Šta je novo?

Pitanja u vezi Apple TV

vidi na kupujemprodajem....kupindo....macserbia.org forum....pojavljuju se oglasi
 
@6pack hvala, pročitao sam celu temu ali imam nekoliko pitanja, posto jos nije izašao jailbreak, za Tv3 na njemu ne bih mogao da gledam mkv blueray ripove, vec samo skinuto ili konvertovano u mp4, preko iTunes-a???
 
mozda bi mogao sa da gledas sa programom Beamer,ali moras da imas Mac..:)i za sada ,preko njega ne ide i slanje titlova,sem ako nisu nalepljeni...a mozes da probas i program AirParrot,izasla je i Pc verzija....
 
Koji WiFi router 802.11 N savetujete da uzmem, a da nemam nikakvih problema prilikom strimovanja na Apple TV 3?
 
Poslednja izmena:
Apple TV ima samo jednu WiFi antenu tako da mozes bilo koji N ruter i sljakace super.
Meni i preko G radi super (AppleTV 2 720p) sa jednog na drugi kraj kuce kroz dva zida.
 
potvrdjujem ovo za ATv2....radi mi super sa Telekomovim Crnim modemom sa antenom....
 
OK, ima li nekog sa ATV3 da mi kaze kako mu radi sa G ili ipak mora N standard. Posto ATV3 pusta Full HD pa je strimovanje dosta zahtevnije.
 
OK, ima li nekog sa ATV3 da mi kaze kako mu radi sa G ili ipak mora N standard. Posto ATV3 pusta Full HD pa je strimovanje dosta zahtevnije.

Pa danas se ne isplati uzimati G ruter, tako da svejedno bi trebalo da uznes N. A mozes koji god da uzmes ako gledamo samo brzinu Apple TV 3 moze da gura samo jedan kanal, tj jednu antenu, tako da ti je svejedno.
 
Ne razumem, kako mislis samo jedan kanal tj jednu antenu? O kakvoj anteni je reč? Aj mi pojasni molim te, bas sam u rebusu :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Zanima me kako se AppleTV "kaci" na TV, preko kog porta? Da li preko HDMI? (ako da, da li stize kabal uz njega?)

Ja imam TotalTV receiver vec prikacen za TV i hoce li mozda biti nekih problema pri koriscenju. Imam Samsung SmartTV i imam opciju da prebacujem izvor (TV, Spoljni 1, Spoljni 2 (TotalTV), HDMI). Da li prilikom koriscenja AppleTV samo prebacim na HDMI i to je to?

Meni se najvise svidja opcija AirMiroring i AirPlay (Imam OSX 10.8 i iPad), a ima li mozda jos neka fina stvar kod ovog uredjaja? Da sam u USA iznajmljivao bih i filmove, ali to ovde nece skoro.

Update: Nasao sam ovaj review: http://www.youtube.com/watch?v=i_GUuJyyyRQ

Odgovorio mi je na neka pitanja, ali bih voleo da cujem i od vas za misljenje. Hvala!
 
Poslednja izmena:
nemoj da se opterecujes..ako uzmes Atv3,on ganja Full HD....i zbog toga ti u svakom slucaju treba opcija sa N...posebno ako planiras da gledas Full Hd video...
mozes na Tv da nakacis vise HDMI uredjaja..ja imam na jednom HDMI swichu..4 hdmi uredjaja..i svi rade bez gubljenja kvaliteta slike....
ima mnogo toga Finog,ali kod AppleTv2,kad se uradi Jailbreak.....a kod trojke se za sada sve svodi na Airplay i u zadnje vreme na Mirroring.....
imas i par dobrih programa za Android telefone i tablete..koji podrzavaju AirPlay....
a kako imas Mac,imas dobar program koji salje svaki video format preko AiPlaya,ali bez titlova....zove se Beamer...takodje i AirParrot za Mirroring,ako imas samo Snow Leo...:)
http://beamer-app.com/
http://airparrot.com/
ajd da dodam kad smo kod AirPlay-a,jos neke zaludjice....
opste je poznato da Itunes salje muziku,i Video format ,prilagodjen njemu,na Atv ,preko Airplay-a.....
e sad ,ako imate AppleTv ,nakacen na neki mocas audio video Tuner....mozete da saljete svaki audio signal ,sa bilo kod programa na Mac-u ,uz pomoc programa Airfoil...koji takodje podrzava slanej audia na vise uredjaja,u isto vreme...
http://rogueamoeba.com/airfoil/
ovde imata jos par starih programa koji podrzavaju Airplay....
http://ericasadun.com/ftp/AirPlay/
a za ljude koji imaju iPad,ovde imate igrice koji podrzavaju Airplay...pa uzivajte....:)u igricama ,na Veliko LCD Tv-u..
http://www.cultofmac.com/144231/the-best-ios-games-with-airplay-support-app-guide/
http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewRoom?cc=us&fcId=425698687&id=25204&mt=8
 
