Šta je novo?

Pisanje pisaca po diskovima?

stromen

Čuven
Učlanjen(a)
15.02.2002
Poruke
284
Poena
619
Koji pisaci i koji programi omogucavaju pisanje po povrsini donje strane diska na delu gde su podaci?
 
Izgleda da te ovde ljudi nisu bas sasvim razumeli (a ni ja).
Sta u stvari zelis da uradis?
Da li imas CDR disk koji je delimicno narezan, pa hoces da mu dodas podatke. U tom slucaju moras da koristis program kojim su prethodni podaci narezani. Inace, to naknadno dodavanje se naziva Continue Multisession, i nacices tu opciju u programu za przenje, npr. Nero.

A ako si mislio na nesto komplikovanije, onda izvini, jer, u sustini, svi rezaci i svi programi za pisanje po diskovima, iskljucivo upisuju diskove sa donje strane (neki to zovu Data strana, a gornja gde covek obicno pise flomasterom sta je na disku, se naziva Label strana).

Mislim, pojasni nam malo...


PS. Disk koji je sasvim popunjem podacima, ili koji je npr. presovan, nije moguce (koliko je meni poznato) naknadno upisivati.
 
Ni meni nije jasno?
 
Verovatno je mislio da pisanje slova ili nekih slicica. Ako je to, onda to moze samo Yamaha, mislim da je model rezaca F1, ima test na benchu.
 
Pa pomislio sam i na tu opciju ali nije napomenuo....on pita sta moze da reze sa donje strane diska i koji progrmi mu trebaju?
 
Eh, nisam imao ni pojma da je tako nesto moguce.
U pravu je DusaN - Yamaha F1 koja ima ugradjenu DiskT@2 (dakle tatoo) tehnologiju. .
Bas super, zakon za one ("no name") diskove u koje treba da buljite da bi ste provalili kako da ih stavite u rezac.

Za one koji o ovome nisu imali pojma, kao ni ja, evo malo detaljnije (inace na benchmarku medju testovima nisam nasao ovaj rezac, moguce je da sam corav)
http://www.yamahamultimedia.com/yec/tech/discta2_01.asp

Koje ludilo
 
Bio je test Yamahe "koja pise po diskovima" i na nasem sajtu...
 
Ovo testa pomenutog rezaca na benchu http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=1614
 
Posto je sada jasno sta sam mislio znaci pisanje, zvrljanje, crtanje znakova vidljivih golim okom sa donje data strane imam jos jedno pitanje. Tehnologija koju je upotrebila Yamaha se zove DiscT@2 odnosno Tattoo, kako sada vidim na njihovom sajtu. E sad me zanima da li je tako nesto samo eksluzivitet Yamahe ili i neke druge firme imaju takve rezace. I gde ima da se nadje doticni rezac , brzine su mu 44x24x44x ili to spada u domen SF za nas :(
 
Yamaha F1 misaona imenica

Moracu te razocarati ja taj rezac jurim vec par meseci kod nas i niko ga nema...ostaje ti da skoknes u Hrvatsku (sad nema vize) i da ga kupis a garancija :rolleyes: znas kako je sa robom kupljenom napolju...
To ima samo Yamaha i da ti razjasnim jednu stavar tatto ide na ustrb podataka znaci sto veca slika to je manje prostora za podatke jer tehnologija upisa nedozvoljava mogucnost upisa 700Mb i slike preko cele povrsine diska.
cena mu je napolju (HR) izmedju 160-190 EU zavisno dali je full pack i ili OEM....sve ima svoju cenu.
PS Mislis li da je to Sf sta bi rekao za Sanyo CD-RW DD koji ima DD mogucnost da ti na OBICAN CD od 700Mb upise 1.4 Gb citljivo u bilo kojem DVD uredjaju a kosta oko 85 Funti
 
Re: Yamaha F1 misaona imenica

vanyadds je napisao(la):
...
PS Mislis li da je to Sf sta bi rekao za Sanyo CD-RW DD koji ima DD mogucnost da ti na OBICAN CD od 700Mb upise 1.4 Gb citljivo u bilo kojem DVD uredjaju a kosta oko 85 Funti...

Nije Sanyo nego Sony. A citljivo samo u njemu i DvD-ROM-u, pa i nije bas neki izbor.
 
Re: Yamaha F1 misaona imenica

BokiPK je napisao(la):
...



Nije Sanyo nego Sony. A citljivo samo u njemu i DvD-ROM-u, pa i nije bas neki izbor.

Nije Sony nego je ipak Sanyo, a tehnologija se zove HD-burn

http://www.sanyo.co.jp/koho/hypertext4-eng/0209news-e/0925-2e.html

http://www.cdrinfo.com/Sections/News/Details.asp?RelatedID=3188
 
Re: Yamaha F1 misaona imenica

DusaN je napisao(la):
...
Nije Sony nego je ipak Sanyo, a tehnologija se zove HD-burn


Ja sam mislio na Sonyjevu DoubleDensity tehnologiju.
Izgleda da ih ima vise.
 
A i najnoviji plextor 52x rezac ima tu opciju(da nareze 1,4 GB).
 
Sve je to lepo ali u rezimu "teoviranja" ne moze brze od 8X :(
 
Dok sam snimao na 2x bio sam presrecan, jer nigde nisam zurio....nije moglo da se zuri na 200Mhz i 2 x :).....eh gde su sada ti dani.... ;)
 
Nazad
Vrh Dno