Šta je novo?

Pitanje... dilema...

Vincent Vega

Slavan
Učlanjen(a)
22.01.2008
Poruke
4
Poena
301
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Kablovski internet
  3. Mobilni internet
Zdravo društvo...

treba mi jedan savet od ekipe koja je u Mirijevu ili negde u okolini...
Koristim Telekom ADSL već više godina (10Mbit) i totalno sam više poludeo sa njima. Kad je crkao onaj prvi Huawei koji su mi dali, doneli su mi drugi, polovni i od tada se agonija samo malo promenila..
U najboljem slučaju imam 8Mbit-a na raspolaganju ali realno je najviše što dobijem kad se radi na netu normalno, negde oko 5-6Mbit-a.

Da li mi preporučujete da možda pređem na ovaj KBC bežični... stigao mi je u zgradu ali kad sam čuo kako mi dolazi samo mrežni kabl do kompa i da ide preko PPOE konekcije, sad ne znam šta da mislim... Čitao sam malo temu o KBC-u ovde na forumu i iskreno, ništa nisam pametniji...

Šta vi mislite? Da li sa Telekom ADSL-a preći na KBC? Treć moguća opcija mi je samo PoštaNet kablovski... tu tek ne znam šta da mislim...

Hvala svima unapred na konstruktivnim odgovorima...
 
A da se za pocetak opet zalis da je neispravan modem i da ne postizes ni 60% brzine za paket...?
Na adsl ces svakako imati 10-ak% gubitka ali umesto 10 da imas 5-6 je previse lose.
ZALI SE, ZALI SE, ZALI SE, ne salim se ...
Imas li od nekoga da pozajmis neki bolji adsl modem, samo da probas kako to radi kod tebe?
 
Na KBC mislim da jos postoji onih 3 meseca gratis bez ugovorne obaveze, tako da mozes da probas i vidis kako ce biti... Meni je radio dobro.
Inace, na Mirijevu (makar u vecem delu) moze se uzeti u vdsl 50/2
 
Poslednja izmena:
Ja sam u Zemunu koristio taj kbc kablovski (postavili antenu na zgradi pa lan do svakog stana) bez ugovora 3 meseca gratis kada su uveli tj po 1 dinar a posle placas u zavisnosti od paketa. Radio je bez ikakvih problema i bez ijednog zastoja u radu punih 5 meseci. Posle sam se iselio i muku mucim sa Orionovim wifi. Inace ja sam uzeo i neki tp link tada najjeftiniji u jednoj prodavnici oko 1700 dinara je bio i uz cd za instalaciju napravio wifi u stanu za minut. Imas opciju u ruteru da on sam poziva taj broj samo ukucas user name i pass u podesavanjima.
 
Poslednja izmena:
Ma žalio se telekomu, nebrojeno puta ali svaki put je bio isti odgovor, da mi oni garantuju max 10Mbit-a, da je kod mene maksimum 8Mbit-a i da mi je centrala daleko i da nema pomoći... kad se žalim na 5-6mbit-a dobijem odgovor da restartujem njhov modem i to je to. Posle restarta radi dobro par sati i opet isto. Već mi je muka od telekomove podrške...
Inače KBC daje tri meseca po dinar za paket 4/1 a ako hoćeš 10mbit-a daju ti samo jedan mesec za dinar.
Mislim da ću ih zvati da mi uvedu, makar na mesec dana pa da vidim kako to radi.
A za VDSL ne mogu da nađem nigde ništa na telekomovom sajtu. Ima li neko možda neki link da pogledam?

Hvala svima do sada na trudu i odgovorima...
 
Sad nađoh za VDSL na Telekom sajtu, ne treba link, hvala.
 
Ako je daleko centrala, onda nista od vdsl.
 
Upravo mi javili da može 20Mbita... mislim da ću to da probam sa njima... Hvala svima na konstruktivnim savetima...
 
Kakav crni vdsl kad ne moze ni osnovni adsl paket da ti radi kako treba....
 
Pa ne znam, bitno da mi menjaju ruter... do sada sam plaćao 1899 dinara tih 10/1, sada će cena za tih navodnih 20/2 biti 1699 dinara.
Ovako će mi bar zameniti ruter pa ćemo videti... ionako sam planirao da ovaj stari spalim s obzirom da nisu hteli da ga menjaju...
 
Nazad
Vrh Dno