Šta je novo?

photoshop problem

kiza ns

Čuven
Učlanjen(a)
16.01.2003
Poruke
603
Poena
619
imam recimo slichicu sa transparentnom pozadinom, odem na save for web i snimim u gif, i senke se pokvare... evo primer, najlakshe cete skontati
 

Prilozi

  • KIZA1.gif
    KIZA1.gif
    1.1 KB · Pregleda: 124
  • KIZA2.jpg
    KIZA2.jpg
    6.7 KB · Pregleda: 132
ajde neka mod koji je dokon prebaci ovo u digitalna i video obrada, bilo je rano kada sam pisao :type:
 
Takve stvari (mekane senke) ne mogu u transparent gif nikako...Jedva da radi i oshtre ivice kako treba :)
 
da, u gifu je providnost 0 ili 1, nema alfa kanal. najbolje ti je da za pozadinu odaberes boju slicnu pozadini na kojoj treba da stoji slika, a onda tu boju ucinis transparentnom. a cini mi se i da nisi stavio dobru paletu. probaj adaptive i obavezno kreni od 256 boja, pa smanjuj polako ako ti je preveliki fajl. i dithering moze da pomogne...
 
jeste adaptive paleta i 256 boja. a bash zato sam i postovao ovu crvenu sliku sa samo senkom da se vidi da nije upotrebljeno ni 5 boja.

kako mislish da uchinim boju transparentnom? u photoshopu pre snimanja? onda sam opet na istom...

ili kako bi ti to uradio? jedino sam uspeo da dobijem ono shto hocu sa png24 formatom, ali bude dosta veca slika nego gif...
 
Ako se pricha o avataru, opet je nemoguce napraviti prevaru sa pozadinom poshto forum ima vishe boja, pa ce samo u jednoj da radi :)
Pogledaj moj avatar na 'crnom' forumu, iako je transparent i izgleda savrsheno na svetlom, na tamnom ne valja, i nije mi jasno zashto :)
 
kiza ns je napisao(la):
jeste adaptive paleta i 256 boja. a bash zato sam i postovao ovu crvenu sliku sa samo senkom da se vidi da nije upotrebljeno ni 5 boja.

kako mislish da uchinim boju transparentnom? u photoshopu pre snimanja? onda sam opet na istom...

ili kako bi ti to uradio? jedino sam uspeo da dobijem ono shto hocu sa png24 formatom, ali bude dosta veca slika nego gif...
nemozes onako "razudjenu" senku da uradis kako valja. mnogo veliko parce senke onda zavisi od pozadine, a ti na raspolaganju imas samo 0 ili 1 transparentnost.
dakle napravi solid senku ili samo malo "razudjenu". onda iz fotosopa idi na save for web, odaberi gore levo pipetu, klikni njom na odabranu pozadinu (a rekoh ti da stavis neku koja najblize odgovara onoj koja ce da se "prolazi" kroz providni deo) i dole ispod palete kliknes na dugme koje ce je uciniti providnom. ako nemas ideju kakva ce biti pozadina ispod slike stavi neku sivu (127,127,127 npr.) a ako znas koje ce boje biti (npr. neke dve nijanse plave) stavi prosek.
 
Ajd vidi ovo...

Photoshop ti je veoma jaka igracka za web design, kao kad krenes sa tenkom na musicu...
Sacuvaj svoje zivce, i jos mnogo toga, pa probaj da koristis ImageReady umesto Shope. (10 godina iskustva, od verzije 3.0 do CS :p ).
 

Prilozi

  • KIZA2a.gif
    KIZA2a.gif
    1.9 KB · Pregleda: 86
sve se moze.

kada napravis slova i layer style koji ti treba u novom layeru koji je iza naravno uradi fill bojom koja ce biti pozadina tog gif-a koji spremas.

onda uradi rasterize txt layera, merge visible sa pozadinom pa zatim sa magic wandom jako jako uvelicanu sliku selektuj sa promenljivim vrednostima za `tolerance` sve dok i najsitnija tackica [najprovidnija] ne bude selektovana. onda iseci ostatak i baci naravno.

kada budes radio save for web odaberi diffusion, zatim cekiraj transparency a ispod diffusion transpareny dither.

voila!
 
bravo! komplikovano ali radi! :banana:
 
pa zakaci da vidimo, lepo je znati da se "sve moze". pa cak i difuzirane senke u gifu kako valja. ;)
 
evo nekih rezultata pa zakljucite sami...
 

Prilozi

  • Untitled-1.gif
    Untitled-1.gif
    1.8 KB · Pregleda: 64
  • Untitled-2.gif
    Untitled-2.gif
    3.1 KB · Pregleda: 76
Nazad
Vrh Dno