Poslednja izmena:
Poštovanje,

Gledam da kupim AppleTV3 koji nameravam da koristim da šaljem sliku sa iMac-a na TV. Pa me interesuje ima li neko pravilo koliko mogu biti udaljeni 2 uređaja a da ne dođe gubljenja konekcije. Meni je iMac na spratu a TV u prizemlju pa ne znam kako bi funkcionisalo. Takođe vidim da ne može AppleTV odn. opcija mirroring da prikazuje titl na filmovima. Da li je to istina, i zašto se to dešava kad bi trebalo na TV da se prikazuje slika sa iMac-a pa šta bilo na njemu? I da li se gubi kvalitet slike bežičnim slanjem?
TV je inače 107cm.
I imam još jedno pitanje. Koje još opcije poseduje Apple TV odn. koju drugu korist od njega mogu da imam pored mirroring-a?
Molio bih nekog da se potrudi da mi objasni stvari oko atv, jer ne znam baš o njemu. Zainteresovala me je sad ova opcija MountianLion-a da šalje sliku, pa gledam da se nešto više informišem.

Hvala
 
Prikazuje se titl na filmovima bez problema ako radis mirror sa Mac-a na ATV... Probao sa MPlayer i VLC - radi.
 
Navi-X je addons za XBMC,znaci ne moze da radi sam po sebi...sto znaci..da moras prvo da uradis Jailbreak AppleTv-a(Atv1..Atv2)..pa onda instaliras XBMC...pa u njega ubacis Navi-X.....po meni jedan od najboljih dodataka,koji je napravljen za Multimediu...
nazalost,ko ima Atv 3,jos uvek ne moze da uziva u svemu ovome,sem da sve to radi na kompu,pa preko Mirroringa ,salje na AppleTv3....
 
Definitivno najbolje rešenje za naše uslove,Navi-X radi odlično na ATV2,ima gomila filmova,TV striminga,uz XBMC subtitles imaš i skidanje titlova za sve filmove,samo moraš da podesiš da možeš i ručno da unosiš ime filma,sve u svemu fenomenalna stvar ........Odavno već ima untethered jailbreak za 5.0 iOS tako da je korišćenje maksimalno prosto.
 
Nece da mi se povezu Apple TV3 i Itunes na PC-u, Windows 7 je u pitanju. Ustvari vidim Itunes library ali kad hocu da strimujem muziku izbaci mi error 15000? Takodje mi ne radi i Airparrot. Jel zna neko kako ovo da resim, posto sam probao sve moguce kombinacije podesavanja firewall-a ali bezuspešno!
 
probacu sutra da nateram ortaka da donese,laptop kod mene sa Windowsom(krastavac nemam Ga,davno)..pa cu sve to da isprobam sa Win-AppleTv2....pa ti javljam...
 
