Šta je novo?

Pitanja u vezi Apple TV

Apple TV as wireless ruoter / access point

jel moguce ovo? Apple TV 2 mi je zakacan na LAN kabl, ne vidim neku hardwersku prepreku osim u softwareu?
(da li postoji neki dobar sajt ne kome se mogu naci svi hackovi za Apple TV?)

Bilo bi super ako moze jer bih u tom slucaju izbacio AirPort iz kuce ;)

jedino sto sam nasao je ovo:
http://www.hackint0sh.org/appletv-1-291/apple-tv-accesspoint-bridge-simple-router-howto-1122.htm
Cekaj sta ce ti lan kabl? Moj APTV3 stream-uje sve wireless. Ne znam da li je velika razlika izmedju dvojke i trojke, ali bi i dvojka trebala da streamuje bez seckanja ako se ne varam?
Od sajtova posecujem ovaj->http://www.appletvhacks.net/
 
ma radi Atv2 normalno i na wifi..ali on ne ganja fullHD,kao trojka.....
naravno,dobar je i taj sajt..njega sam prvo otkrio,kad sam uzeo atv....ali ovaj sto sam gore pomenuo....nudi najvise noviteta,i fora za Atv u zadnje vreme...posebno me obradovala fora,da koristim kanale sa dreambox-a..na XBMC....:)...izadjem na terasu,laptop+xbmc...i gledas tekmu u krilu...:)
 
Cekaj sta ce ti lan kabl? Moj APTV3 stream-uje sve wireless. Ne znam da li je velika razlika izmedju dvojke i trojke, ali bi i dvojka trebala da streamuje bez seckanja ako se ne varam?
meni je Apple TV 2 seckao cak i streaming zvuka dok ga nisam stavio na kabl.
ali sa druge strane imao sam bas guzvu preko WiFi-ja - sad sam stavio sve na kabl sto sam mogao (fixne stvari) :)

www.appletvhacks.net je kupus jer nigde ne postoji "sadrzaj" sa lepo preglednim svim hackovima vec moras da listas gomilu blog stranica...

inace vezano za moje pitanje: da Apple TV 2 bude WiFi ruter/access point - ne moze. neko mi je na macrumors rekao da fali citav deo iOS-a vezan za ovu funkcionalnost.
 
Aha znači secka na dvojci? Onda velika prednost na strani trojke.Svejedno, ne čitam puno jer čekam JB za trojku ako ikada izadje.
 
kaze da je kod njega seckao pa je covek presao na Lan,kod mene ne secka..ni AppleTv1.ni 2....oba su na wifi...:)
 
1080p beše ne može da reprodukuje dvojka ili može?
 
^ moze ali downscaluje na 720p.
 
krastavac ovaj Pod haker najavio neće biti JB za Apple tv3 nazalost.
 
za prevod ,moras da instaliras addons za titlove...a za komande,dok ide neki film....zadrzis duze Veliko srednje dugme..i pojave se komande za player,i jos neka audio i video podesavanja....
p.s.dok sam pisao,ti si vec resio:)
nego ,kako se uklopila ikona XBMC na iOS5..moze neka slika...
ja sam jos uvek na iOS 4.4.4...jer mi sve stabilno radi....
Uklopila se odlično :)....Nalazi se u redu sa ikonama za youtube i dr.,i radi bez problema...postaviću sliku kad dođem kući pa ćete videti.Sve radi bez problema sad sam instalirao i aTV Flash black 1.2 i imam i browser koji isto ok radi.Jedino što je još uvek thetered boot za iOS 5.0,pa kad isključiš napajanje ga butuješ uz pomoć kompa,ali to se ne dešava često tako da je ok.
 
