Šta je novo?

Pillars of Eternity

Jel moze vise informacija o toj ekspanziji? Da li ce izaci kad i originalna igra ili kasnije?
I da li se sve ono sto su pricali o velicini igre (150 mapa, tj. 3/4 Baldursa) odnosi na samo original ili + ekspanzija?
 
Pojma nemam o ekspanziji, ni šta će ni kako će ni kada će. Mislim da sam u nekom newsletteru video da su rekli da će se truditi da ona izađe do godinu dana nakon izlaska igre, ali ko će ga znati.
 
Moram priznati da od ovog poznatog trija iz DAS-ovog potpisa... najvise ocekujem od Torment-a...
Wasteland 2 je vec bio, nesto malo sam ga zagrebao, tek trebam da se posvetim, PoE deluje jos bolje i veoma obecavajuce, ali samo novi Torment me je zaista odusevio...

Svidja mi se tvoje razmisljanje. Nego, iskren da budem, malo me smara onoloka kolicina teksta u tim igrama, mislim da je citanje davna proslost. Da ne kazem za fosile.
 
Moram priznati da od ovog poznatog trija iz DAS-ovog potpisa... najvise ocekujem od Torment-a...
Wasteland 2 je vec bio, nesto malo sam ga zagrebao, tek trebam da se posvetim, PoE deluje jos bolje i veoma obecavajuce, ali samo novi Torment me je zaista odusevio...

K,D!;)
 
Sad videh u onom streamu da u igri postoji vatreno oružje. Malo sam razočaran, od igre koja se najavljuje kao duhovni naslednih Baldura očekivao sam sličan klasični medieval fantasy setting. :)
Nije veliki problem, lično neću ići na klasu koja može da koristi opremu koja miriše na razvijeniju tehnologiju, i izbegavaću da sa sobom vodim saputnike koji je koriste.:) Po meni to nema šta da traži u svetu mača i magije.:)
 
Pa, u tom slučaju ovo nikako ne može biti naslednik BG serijala...:)
 
Znači možemo da očekujemo i kera za kompanjona.
 
Licno ne volim da vidim veliku kolicinu gejmplejova pre izlaska igre. Volim da me igra iznenadi originalnoscu. Danas je potpuno normalno da vec znas i kako se igra i koga da izaberes i gde prvo da ides mesecima pre izlaska. Sto lepo ne izbace i walktrough pa da uzmem i odgledam, sta ima da uzimam igru. :mad:
 
Ovo nije off već full scale NERD ALERT!!! tako da se izvinjavam.

Pa, u tom slučaju ovo nikako ne može biti naslednik BG serijala...:)

Vatreno oružje je uvršćeno u Forgotten Realms seting još od druge edicije, prave ga gnomovi iz Lantana. Baldurs Gate je FR seting. Tako da... zaključi sam da li si u pravu. ;)

citat iz FR knjige 3E, krastavac. 2E nemam odavno:

Forgotten Realms pg.97 je napisao(la):
Firearms exist in Faerun, but use smokepowder instead of gunpowder. The followers of Gond on Lantan began producing smokepowder weapons in quantity in 1358DR under the tutelage of Gond himself.

Početak BG sage je 1368DR kada je Gorion ubijen...
 
Poslednja izmena:
Fenomenalno igra izgleda, biće puno sadržaja, skora svaka mapa će moći pošteno da se "prekopa".

Zadovoljan sam što sam jedan od osnovih backer-a, najbolje potrošenih 20€ ikad.
 
najbolje od svega sto igra nije u FR svetu i van dnd sistema je

ne zato sto imam nesto protiv svega toga, vec zbog rigidnih pravila (cenzura) koja moras da postujes ako hoces da igru baziras na svemu tome, a to su sve baljezgarije koje poprilicno ogranicavaju kreiranje igre i uzivanje u istoj naravno

Ova igra treba da bude duhovni naslednik BG, sta god to sve podrazumevalo, ja sam zapravo srecan sto nije BG3
 
Ja frp igram 25 godina i nešto ne videh ograničenja i rigidna pravila to isključivo zavisi od DMa tj. u ovom slučaju onogo ko igru pravi, al' ajde. Ima mnogo boljih sisitema od D20 tj. DnDa ali to nije ni bitno. Odgovor je bio upućen isključivo ka netačnom komentaru da vatreno oružje nije kompatibilno sa DnD sistemom i najpopularnijim setingom tj. FR_om.

Mene je DnD odavno smorio, klišeiziran je do bola i takođe mi je milo što ne prave BG3, plus što ne zavise od WoTCa da reklamira novu ediciju preko cRPG igre.
 
Zna li neko kako će funkcionisati sveštenikove i čarobnjakove magije? Da li kao u BG ili će biti drugačije? Mislim na memorizaciju, spell slotove i tako to
 
Ja frp igram 25 godina i nešto ne videh ograničenja i rigidna pravila to isključivo zavisi od DMa tj. u ovom slučaju onogo ko igru pravi, al' ajde. Ima mnogo boljih sisitema od D20 tj. DnDa ali to nije ni bitno. Odgovor je bio upućen isključivo ka netačnom komentaru da vatreno oružje nije kompatibilno sa DnD sistemom i najpopularnijim setingom tj. FR_om.

Mene je DnD odavno smorio, klišeiziran je do bola i takođe mi je milo što ne prave BG3, plus što ne zavise od WoTCa da reklamira novu ediciju preko cRPG igre.

pricamo o cRPGu ne o stonom
 
To je to. Moj socijalni zivot ne postoji cim izadje ta igra :D
 
Ovo što sam video do sada vrlo obećava pa sam odlučio da paznem na nuuvemu za 20 evra preorder pa nek ide život. :)
 
Најс. Хвала
 
Ko će dočekati sutra :banana::banana::banana::banana: žurka banana
 
Oni koji su radili pledge preko zvaničnog sajta mogu da odu i da tamo generišu ključeve. Idete na My Products i dobićete neku ediciju, zavisno od iznosa (moja je Kickstarter Hero Edition, pošto sam uzeo osnovni paket same igre, a unapred sam rezervisao i ekspanziju). Pitaće vas da li hoćete Steam ili Gog verziju, uz upozorenje da možete samo jednom da generišete jedan ključ. Pa birajte šta vam je volja.


edit: preload ne radi još uvek, čisto da znate.
 
Poslednja izmena:
Preload izgleda radi, ali za sada samo za prvih 6 od 18.nešto GB.
 
Vrh Dno