Ovaj Navi-X mi deluje impresivno, neko ga je spomenuo nedavno na isrbiji i izgleda mi kao rešenje za sve potrebe (uvek sveži filmovi, serije, tv programi...) i nešto što bi totalno opravdalo kupovinu Apple tv kod nas.
Jel može neko ko koristi Apple tv da prokomentariše?
Navi-X i XBMC su odlična kombinacija! Ali bih dodao, za one koje imaju vremena da se bave time :) Zašto ovo kažem? Naime, meni treba čitava večnost da pronađem na silnim linkovima film zadovoljavajućeg kvaliteta slike i zvuka i KOJI RADI!!! Pola linkova je mrtvo, pola linkova se vuče (tj materijal secka), o strimovima i da ne pričam da ih danas ima sutra nema, ne znam kako se vi snalazite sa svime time? Jeste prosto i lako za upotrebu ali sa današnjim brzim internetom, meni lično, je lakše da skinem sa torenta neko izdanje filma (pa čak i po nekoliko GB), nađem titl i pustim na taj način :) Ako imam 2 sata ograničenog slobodnog vremena, hoću da kliknem i utrošim vreme na gledanje filma a ne na pretraživanje i nerviranje.

Ne znači ovo moje pisanije da osporavam, naime, podržavam pošto za 90% ljudi ono što ja znam da uradim je misterija i SF :) ali sve ima svoju cenu!
Valjda će se isfiltrirati sadržaj i na Naviju uskoro ;)
 
Poslednja izmena:
@jopopo: hvala na infu, instalirao sam pre par dana navi-x na ipad da vidim kako radi... slažem se, i ja sam torrent tip, volim da skidam scenska izdanja, gde znam kakav je rip u pitanju, rezolucija, bitrejt, zvuk... ovde ništa nije označeno... takođe, volim da gledam filmove sa engleskim titlom, ovde bi to mogao da bude problem, kako vidim...
 
@jopopo: hvala na infu, instalirao sam pre par dana navi-x na ipad da vidim kako radi... slažem se, i ja sam torrent tip, volim da skidam scenska izdanja, gde znam kakav je rip u pitanju, rezolucija, bitrejt, zvuk... ovde ništa nije označeno... takođe, volim da gledam filmove sa engleskim titlom, ovde bi to mogao da bude problem, kako vidim...
Eto, imaš "kontralogiku" kao i ja, kako meni kažu :) Ja prvo čekam titl "po naški" da se pojavi (pošto mi je klinac suviše mali da razume bilo koji drugi jezik) a onda u zavisnosti za koje izdanje je titl skidam to izdanje filma. Uglavnom čekam kao i ti neke BR ripove 5.1 audio i sl.
 
Eto, imaš "kontralogiku" kao i ja, kako meni kažu :) Ja prvo čekam titl "po naški" da se pojavi (pošto mi je klinac suviše mali da razume bilo koji drugi jezik) a onda u zavisnosti za koje izdanje je titl skidam to izdanje filma. Uglavnom čekam kao i ti neke BR ripove 5.1 audio i sl.

:) Sto kontra logika...sakupim 6-7-8 naslova BR rip na spisak, nadjem titl i za noc su na kompu-u. Odlicna slika, zvuk, titl kud ces bolje. Ja sam mislio sa Navi-x da mozes nesto slicno da dobijes, ali izgleda ne...
 
Ne znam kakav kvalitet vi tražite,ali ima lista koje nude samo 720p i 1080p kvalitet slike,neki snimci su i sa 5.1 zvukom,titlovi se lako nalaze skoro svaki titl koji ima u nazivu 720p odgovara u potpunosti....Probaj na Navi-x ove liste BM`s HD Movies i Myster504`s HD Movies svi filmovi su 720p i 1080p i ima ih dosta i stalno se popunjavaju sa novim naslovima,retko se dešava da su mrtvi linkovi..Strimovi su odlični,jedino secka kad imam problema sa ruterom,eto sad za vikend sam gledao Snežana i Lovac :),i moja preporuka je da ga zaobiđeš jedino vredi gledati zbog Šarliz Teron :D...
Što se tiče titlova na engleskom,to je najmanji problem,samo se podesi xbmc subtitles da traži i njih i eto problem rešen :),imaš sve informacije o zvuku,bitrejtu u meniju sve se može videti..
 
