Šta je novo?

Pitanje u vezi PCIe Card sa 2xUSB3.0

q3railer

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2004
Poruke
503
Poena
330
Posto sam danas dobio ovo prosirenje USB portova (Transcend TS-PDU3 PCI Express Card, 2x USB 3.0 Port) i namontirao u PCIe x1 slot (a koji se nalazi odmah ispod graficke - tako da je ovaj Transcend bukvalno uz plasticnu masku Radeona) pa me zanima hoce li smetati graficka u smislu grejanja, posto se poprilicno greje... Vec sad vidim da je Transcend plocica sa ta 2 USB-a poprilicno zagrejana... Inace radi ok u WinXP i Win7, uz download driver-a od 10MB. Drugaciji raspored komponenti ne mogu da napravim, jer u ovoj kombinaciji (prvi pcie x16 slot) graficka pokriva prvi pcie x1 slot, pa ostaje samo drugi ovako... a ako bi grafu pomerio na drugi pcie x16 slot, onda bi zaklonila obican pci slot i ne bih mogao TV karticu da udenem u drugi pci slot jer ima nekih kablica i dzekova pokacenih ispod njega... Dakle, zanima me oce li da gori Transcend zbog grafe ili ce izdrzati temperaturu i sluziti kako je Bog rekao?:trust:
 
Pa u svakom sluaju raspored nije baš idealan i verovatno da ta povišena temperatura utiče pomalo, ali ne verujem da može dovesti do otkazivanja USB 3.0 kartice, bar ne bi trebalo. Mislim da previše brineš.

Šteta što nemaš x1 slot malo udaljeniji od grafičkog slota,ali ti jednostavno nemaš izbora.
 
Mislim da previše brineš.

Šteta što nemaš x1 slot malo udaljeniji od grafičkog slota,ali ti jednostavno nemaš izbora.[/QUOTE]

Palo mi na pamet da proverim temperaturu plocice pa vidim da je bas topla... Al sto kazes valjda nece napraviti problem... Ma raspored na ploci i nije losh, ali dzabe kad su novije graficke ko kuca... Gde god da je postavish, mora dodatni slot zauzeti pa to ti je!
 
Pusti tako da ti bude, kad ne može drukčije šta da se radi. Koja ploča je u pitanju, inače ?

Instaliraj programče po imenu SpeedFan 4.45 i Aida64 2.0, tu imaš praćenje temperature preko senzora. Kad to uradiš okači ovde rezultate da ih vidimo,ako nije problem.
 
Pusti tako da ti bude, kad ne može drukčije šta da se radi. Koja ploča je u pitanju, inače ?

Instaliraj programče po imenu SpeedFan 4.45 i Aida64 2.0, tu imaš praćenje temperature preko senzora. Kad to uradiš okači ovde rezultate da ih vidimo,ako nije problem.

Ploca je iz potpisa... Instaliracu SpeedFan pa da vidimo sta kaze... Inace svih 8 USB 2.0 portova pozadi su mi popunjeni, pa mi se zato ovo prosirenje ucinilo korisno za samo 1200 dindzi... Plus koristice za neki flash ako naleti a da je USB3.0...

Evo sad probah, ovaj AIDA64 je mnogo jak program, sve zivo je izlistao sta je u kompu, do detalja... A inace graficka mi je na oko 47-50C u idle rezimu (posto je kuciste slabije provetreno) pa je to razlog grejanja transcend-a... Ma nece mu nista faliti...
 
Poslednja izmena:
Pa da, AIDA64 upravo za to i služi, da ti pruži detaljne podatke o sistemu i da pritom uradi neke od testova, ako to želiš naravno.

Inače, ploča jeste malo matora za današnje standarde, ali ok, takva je kakva je. Video sam ti konfiguraciju, odlična je, sve si mu nakupovao od igračke opreme, svaka čast.
 
Pa da, AIDA64 upravo za to i služi, da ti pruži detaljne podatke o sistemu i da pritom uradi neke od testova, ako to želiš naravno.

Inače, ploča jeste malo matora za današnje standarde, ali ok, takva je kakva je. Video sam ti konfiguraciju, odlična je, sve si mu nakupovao od igračke opreme, svaka čast.

Nisam znao za taj program, ali je stvarno keva... Ma konfa je ok, doduse vec je omatorila (sklepana je 90% 2009. godine, u avgustu-septembru), ali drzi se, mali je monitor pa moze sve da shiba u fullu jos uvek...:)
 
Nece smetati USB kartici zagrevanje ali ce mozda ona "zagrevati" graficku, tj. dati joj manje prostora za ventilaciju.
 
Nazad
Vrh Dno