Šta je novo?

Pitanja u vezi Apple TV

Prosuo se sok po njemu. :). Da je pivo ne bi mu nista bilo.
 
Imas aplikaciju za android i ios za apple tv ....rowmote..probaj...
 
Resio sam ja problem sa dodatnim daljinskim. Apple tv ima opciju za dodavanje bilo kog daljinskog. Rowmote za android nisam pronasao.
 
ja kolko znam za Android ima samo za XBMC,Plex....nisam jos nasao program za upravljanje celog ATV-a....ako znas rechi:)
 
Izasao xbmc 12 rc za atv2. Izgleda ko da je ICS 4.0.4. :D
 
jos kad bi na Androidu radio tako dobro ,kao na AppleTv:)...ali se nadam da ce i to da legne....
 
Kako je stanje sa ATV3 jel radi jailbreak i xbmc za njega
 
Prodje godina...jel moguce da ga je nemoguce otkljucati?
 
Ocigledno,ili neko nesto mulja...znam samo da je sad AppleTv2 na eBay skuplji nego kad je bio Nov...evo samo sad odabrao prva tri...:)
2gy3y9t.png
 
To majstore. Inace izasao je jailbreak i nitoTV za najnoviju sesticu na atv2 ali ne radi xbmc jos uvek ali radi se na tome.
Atv3 jos uvek nista.
 
Da li opcija mirroring na Apple TV moze da podzi sledece: mbp povezujem display port - vga adapterom sa projektorom, a zvuk bezicno prebacujem na hifi preko ATV-a?
 
Kolko sam shvatio oces na Atv samo zvuk da sibnes...moze....ubaci na Mac program 'Airfoil'....u njemu imas opciju da saljes zvuk sa svakog programa u Mac-u koji pusta bilo koji zvuk(nisi ogranicen samo na iTunes)...i zato ne treba mirror...sve ide preko Airplay-a....i jos ako nakacis Atv preko optike na AV tuner....ne treba da palis tv...da bi isao zvuk...:)....e sad u praxi nisam probao tvoju opciju...pa se nadam da nece biti frke sa sinhronizacijom slike I zvuka....
Javi....
 
Dali se moze uraditi jailbreak na Aple tv 3 version md199nf/a, kako ide instalacija za xbmc kanale , moze li neko da ostavi neki liink za jailbreak za aple tv 3
 
Ne moze na Atv3 nista. Nažalost.
Boki fala na odgovoru Bio sam kod prodavca i trazio aple dvojku
Evo sad sam iz prodavnice i uzeo sam aple 2 on tako kaze da je ovo dvojka

Treba li se updejtovati softvare vidim da ima 5.0.1 (424) MODEL MD199NF/A Bolje da pitam
 
MD199NF/A je apple tv 3 gen.
po mom misljenju, obzirom da ne mozes da ga jailbreakujes nema razloga zasto ga ne bi update-ovao na poslednju verziju software-a.
 
Jel ima neko iskustva sa airport expressom, koja verzija je dovoljna za FLAC fajlove?
 
Jel ima neko iskustva sa airport expressom, koja verzija je dovoljna za FLAC fajlove?

ne razumem sta tacno hoces da uradis? Uglavnom, ja imam express, prethodna generacija, i optikom sam spojio na pojačalo. Ako hoćeš da ideš apsolutno bez ikakvih konverzija tim putem u pojačajo moraš da koristiš Apple Loseless kodek, i da puštaš stvari iz itunesa na airport express. Flacove bez gubitka možeš da iskonvertuješ sa XLD (za meka, besplatan).

samo u toj varijanti strimuješ direktno iz kompa u pojačalo bez ikakvih gubitaka signala, pa pojačalo pušta muziku i ništa drugo u lancu ne dodiruje audio.

Ako sam pogodio šta želiš da uradiš...
 
Što se tiče ATV2, nema razloga da ikada radite update, jer ništa od servisa ne radi kod nas. Ja sam mislio da će HBO go da radi, pa se z@ebo...Što se atv3 tiče, postoji program koji se zove beamer ako se ne varam, malo je krpež varijanta ali šta sad...bolje išta nego ništa.
 
ne razumem sta tacno hoces da uradis? Uglavnom, ja imam express, prethodna generacija, i optikom sam spojio na pojačalo. Ako hoćeš da ideš apsolutno bez ikakvih konverzija tim putem u pojačajo moraš da koristiš Apple Loseless kodek, i da puštaš stvari iz itunesa na airport express. Flacove bez gubitka možeš da iskonvertuješ sa XLD (za meka, besplatan).

samo u toj varijanti strimuješ direktno iz kompa u pojačalo bez ikakvih gubitaka signala, pa pojačalo pušta muziku i ništa drugo u lancu ne dodiruje audio.

Ako sam pogodio šta želiš da uradiš...

Hocu da strimujem flac muziku naprimer iz winampa na airport pa preko optike na pojacalo. Sad bez problema saljem signal na atv2 ali bih i da pojačalo umrezim preko airport expresa. Pitanje mi je samo dal on moze da primi flac jer je u njemu apple softwer?
 
Hocu da strimujem flac muziku naprimer iz winampa na airport pa preko optike na pojacalo. Sad bez problema saljem signal na atv2 ali bih i da pojačalo umrezim preko airport expresa. Pitanje mi je samo dal on moze da primi flac jer je u njemu apple softwer?

iskreno, mislim da ne, ali ne mogu da probam jer nemam win. Kako su i Flac i apple losless formati "bez gubitka" kvaliteta, u teoriji trebao bi da prebacujes jedan u drugi bez gubitka. Mnoge ljude smara iTunes i to razumem, ali ako su nesto uradili kako treba, to je da su naterali sve te svoje izmisljotine da rade jedne sa drugima. plus mozes da skines itunes remote i za android ako se ne varam. Probaj to sa par albuma i itunesom ako ti radi, vidi da li mozes da se priviknes. ja samo tako teram vec godinu dana. Ako ti treba adapter opticki u 3.5mm za airport express ima ga u mikroprincu u BG za stotinak dinara, ceo kabl dugo vec nigde nisam video. Ako ne koristis meka, verovatno ti je strana ideja da nesto ne radi i nikada nece. Takav utisak imam sa flacom. Oni naprave svoje i to teraju, kao sto je slucaj sa apple losless kodekom, i ne zanima ih nikada da se bave flacom. uporedno sam testirao na veoma solidnom hifi...nisam uocio razliku ni u konvertu ni FLAC/ALC direktno sa Cda. Zao mi je sto ne mogu da ti pomognem dalje od ovoga. Posto sam dosta citao o tome, jedini nacin da nista pre audio pojacala ili risivera ne pipne audio signal je taj njihov kodek. onda emulira kao da je CD naboden direktno ili sta li vec. Kod mp3 sve to vec pada u vodu, a nije ni da je bitno sta sve u lancu dira mp3 jer je vec ojadjen u dovoljnoj meri. pretpostoavljam da ima i programa i fazona za ovo, ali kada je audio u pitanju...ja volim da nista od tehnike ne radi nista sto ja ne zelim.
 
obzirom da je ATV tema...heads up...ako vam je mek server a stavite 10.9 maverick...xbmc vam nece raditi na ATV2...za sada. Poceli su da koriste SMB2 u 10.9 pa izlgeda da XBMX-u to nije najjasnije. Pretpostavljam da ce pasti neki nightly build ili patch za nesto...ali pamet u glavu...prvo gugl pa apdejt (ne kao ja, obratno, pa sad nista ne radi)
 
Nazad
Vrh Dno