Šta je novo?

PIV 2.4 pregrevanje

no name

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2000
Poruke
691
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 5600G, R7 7700, i5 13600k, i5 12400f. i3 12100f, R7 2700X
Matična ploča
MSI B450M MORTAR MAX, AORUS B650 ELITE AX, ASROCK Z790 PG RIPTIDE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Islo se na sigurno pa je uzet intel! :(

cooler box montiran sa original folijom ispod!

ploca intelova PE cipset! Kuciste neo! Prime ga dotera do 65 Broj obrtaja fana dogura do 4k pri toj temp stranice kucista postaju vruce! Dok je unutra uzas! Cini mi se da fan od napajanja veoma slabo vuce i da bi to moglo biti glavni uzrok! Stavljena je dodatna osmica nazad da uduvava ali temp je pala za samo par stepeni!

Sta bi vi probali jos?
 
Kao prvo skini foliju i stavi termalnu pastu.

Kao drugo stvai taj fan da izduvava, tj. vuce topao vazduh iz kucista napolje.
 
Pa ...

... pitajte šefa da kupi nove klime! :D
 
no name je napisao(la):
Islo se na sigurno pa je uzet intel! :(

cooler box montiran sa original folijom ispod!

ploca intelova PE cipset! Kuciste neo! Prime ga dotera do 65 Broj obrtaja fana dogura do 4k pri toj temp stranice kucista postaju vruce! Dok je unutra uzas! Cini mi se da fan od napajanja veoma slabo vuce i da bi to moglo biti glavni uzrok! Stavljena je dodatna osmica nazad da uduvava ali temp je pala za samo par stepeni!

Sta bi vi probali jos?
Pazi,tih 65 C pod Prime95 i nije tako strasno po ovim vrucinama ali izgleda da je osnovni problem u toj foliji koja se nalazi na dnu originalnog coolera.Mozda da probas sa pastom ako ne pomogne predlazem ti promenu coolera.
 
simpson H je napisao(la):
...

Pazi,tih 65 C pod Prime95 i nije tako strasno po ovim vrucinama ali izgleda da je osnovni problem u toj foliji koja se nalazi na dnu originalnog coolera.Mozda da probas sa pastom ako ne pomogne predlazem ti promenu coolera.

Pa ni meni sama brojka ne deluje tako strasno ali je utisak da tu nesto ne valja jer se toplota ne zadrzava na kuleru nego pregreva ostale komponente! osmica ipak izduvava i sa njom stigne do 60! HDD barrakuda ode preko 50!

Znaci sme da se dira ta folija, to je bitno! Hvala!
 
Ma nije to nista, moja drugarica ima PIV (na ne znam koliko) i komp joj radi po ceo dan jer izracunava neke kompleksne modele mreza (posdiplomske studije), a na sve to malo joj je kuciste i pretrpano (ima dvd, cd i rack) i toliko joj je u kucistu toplo da memoriju ne sme posle da pipne jer moze da dobije opekotine 3. stepena. Poenta price je da procesor moze bas dosta da izdrzi.
 
no name je napisao(la):
...



Pa ni meni sama brojka ne deluje tako strasno ali je utisak da tu nesto ne valja jer se toplota ne zadrzava na kuleru nego pregreva ostale komponente! osmica ipak izduvava i sa njom stigne do 60! HDD barrakuda ode preko 50!

Znaci sme da se dira ta folija, to je bitno! Hvala!
Pazi ,za smanjenje temperature citavog sistema,tesko da ti je dovoljna jedna 8-ica.U principu neophodno je napraviti promaju u kucistu i dovoljan protok svezeg vazduha.Znaci bar jedan 8x8 koji uduvava i 8x8 koji izbacuje vazduh.U krajnjoj varijanti,dovoljno je otvoriti kuciste sa jedna strane :D

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno