Šta je novo?

PHP include_path & URL file access disabled

mickeyrs

Slavan
Učlanjen(a)
11.05.2005
Poruke
1,751
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X + Corsair H100i PRO XT
Matična ploča
Asus ROG Strix B450I Gaming
RAM
G.SKILL 2x16GB (F4-3600C16D-32GTZR)
GPU
MSI Ventus 2080Ti
Storage
Kingston KC3000 2TB
Zvuk
Edifier R1700BT
PSU
Corsair SFX 600 Platinum
Kućište
FormD T1 2.0 Black
Monitor
Dell U2724DE + Alienware AW2724DM
Miš & tastatura
Logitech MX Keys S +MX Master 3S
Laptop
Lenovo T14s Gen2 + Anywhere mouse 3S
Mobilni telefon
Sony Xperia 5 IV
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pomoć potrebna - provajder je menjao web servere i sajt nam više ne radi, taman kad sam se vratio sa odmora, pogled na naslovnu stranu daje nekoliko poruka:

Kod:
Warning: include() [function.include]: URL file-access is disabled in the 
server configuration in...

E, sad, nisam neki web-guru, ali sam skapirao da su promenili podešavanje za pristup fajlovima preko URLa koji je (bivši) webmaster izdašno koristio postavljajući na početak svakog PHP fajla putanju do fajlova sa $path = "http://www.ime_domena.com/temp/"; i kasnije pozivajući svuda ovu promenljivu+putanju do fajlova, kao što se vidi i gore iz grešaka. Prvo što izguglah je da probam sa $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] umesto URLa, ali onda dobijam greške kako pristup php fajlu koji se poziva nije dozvoljen.

Gledao sam permissions na fajlu za koji je prijavio 'access denied', ali je tu sve OK. Podrška mi nije od prevelike koristi pošto su me uputili da angažujem nekoga da mi pregleda kod sajta, međutim, toliko (čini mi se) umem i ja da ispravim, ali su defintivno i neka podešavanja potrebna, pa ne volim kad me neko tako otkači.

Poslednja od tri greške mi je sumnjiva - failed opening... for inclusion(include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') bi trebalo da je na osnovu include_path promenljive koja je u php.ini kojem nemam pristup, osim da dodajem ini_set s tim da ne znam koju putanju bi trebalo navesti. Malo je bilo opširnije, al' nadam se da ste skapirali koji je problem.

EDIT: nađoh neko rešenje, da zamenim svuda include() sa
Kod:
$includeFile = file_get_contents("http://www.YourDomain.com/includes/header.php");

echo $includeFile;

ali mi nije baš nešto elegantno. Jel' ima neko drugi predlog ili da krenem redom po svim stranicama? :S:
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao

include("includes/header.php");

Ako sveki put ukljucujes ovaj dokument iz dokument akoji je u root-u sajta ovo bi moralo da radi. Ako ne, onda moras da menjas putanju, ili da stavis apsolutnu putanju.
 
Poslednja izmena:
Ovo gore što sam stavio u edit je samo bio primer kako include(putanja_do_fajla) zameniti sa echo file_get_contents(putanja_do_fajla) što radi istu stvar kao, tako da sam prošao kroz sve stranice (40tak :S:) i zamenio ovo svuda čisto da oporavim site, a za dalje ćemo da vidimo.

Sad sam pročitao ponovo tvoj post, mislio sam da si nešto drugo napisao, ali da, probao sam sve moguće varijante putanja i onda mi se ili slike nisu učitavale ili neki drugi elementi ili sam dobijao poruku Access denied i problem sa pravima pristupa iako je tu sve OK, pa sam na kraju primenio gore pomenutu medicinu i sad radi.
 
Poslednja izmena:
Problem je u tome sto su koriscene "apsolutne" putanje do fajlova umesto relativne kao sto je Broker predlozio i problem je nastao kada je provajder menjao servere i stavio aplikaciju u drugi poddirektorijum i drugacije konfigurisao server tako da stare putanje sada pucaju.
 
Nazad
Vrh Dno