Šta je novo?

Pilici - Velika Youtube prevara i manipulacija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa rekao je da ima dozvolu.
Ukratko: ja sam trazio 50 evra / sekund sto bi izaslo 9000 evra za crtani od 3 minuta. Hrnjak nije imao para pa sam mu ponudio "prijateljsku" cenu izrade spota za 2500 evra... I to je odbio i onda smo se razisli.

Posle par dana me je zvao i predlozio da uradim pesmu za DZABE ali da imam sva prava na taj video... sto sam i prihvatio. Sve ima u mejlovima, dokaza koliko hoces. Ja sam prvi okacio svoj video, on posle par sati [kada sam mu dao source videa i izrenderovane video fajlove]. Pa ni na pijaci nema za dzabe. Covek se nije bunio godinu ipo dana a onda je poludeo kada je shvatio da meni ide preko Youtube-a a njemu ne. Ja sam uradio bolji "C.E.O" a on je sedeo skrstenih ruku. To je sustina. Sada, posle 4 godine hoce da mi srusi video i delimicno uspeva u tome, a igricu nikada nije uradio. Da li sam ja kriv sto je on nesposoban?
nije bilo ovako?
 
Nije bilo tako. To sam ranije napisao, da sam mu dao 200 eura da uradi video, kod njega kuci, u prisustvu njegove i moje žene.
Šta misliš zašto mi je dao source videa i source rendere? Zato što sam platio.

Ovo sto si citirao odnosi se na jedan video Pilića. Šta ćemo sa ostalih 17?

Pogledaj spot "Siamo di Polli" na Nikovom kanalu. Muziku i pesmu je pravio moj poznanik italijan. Nikk je dobio 300 eura da napravi taj video.
Zašto Nikk zaradjuje na tudjoj muzici?

No sve to nije bitno. YouTube i sud ce odluciti.
 
Poslednja izmena:
Nije bilo tako. To sam ranije napisao, da sam mu dao 200 eura da uradi video, kod njega kuci, u prisustvu njegove i moje žene.
Šta misliš zašto mi je dao source videa i source rendere? Zato što sam platio.

Ovo sto si citirao odnosi se na jedan video Pilića. Šta ćemo sa ostalih 17?

Pogledaj spot "Siamo di Polli" na Nikovom kanalu. Muziku i pesmu je pravio moj poznanik italijan. Nikk je dobio 300 eura da napravi taj video.
Zašto Nikk zaradjuje na tudjoj muzici?

No sve to nije bitno. YouTube i sud ce odluciti.

Gospodine Hrnjak. A kako objasnjavate - koji je razlog mog pristanka da uradim spot od 9000 evra za dzabe? Mora da ima neki razlog. Razmislite i pokusajte da se setite. I jos jedna stvar - sve sto napisete, ja ne brisem. Sve ce se koristiti kao dokaz.

Sve najbolje.
 
pa 200€ naspram 9000€ je dzabe, ajd da kazemo skoro dzabe.

ali ok ako ti tako mislis, tvoje pravo. samo sam pitao jeli ono istina, nista vise.

edit: ubacio se djnick. kao sto kaze, ne verujem da bi iko normalan pristao da odradi nesto sto kosta 9000 za 200€ (na lepe oci?).
 
Poslednja izmena:
pa 200€ naspram 9000€ je dzabe, ajd da kazemo skoro dzabe.

ali ok ako ti tako mislis, tvoje pravo. samo sam pitao jeli ono istina, nista vise.

edit: ubacio se djnick. kao sto kaze, ne verujem da bi iko normalan pristao da odradi nesto sto kosta 9000 za 200€ (na lepe oci?).

Za 200 evra je dobio pravo da i on koristi moj video kod sebe. Inace sam mu radio za dzabe video. Hrnjak iznosi gomilu neistina sve u svoju korist. Ali nema veze, sve ima svoj kraj.

EDIT: Da li je gospodin Hrnjak dobio pravo da koristi tudju ideju igrice Lines?
https://en.wikipedia.org/wiki/Color_Lines

Da li vam je Oleg Demin dozvolio da koristite njegovu ideju Lines u vasoj Pilici kopiji?
https://www.google.rs/search?q=game...OWygOKo5vIBQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1920&bih=981
 
Poslednja izmena:
Na osnovu utiska o celoj priči koji sam stekao na osno u čitanja teme, ja bih osudio sve tri strane.

