta sve ima u Prometu po racunu?
 
Prošle nedelje dobio poruke da dođem po nove kartice. Juče konačno otišao i na šalteru, dok sam čekao sistem, setim se da pitam za mini CD, pošto mi uskoro i za to ističe važnost, kako ide to za zamenu. Rečeno mi je da je u toku proces ukidanja upotrebe mini CD-a. Baš super.
 
Tetiraju upotrebu tokena. Još se ne zna kada će da bude, a korisnicima kojima je isteka CD i ne žele da koriste IntesaMobi, nemaju način da omoguće online plaćanje do daljnjeg.
 
Ja sam u toj situaciji. Greškom izgubio fajlove sa miniCD-a, i sada ne mogu ni Intesa Mobi da aktiviram. Dakle, ne mogu uopšte da koristim online plaćanje :(
 
Primetite da se od 21.4. primenjuju vece tarife za placanja, koja posebno pogadjaju vlasnike Hit racuna (60 umesto 30 za najmanja placanja):
http://www.bancaintesa.rs/upload/documents/Tarifa03042015.pdf
Strana 13.
Vise nema koliko vidim uopste besplatnih 5 transakcija za vlasnike Hit racuna.

Intesa je nesto previse zaostala izgleda, i misli da trci zbog stare slave, dok je bila ubedljivo najveca banka u Srbiji. Trenutno samo Visa Electron/Internet mi se cine zanimljivim proizvodima.
 
Ja nađoh ovo:
8.4. Bezgotovinsko plaćanje za vlasnike tekućih računa preko BIB On line sistema i/ili IntesaaMob sistema
8.4.1. Za vlasnike "Intesa HIT" i „Intesa Magnifica“ tekućeg računa - Bez naknade
8.4.2. Za vlasnike „Osnovnog“ tekućeg računa - Prve 3 transakcije mesečno bez naknade, a ostale...

Ako je to to, a rekao bih da jeste, onda ispada sada bolje nego ranije.
 
U pravu si. Ja sam gledao samo kod 7.x i vidim nema za bezgotovinska placanja, kao da su nestala, nisam gledao 8.x deo.
 
Šta raditi kada se pogreši žiro račun prilikom plaćanja računa? Jel postoji mogućnost da se vrate pare?
 
Da, ali moras do banke.
 
Izgleda da će moći, pošto sam uplatio na račun EPS-u u Beogradu umesto za svoj grad.

Kakva je inače situacija kada pare odu nekom skroz pogrešnom, i još ako prođe nekih mesec dana od uplate?
 
Oprostis se od para
 
To se zove pravno neosnovano bogacenje. Niko nema pravo da zadrzi novac koji mu ne pripada.

E naravno, uvek je problem sa tim stvarima gde, realno, ukoliko neko nema dobru volju da novac vrati, nema drugih opcija osim suda.
Ukoliko bi doslo do suda, tj. ako bi se odlucio na tuzbu, i u teoriji i u praksi bi sasvim sigurno morali da vrate pare, jer je vrlo jednostavna situacija. Samo bi ti trebao dokaz da si uplatio nesto, a da nije bilo nikakve obligacije.


A kako funkcionise ako im sam trazis novac, to vec zavisi od tih od kojih trazis. Pretpostavljam da bi vratili ako im se zapreti tuzbom, i skrene im se paznja na zakon o obligacionim odnosima.
 
Poslednja izmena:
Da li si prosto probao da pises EPS-u?

Meni su i telekom i informatika uvek redovno i regularno vracali pare kad sam omasio sa uplatom... kakva tuzba, kakvi bakraci
 
Mene su zvali da potpisem da vrate novac kada sam jednom greskom platio nesto Infostanu :) (dakle nisam ni trazio, nego su oni zvali)
Telekom za fizicka lica nece mozda brzo odraditi to, ali za firme sredjuju jako brzo.
 
Koliko sam ja shvatio EPS ce mu i vratiti novac, a on pita o hipotetckoj, ili potpuno odvojenoj situaciji kada (bi) se novac uplatio na potpuno pogresan racun. Npr. u broju racuna se umesto broja 3, nadje broj 8 i novac zavrsi kod nekog fizickog lica ili malog preduzetnika koji ne zna da to mora da vrati.

Za ove velike koji imaju pravne sluzbe, a i po prirodi situacije, cesta iskustva sa pogresnim uplatama, ne bi ni trebalo da bude ikakvih problema (mada, cudna je ovo drzava, nikad se ne zna sta ovde moze da se desi... http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/495175/Zbog-duga-od-26-dinara-oduzeli-joj-vise-od-pola-plate
 
Ne moze samo jedna cifra da se pogresi u broju racuna. Zadnja ili zadnje dve cifre su kontrolne, pa se nece sloziti.
 
Nazad
Vrh Dno