Šta je novo?

Plaćanje računa onlajn bez naknade?

zero

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2005
Poruke
1,681
Poena
350
Da li postoji banka u Beogradu koja nudi uslugu onlajn bankarstva bez naplate provizija prilikom plaćanja osnovnih dinarskih računa i bez mesečnih troškova održavanja takve usluge? Dakle, neko apsolutno besplatno rešenje kao što je na primer slučaj kod Intesa devizne Visa Internet kartice?
 
Možda sam nešto pogrešno razumeo, ali ja sam kod Intese i npr svoj račun za mob telefon kod Telekoma plaćam onlajn, bez ikakve provizije, pošto nikada nemam preko 5 plaćanja u mesecu.

Za korisnike Intesa Hit tekućeg računa prvih 5 plaćanja mesečno, izvrešnih preko elektronskih servisa (On-line, Telefonsko bankarstvo i IntesaMobi) su bez provizije, bez obzira na iznos.

E sad, mesečno održavanje Hit računa kod njih je 300 dinara.
 
I meni bi vršilo posao do 5 besplatnih plaćanja u mesecu ali 300 dinara mesečno mi se ne sviđa... :)
 
Mislim da I placanja budu besplatna nece moci (osim Infostan Beograd koji je uvek oslobodjen provizije i slicni ako postoje).
Mislim da je AIK najisplativiji, jer je racun bio besplatan a i poneko mozda online placanje.
Ali za 150RSD (koliko je recimo u Raiffeisen, koja je po vecini stvari inace NAJskuplja) ili 125RSD (Intesa obican racun), mislim da je smaranje traziti da bude jeftinije osim ako nije za jedan-dva racuna mesecno ;)
I to naravno pod pretpostavkom da niko od bliznjih ne prima platu na racun u banci, inace se moze taj racun iskoristiti.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je AIK zaista najpovoljnija, a možda i pruža upravo ovo što sam tražio, svakako ću proveriti i javljam.
 
ja placam sve racune online preko komercijalne banke. e sad, receno mi je da nikakvih provizija nema, i do sad nisam primetio da to nije istina. jedino je odrzavanje racuna umesto 150 dinara onda 200 dinara.
 
Kod Komercijalne banke, on-line plaćanje svih računa je bez naknade, uz odrzavanje tekućeg računa od 200 din. mesečno, sa uključenim SMS izveštajima o prilivima i plaćanjima.
 
Intesa osnovni racun, mesecno 125RSD odrzavanje uz Intesa Mobi imam 5 besplatnih transakcija svakog meseca - ne znam koliko jos dugo.
(ako se koristi njihov online, onda je provizija 1%) :p
 
Mozete da iskoristite akciju u Kom. banci za Android aplikaciju 6 meseci se ne placa koriscenje, bez obaveza da nastavite koriscenje i moguce je prekinuti uslugu u bilo ko mtrenutku pre isteka promo perioda.
 
Ja prakticno imam to sto trazis, ali...

Znaci u AIK banci imam besplatan tekuci racun i online placenje bez provizije.

Takodje, sto je vrlo bitno, imam mogucnost da platim bilo kom fizickom ili pravnom licu u zemlji a ne samo pravnim licima koji su vec u imeniku banke.
Recimo da bi imao tu mogucnost u Komercijalnoj banci moras uzeti USB sertifikat sto kosta 1950din.

Kvaka je u deviznom depozitu(stednji) na osnovu koje sam dobio ovakav racun. To je bilo u sklopu akcije za nedelju stednje...
Prosle i ove godine su u akciji nudili Visa kreditnu karticu, bez mesecnog odrzavanja, sto takodje nisam propustio.
 
Ja prakticno imam to sto trazis, ali...

Znaci u AIK banci imam besplatan tekuci racun i online placenje bez provizije.

Takodje, sto je vrlo bitno, imam mogucnost da platim bilo kom fizickom ili pravnom licu u zemlji a ne samo pravnim licima koji su vec u imeniku banke.
Recimo da bi imao tu mogucnost u Komercijalnoj banci moras uzeti USB sertifikat sto kosta 1950din.

Kvaka je u deviznom depozitu(stednji) na osnovu koje sam dobio ovakav racun. To je bilo u sklopu akcije za nedelju stednje...
Prosle i ove godine su u akciji nudili Visa kreditnu karticu, bez mesecnog odrzavanja, sto takodje nisam propustio.

Meni se izgleda nedelja stednje uklopila slucajno, posto sam vec izabrao AIK banku, a onda mi saopstili da je u toku neka akcija ili sta vec... Jedino sto jos uvek cekam da me obaveste da mogu da pocnem sa koriscenjem...
 
dosta su spori, user sam cekao 10 dana, a pass je bio u banci dve nedelje nakon toga

i to sam ih cimao vise puta, sto preporucujem i tebi
 
Ja prakticno imam to sto trazis, ali...

Znaci u AIK banci imam besplatan tekuci racun i online placenje bez provizije.

Takodje, sto je vrlo bitno, imam mogucnost da platim bilo kom fizickom ili pravnom licu u zemlji a ne samo pravnim licima koji su vec u imeniku banke.
Recimo da bi imao tu mogucnost u Komercijalnoj banci moras uzeti USB sertifikat sto kosta 1950din.