Hrnjka zbog kopiranja svega i svačega, čovek se bavio samo kopiranjem tudjih ideja i njihovom lokalizacijom. Ništa više.

Djnick-a zbog exlopatisanja tudjih i onako ukradenih radova, svojatanja, i prekrajanja usmenih dogovora onako kako njemu odgovara.

Obojicu zbog lošeg, odnosno provaljenog internet marketinga. Demantovanja, pa delimičnog priznavanja ili kako im se već učini za shodno.

Ove idmjbgkd (ili kako se već zovu) bih zatvorio zbog reketiranja i što hoće 'leba bez motike.

Da sam ja you tube, ni jedan pripadnik neke od tri grupe ne bi više nikad mogao da okači ni snimak sa porodičnog letovanja, a kamoli *****ne ukradene piliće.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam kako se to tek tako kaze, i svi ovde to uzmu za gotovo. Ne vredi nesto onoliko koliko bi autor voleo, nego onoliko za koliko moze da se proda.

Kakvih 9000 evra? I kakvo to kolektivno ludilo vlada u IT svetu kada se to prihvata kao dogma?

Jos narucilac kaze, dao mu 200e pre zavrsenog posla, jer je morao da plati kiriju. I sta, neko i dalje misli da se ovakvi spotovi prodaju za 9000?

Vilu covek da kupi za par godina.

I nije ovde stvar da ja omalovazavam necije delo. Ali nece valjda svi cutati dok se ponavlja to bunilo od cene deseti put.
 
Nebuloza zaista. Nije imao 200 eur za kiriju a očekivao 9000 eur za max par dana posla.

Pa onda kaže da mu je za 200eur prodao pravo da zakači spot na svoj kanal.
Ovaj drugi tvrdi da mu nije dao pravo na bilo šta a onda kada je ukapirao na kokiko je ovaj spotova koristio "njegov" materijal onda je odlučio da prizns da je ipak dao pravo na taj jedsn spot.
 
Poslednja izmena:
Hehe, dobro, nemojmo da budemo toliko ostrasceni.

Ja bih obrisao odmah poslednjih par reci ilione.
 
Nije da branim djnicka ali par dana posla? Pa niko vama ne brani da uradite slican takav klip i da se zaradite dobre pare od YT kada mislite da to nije nikakav posao.... Nego je lako preko tastature pljuvati tudji rad.
 
Hehe, dobro, nemojmo da budemo toliko ostrasceni.

Ja bih obrisao odmah poslednjih par reci ilione.


Done, sada su politički korektniji postovi hehe.

Pročitao sam celu temu u dahu, od reči do reči pa su mi se svi malo ogadili... [emoji1]
 
To koliko DjNick ceni svoj rad nije uopste tema za raspravu. Niko nikog ne udara po usima ili je primoran da kod istog plati animaciju ili sta vec. Sto se mene tice moze da je ceni i 100.000e. Da li ce to da pije vodu ili ne kod ljudi je sasvim druga prica...

Ali da nisu bas na obe strane cista posla to je sigurno. Neki propusti postoje i to je to ali po meni je bolje to resiti u 4 oka tj licno a ne razvlaciti se po forumu ili sudovima. To bi moglo mnogo vise stete da nanese oboma nego bilo kakve koristi... E sad da li ce sujeta ili ego da preovladaju to cemo jos da vidimo :D
 
Pa gadi ti se zato sto je svako precutao deo koji mu ne odgovara :)

Ovo je ko neka detektivska prica...
Ja i dalje pokusavam da skontam ko je koga...

-Pilici su definitivno Hrnjakovi i ako nikola to pokusava da obesmisli rekavsi da je radio animaciju i zvuk i da je pilice izmenio povecavsi im oci :)
-Ostaje nejasno za sta je tacno placeno 200e... posto to ne mogu da se dogovore jer Nik kaze da mu je spot dao dzebe uz dogovor da i on moze da ga koristi...obojica su neubedljivi :)

Na kraju, Hrnjak sam kaze da je on od nikole dobio materijal jos tad kad je uradjen...znaci mogao je da ga koristi i do sad, i nije mi jasno sto ga nije koristio?
 