Poslednja izmena:
Uklopila se odlično :)....Nalazi se u redu sa ikonama za youtube i dr.,i radi bez problema...postaviću sliku kad dođem kući pa ćete videti.Sve radi bez problema sad sam instalirao i aTV Flash black 1.2 i imam i browser koji isto ok radi.Jedino što je još uvek thetered boot za iOS 5.0,pa kad isključiš napajanje ga butuješ uz pomoć kompa,ali to se ne dešava često tako da je ok.
evo slika kao što sam obećao DSCN2214.JPG
 
E super je ovaj Project Free TV. Jako brzo povuce video....
Jel ima neki add za citanje knjiga preko atv2 ...za neki epud reader...? I koji browser je najbolji za surf...facebook itd....?
 
Poslednja izmena:
ne znam za knjige,ali znam da XBMC vidi CBR format,tj format koji se cesto postavlja za Stripove....(bas sam juce citao neke Alan Fordove..)
a za Surf,imas Couch Surf,koji mozes da instaliras ako prvo ubacis ATVFlash...radi odlicno,ima podrsku za html5,ali ne i za flash....i baziran je na Safariju....
 
Instalirao sam Couch Surf. Super radi. E sada samo da nadjem za citanje knjiga. Posto imam bas puno knjiga u u epub formatu....
 
ovo sam nasao da podrzava...
Supported picture/image formats:
CBR/CBZ comic books (RAR/ZIP archives renamed)
BMP picture/image
JPG/JPEG picture/image
GIF picture/image
ICO picture/image
PCX picture/image
PNG picture/image
RAW picture/image
TIF/TIFF picture/image
TGA picture/image
 
jel se pojavio iOS 5.x untethered?

koje su prednosti iOS 5 u svakodnevnom koriscenju? jel vredi uopste prelaziti sa 4.x ???
 
Pojavio se untethered jailbreak http://blog.firecore.com/8099
Što se tiče prednosti ne znam na šta misliš,ali meni je sasvim ok,radi bez problema vizuelno deluje lepo sa onim ogromnim ikonicama kao na ipad-u ili iphone-u.
 
ja sam juce uradio....svidja mi se,i za sada sve radi dobro.....
 
par sitnica za AppleTv2 sa Novim Os 5.....ko voli program Plex,radi super,ali sa starim Plex media serverom na kompu..znaci ver.0.5.3.........nikako 0.6.1.......
i izasao novi aTVFlash 1.6....Glavna novina Online subtitlovi..:)provereno radi......:)...za sve to koristiti Madia Player iz ATVFlash-@.....
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=22326
 
Meni se na ioS 4.x.x desavalo da atvflash player nekad nece da pusti zvuk sa filmom a plex subtitle sa istim filmom i svaki put mi je gatanje da li ce film raditi.

Da li sada jedan od ova dva playera pusta sve zivo bez problema?
 
Plex vise koristim za addonse....Media Player sam cesto koristio za filmove,kad me mrzi da dizem XBMC...i nisam imao nikad problema.....nisam bash probao sve formate,ali prilican broj ganja.....:)
XBMC je do sad sve pustio,bez problema,naravno 720p....jer imam Atv2.....
 
Plex vise koristim za addonse....Media Player sam cesto koristio za filmove,kad me mrzi da dizem XBMC...i nisam imao nikad problema.....nisam bash probao sve formate,ali prilican broj ganja.....:)
XBMC je do sad sve pustio,bez problema,naravno 720p....jer imam Atv2.....
Isto sam i ja odradio novi jailbreak i instalirao atv flash black i za sada sve radi bez problema...
 
Super stvar sa Apple TV i Mountain Lion je mogucnost bezicnog sharea ekrana (kao Intel WiDi). Za to je potreban Apple TV 5 software. 2nd gen. ATV podrzava max. 720p, ali radi jako dobro cak i sa DP4 Mountain Lion. Provlaci i sliku i zvuk bez problema (MKV radi super)
 
ima za Mac program za mirroring..AirParrot..ko nece da ceka 10.8....
 
Da li neko moze da mi kaže gde bih mogao u Beogradu naći Apple Tv 3rd generation? Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh Dno