Kvaka je u deviznom depozitu(stednji) na osnovu koje sam dobio ovakav racun. To je bilo u sklopu akcije za nedelju stednje...
Prosle i ove godine su u akciji nudili Visa kreditnu karticu, bez mesecnog odrzavanja, sto takodje nisam propustio.
Da li primaš platu preko tog tekućeg računa?
 
Ne, sredstvo obezbedjenja za banku je depozit a ne tekuce primanje sto mi je savrseno odgovaralo.
Inace racun ima pun profil, znaci cekovi, minus itd.
 
OK, a na osnovu čega ti određuju visinu kreditnog limita i (eventualno) dozvoljenog minusa na tekućem? isto na osnovu depozita?
Postoji formula, neki % od visine depozita?

Ako podigneš ulog nakon isteka roka oročenja, sve ovo gubiš, ili?
 
Ja imam obican tekuci u AIK-u bez depozita, bez primanja kod njih, i sve ovo mi radi (mada nikad ne koristim jer su mi RF i IB na svakom cosku a AIK uvek ima guzvu jer ima jednu u krugu od 10 km ;))

BTW, ta Visa NIJE besplatna! Nemojte se zeznuti, oni racunaju kamatu kao na dozvoljen minus na njoj a ne kao na kreditnu! Znaci ako kupite 1. i platite sledeceg 1. imate 1% kamate na to! Curka tamo me jos ubedjuje da je svugde tako :)
 
Mesecno odrzavanje je besplatno. Meni ide kamata na ono sto nije placeno, ne vidim sta je tu nelogicno?

@kibicer

potpisujes poseban ugovor, ima veze sa depozitom mislim da moze 1:1 odnos

ako podignes depozit ostajes bez racuna i kartice
 
Poslednja izmena:
Mesecno odrzavanje je besplatno. Meni ide kamata na ono sto nije placeno, ne vidim sta je tu nelogicno?
Ne, ne, ne... ide ti kamata DOK ne platis od dana kada koristis karticu.
Nelogicno je sto kod drugih banaka kamata ti ide samo od SLECEDEG meseca na neplaceni deo - NE ide tog meseca kog si platio.
Primera radi, ako si platio 100.000 1. u mesecu, a platis 1. u sledecem, kod AIK-a treba da paltis 101.000, a kod drugih banaka normalno 100.000.

ako podignes depozit ostajes bez racuna i kartice
Meni je ostao racun.
 
u pravu si, ali nije neki problem samo uplatis malo ranije pare i sve je ok, drugo kamata na mesecnom nivou je svega 1% tako da je ok

meni su hteli da ukinu karticu kad sam pokusao da dignem depozit ali sam odustao, a i za racun bi trebalo da bude tako
 
Problem je sto druge kartice ne neplacuju tu kamatu :)
 
Bio je neki dokumentarac na netu o kreditnim karticama, preporuka. Kod vecine banaka je najbolje koristiti karticu, a onda sve izmiriti pre 1. u mescu, na taj nacin nema kamate, vec se placa samo odrzavanje. Inace kamata na godisnjem nivou ispadne oko 30% za dinare ili 18% za devize, ako se ne varam.
 
I u tom slucaju kod AIK-a placas kamatu ;) SHvatite da je AIK Visa koja ide uz depozit maltene debitna vezana za racun sa dozvoljenim minusom u iznosu 80% depozita :) Znaci, kamatu placate makar i sledeceg dana izmirili obaveze (u tom slucaju neku sitnu ali opet placate)

Da rezimiram, AIK Visa se ponasa kao dozvoljeni minus, ne kao kreditna kartica.
 
Nisam nasao neku noviju temu, pa da ozivim opet ovu :)

Interesuje me da li preko OVE kartice mogu da se placaju racuni preko interneta? Konkretno racuni za telefon kod MT:S-a (3 postpaida i 1 fixni x 35din provizije nije malo :) ) posto vidim da oni imaju neku opciju na sajtu.

To je mamina kartica preko koje prima platu, vezana je valjda za tekuci racun. Znam da moze da je koristi na bankomatu za podizanje plate, i to je sve sto znam :)

Ako moze, sta jos od racuna moze da se placa preko neta? Hvala unapred
 
Koliko vidim na portalu mtsa mogu visa mc i naestro kartice da se koriste za placanje. Ne mogu na fonu da proverim ali mislim da treba da se registruje kartica sa njima da bi moglo njone da se placa a ne moz3 da se ukucava broj kartice. Cisto da imas na umu.
Ako joj nije problen moze besplatno i trajnim nalozima da placa besplatno.
 
Poslednja izmena:
Inače danas u poslovnici AIK banke šalteruše onako usput, za sada je sve besplatno (tekući i usluge), ali ne znaju do kada.
 
Koliko vidim na portalu mtsa mogu visa mc i naestro kartice da se koriste za placanje. Ne mogu na fonu da proverim ali mislim da treba da se registruje kartica sa njima da bi moglo njone da se placa a ne moz3 da se ukucava broj kartice. Cisto da imas na umu.
Ako joj nije problen moze besplatno i trajnim nalozima da placa besplatno.

Ja sam ovog meseca prvi put plaćao Telekomu račune preko njihovog sajta, Intesinom MC, bez prethodne registracije. Ukucava se broj kartice, Intesa im je procesor, radilo bez greške.
 
Nazad
Vrh Dno