Nije da branim djnicka ali par dana posla? Pa niko vama ne brani da uradite slican takav klip i da se zaradite dobre pare od YT kada mislite da to nije nikakav posao.... Nego je lako preko tastature pljuvati tudji rad.
Ma u'vatio sam se za njegovu (djnickovu) izjavu za neku televiziju da je razmišljao dva, tri dana. Posle je reporter dodao da je ceo posao animacije oduzeo valjda nesto preko mesec dana.
Mada, ništa nikome od njih ne verujem. Što se mene tiče mogao je završiti ceo posao za pola sata ili za 5 godina. To ništa ne menja danas jer i sve tri strane govore neistine.
A to da je tražio tada 9000 eur za taj posao nema šanse da poverujem. Bar ne na osnovu iznetih informacija do sada. Moje misljenje je da se djnick sada frlja ciframa o njegovoj tadašnjoj ceni rada da bi sebi obezbedio bolju pregovaračku poziciju za eventualne ustupke ili buduće dogovore koje će praviti sa suparničkim taborom.
 
Poslednja izmena:
A što da mi razmrsivamo njihove prljave gaće?
Valjda ćemo imati neku satisfakciju?

Neka idu na sud i youtube, i neka se trgaju svak za "svoje", ovde je jedino jasno da sve strane prilično lažu i prećutkuju.

Edit:
Baš sam naivan, kud ćeš veće satisfakcije od bavljenja tuđim problemima :)
 
Poslednja izmena:
Djolenzi, pa nije ni platio. Vidis da ni 2500 nije hteo da plati.

Ali, zar ti ne vidis da ljudi ovde ponavljaju fazon, pa dobro, vredi 9, on zaradio 15+ od ytube, to je to, taman. Ili fazon, pa nece ti dati nesto sto kosta 9k za 200, zbog lepih ociju, itd. Ljudi su prosto prihvatili da se to prodaje za 9k kao sto neki prihvataju ono sto pise u Bibliji, Kuranu itd.

A briga i mene i da li ceni i 100k, to se slazem.

Inace, sto se mene tice, on je tih 9 Hrnjaku pomenuo da bi video oko cega moze da pregovara. Kad ga je ovaj pogledao kao ludaka, spustio odmah cenu cetvorostruko. Da je bio u fazonu, pa malo mi je to mnogo, NT bi probao da proda za 6-7.
 
Poolmaker, pa reci da nije zabavno :)

Ja sam se pre neki dan malo iznervirao, ali kada je Igorica dosao i osvezio temu, sve mi je ponovo postalo interesantno.
 
A što da mi razmrsivamo njihove prljave gaće?
Valjda ćemo imati neku satisfakciju?

Neka idu na sud i youtube, i neka se trgaju svak za "svoje", ovde je jedino jasno da sve strane prilično lažu i prećutkuju.

Edit:
Baš sam naivan, kud ćeš veće satisfakcije od bavljenja tuđim problemima :)

+1 Bukvalno si sve objasnio u 3 recenice.
Ja se kajem sto sam bilo sta postovao u ovoj temi. Iako su to bila samo 2 posta.

Da li je moguce da se za par dana tema pretvorila u ovo? Dokle su neki ljudi spremni da idu... koliko se ljudi bave tudjim problemima i zivotima, uzas.
 
Meni samo nije jasno na osnovu cega bilo ko sudi ko je u pravu. Obe price su u najmanju ruku sumnjive, obe strane su se ponele neprofesionalno. Cist racun duga ljubav, a ovo dodjem ti dodjes mi, je za pijacu.
 
Poslednja izmena:
Na kraju, Hrnjak sam kaze da je on od nikole dobio materijal jos tad kad je uradjen...znaci mogao je da ga koristi i do sad, i nije mi jasno sto ga nije koristio?

bakara, naravno da sam objavio spot. Istog dana su postavljeni i na mom i na njegovom kanalu. Nikola kaze da je on postavio nekoliko sekundi pre.
Ovde je kanal, ali su spotovi stavljeni private dok se ovo sve ne resi.

https://www.youtube.com/user/chickenlinesgame
 
Djolenzi, pa nije ni platio. Vidis da ni 2500 nije hteo da plati.