Poslednja izmena:
:) Sto kontra logika...sakupim 6-7-8 naslova BR rip na spisak, nadjem titl i za noc su na kompu-u. Odlicna slika, zvuk, titl kud ces bolje. Ja sam mislio sa Navi-x da mozes nesto slicno da dobijes, ali izgleda ne...
ono što sam ja video je da možeš da strimuješ dosta toga, ali npr nema piratskog označavanja, itd. Ali mislim da sam u jednom od ponuđenih foldera video 3000 filmova dostupnih za streaming, što je samo po sebi impresivna cifra

edit: evo primera sa jednog izvora: filmovi su raspoređeni po žanrovima, u kategoriji komedija ima 1090 filmova, akcionih 800+, horora 600+...
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakav kvalitet vi tražite,ali ima lista koje nude samo 720p i 1080p kvalitet slike,
Probaj na Navi-x ove liste BM`s HD Movies i Myster504`s HD Movies
Što se tiče titlova na engleskom,to je najmanji problem,samo se podesi xbmc subtitles da traži i njih i eto problem rešen :)
Nije kvalitet sporan, nego što ne znam GDE DA NAĐEM liste koje imaju filmove sa kvalitetom, ne znam koje su to liste. Eto naveo si 2, hvala, pa ću da probam. I dešava se nađem neku listu a posle par dana se promeni sadržaj i nema više nečega što je bilo pa traži ponovo :( . Pa onda traži titl i obično se prvi ne gađa. Samo sam konstatovao da dok pronađem listu i željeni sadržaj pa dok pronađem titl koji se gađa (engleski nije problem, "po naški" je problem), prošli put mi je trebalo oko pola sata. Meni je to mnogo nemam vremena toliko da gubim, nisam navikao na takav način i ne pruža mi komfor, samo to.

U stvari, više sam orijentisan na striming TV kanala i onda poludim kada danas ima sutra nema tog kanala ili se prekine u sred nekog prenosa pa samo to izluđivanje me odbija i od filmova na Naviju :)
 
Poslednja izmena:
slazem se stobom 50%..ali je ipak Navi-X nesto sto je Free,i treba skinuti kapu,zajednici,koja ga odrzava..sve to sto bi ti zeleo,imaju Ameri i legalno i zove se NetFlix...ali krastavac ,radi samo u Usa..i mozda u Engleskoj....ili ne daj boze nasa ponuda na IPTV,spisak filmova je toliko smesan,da cu pre da koristim torrent 25 h...
U svakom slucaju....kome sta vise odgovara,neka koristi.....dobro je da postoji vise opcija....:)
https://signup.netflix.com/global
 
Nije kvalitet sporan, nego što ne znam GDE DA NAĐEM liste koje imaju filmove sa kvalitetom, ne znam koje su to liste. Eto naveo si 2, hvala, pa ću da probam. I dešava se nađem neku listu a posle par dana se promeni sadržaj i nema više nečega što je bilo pa traži ponovo :( . Pa onda traži titl i obično se prvi ne gađa. Samo sam konstatovao da dok pronađem listu i željeni sadržaj pa dok pronađem titl koji se gađa (engleski nije problem, "po naški" je problem), prošli put mi je trebalo oko pola sata. Meni je to mnogo nemam vremena toliko da gubim, nisam navikao na takav način i ne pruža mi komfor, samo to.

U stvari, više sam orijentisan na striming TV kanala i onda poludim kada danas ima sutra nema tog kanala ili se prekine u sred nekog prenosa pa samo to izluđivanje me odbija i od filmova na Naviju :)
U opravu si što se tiče striminga TV kanala,tu ima problema...A i ja sam isto tako gubio vreme tražeći filmove,ali sad sam našao neke liste za koje sam se uverio da imaju kvalitet i da se redovno apdejtuju i ne gube linkove,ubacio ih u favorites i samo njih gledam,tako da više nema gubljenja vremena..
 
Nazad
Vrh Dno