Šta je novo?

Pioneer 110d problem

vladimirdns

Slavan
Učlanjen(a)
04.08.2007
Poruke
203
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i9-13900K + MasterLiquid PL360 Flux 30th Anniversary Edition
Matična ploča
MSI MAG B760 TOMAHAWK WIFI
RAM
2X Kingston FURY Beast Black 5600Mhz 32GB DDR5
GPU
MSI 3050 VENTUS 2X 8G OC
Storage
KINGSTON 1TB M.2 NVMe SSD FURY Renegade + KINGSTON 2TB M.2 NVMe SNV2S/2000G
Zvuk
Logitech Z200
PSU
Cooler Master MPX650 Bronze
Kućište
NZXT H7 Flow
Monitor
LG 27UP650-W + LG 27UK850-W
Miš & tastatura
MX Keys + MX Master 3S
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Poceo je jako da krci kad zavrti disk na maximum kao motor na autu:D...i kad reze na bilo kojoj brzini... Da li je u pitanju neka mehanika(motorcic ili zupcanici) ili je glava prljava...za 10 godina bavljenja kompjutorima nisam imao ovakvih problema ni sa svojim a ni sa tudjim optickim uredjajima. Nemojte mi samo reci da je on crkao :mad: Hvala unapred na pomoci:wave::type:
 
Ja imam 109D i isto mi se desilo pre neki dan.Danas probam da rezem DVD i puko na pocetku.Mislim da je crko kao i tvoj.Kupuj nov.
 
Kad je o crkavanju, da ne bi bilo da širim lažni optimizam... Ko pogleda u "moja mašina" videće da od skoro nema više Pioneer-a, da ga je zamenio još jedan LG. Naime, onaj stari Pioneer koji je fenomenalno čitao posle podešavanja snage lasera opet je prestao da čita mnoge stvari. Izgleda da ta laser-dioda rapidnom brzinom slabi i da je to uzrok problema. Završio u kontejneru za đubre.
 
tu je mozda motorce otislo... ja sam 109 otvara i obrisao okce i sad radi... 115 me nervira zato sto je uzasno spora neznam zasto...

na kraju sam uzeo ASUS :D
 
Na kraju cu ja da uzmem jedan blue ray rezac pa nek se vise nosi :D
 
Moj Pioneer 109D je trajao pune 3,5 godine i vise. Zavrsio je svoj radni vek kada je poceo da mi ispisuje "Bad sector" i samo upropasti disk. Bez problema moze da procita sta god pozeli covek ali da reze- jok. Kupovina novog je novo resenje.
 
Nazad
Vrh Dno