Ali, zar ti ne vidis da ljudi ovde ponavljaju fazon, pa dobro, vredi 9, on zaradio 15+ od ytube, to je to, taman. Ili fazon, pa nece ti dati nesto sto kosta 9k za 200, zbog lepih ociju, itd. Ljudi su prosto prihvatili da se to prodaje za 9k kao sto neki prihvataju ono sto pise u Bibliji, Kuranu itd.

A briga i mene i da li ceni i 100k, to se slazem.

Inace, sto se mene tice, on je tih 9 Hrnjaku pomenuo da bi video oko cega moze da pregovara. Kad ga je ovaj pogledao kao ludaka, spustio odmah cenu cetvorostruko. Da je bio u fazonu, pa malo mi je to mnogo, NT bi probao da proda za 6-7.

Cena izrade animacije, 2D ili 3D spota kosta minimum 50 evra po sekundi. I to je najjeftinije, mozete se raspitati koja je cena sekunde bilo gde. Svako ko misli da moze da radi ono sto ja radim ili radi bilo koji profesionalni animator - neka izvoli i neka formira svoju cenu.
 
Brate, ne znam sto se boris smeje istina je sve.

Pa bas zato :D Predobar je post bio, i ja sam tako razmisljao jos kad sam prvi put gledao ovo i ostale slicne klipove, al valjda bas mali klinci to gotive, ne znam..
 
Poslednja izmena:
Znaci da je ipak postojao dogovor da oboje mozete da koristite spot?

Bravo! Dakle najzad si PRIZNAO Nenade da je postojao dogovor! Ti svo ovo vreme ne zelis da priznas ali si se izgleda zeznuo pa objavio? Ovo je odlican dokaz! I jos nesto - nisu sekundi u pitanju. Koliko ti je bilo potrebno da stignes od naseg stana do tvog?
 
Hehe, to, to, drz'te lopova.

Sta je priznao? Kakav dokaz? Valjda na klipu pise datum postavljanja? I posle 4 godine moze da se vidi da je postavljen isti dan, ako je to tako. Ne vidim sta je priznao, jer je mogao i posle tih par godina da vidi da je postavljen isti dan, dao on dozvolu ili ne, i da isti ovakav post napise, sta god da se desilo. A znam da je video ranije, samo teoretski kazem da bih pokazao da ovo -d- od dokaza nije. Cak ne mislim ni da mu se omaklo, tj ne tumacim tako ovaj post. A dj ima taj manir da dize dreku, to smo vec videli. Drz'te lopova.

A sto se tice 50e/sek: Verujem da si po toj ceni prodavao nesto sto traje 15-20 sekundi. Ali southparkovske kokkoshke koje skacu u mestu 3 minuta, tesko da ce neko nad kim nije izvrsena lobotomija i da pomisli da plati po toj ceni.

Inace, gomila ljudi koji imaju stan na Vracaru isto tako ima ideju da on vredi najmanje 3k evra po kvadratu, pa im nesto ne ide prodaja, iako oni i dalje isto pricaju.
Vredi onoliko za koliko moze da se proda.

Uostalom, cenu si sigurno skoro 4x hteo da umanjis jer je Hrnjak dobar kao 'leb, ili zasto? A imas gomilu klijenata po 50e, ali Hrnjak je Hrnjak, sta?

Nije da me se tice, ali izbi mi oci. Bas ono nikome da ne verujes ni kada ti kaze da li je dan ili noc. Samo sto dj bolje dize dreku u svakom slucaju, Imo.
 
Poslednja izmena:
Radis profi, sekund 50e, posao 9000e, a ne napraviš ugovor, makar pisan rukom, da si nekome nešto napravio što vredi 9000e ...
Razumeo bi da je dil od 200e, pa da ne pravite ugovor, ali za posao od 9000e da ne napraviš ugovor a pritom ne dobiješ novac, nego neko pravo distribucije (vlasništvo) ....
 
Poslednja izmena:
pa da je dogovorena ta cena, valjda bi bio napravljen i ugovor. ako ti se ne svidja cena odes kod nekog drugog, jefitnijeg. nista lakse.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno