Šta je novo?

photokina

Marti
reci ti nama da li ti vise slikas sa auto ili manualnim fokusom?
 
Nije stvar u tome sta vise koristim, nego za sta koristim. Kad radim sa stativa, gledam da koristim live view i mf kad god je to moguce. Na ulici koristim af, a otkad imam Sony sa fokus peekingom, zavisi sta sam nakacio na telo i sta moze da uradi posao najbolje.
 
Nije stvar u tome sta vise koristim, nego za sta koristim. Kad radim sa stativa, gledam da koristim live view i mf kad god je to moguce. Na ulici koristim af, a otkad imam Sony sa fokus peekingom, zavisi sta sam nakacio na telo i sta moze da uradi posao najbolje.
Pa zasto onda prozivas ljude koji ne koriste mf. Mozda neko nikad ne slika sa stativa u live view:D
 
Prozivam!? Vise pozivam da se ne pricaju stvari koje ne stoje nego sto prozivam, razlika je velika, nikoga licno nisam prozvao!
To sto neko ne fotka sa live viewom i mf to je njegova stvar, ali ko to ne radi nema prava da prica o stvarima koje ne poznaje. A kao sto rekoh kasnije, uzmi lepo ta af stakla koja imas, uradi iste fotke sa af i mf-om pa ces da vidis o cemu govorim, narocito ako imas sigme, tamrone, tokine ali bogami ni oem stakla nisu "nevina". Sta mislis zasto i dalje postoji fokus prsten kod af staklica, radi ukrasa?
 
Ja bih rekao da ima vise razloga zasto stoji, a jedan od najlogicnijih koji mi pada na pamet je video...
 
Ja bih rekao da ima vise razloga zasto stoji, a jedan od najlogicnijih koji mi pada na pamet je video...
:D :D :d
video je izmisljotina od pre par godina a mf prsten postoji na af staklim od samog pocetka, tj od pre nekoliko decenija.
 
Prozivam!? Vise pozivam da se ne pricaju stvari koje ne stoje nego sto prozivam, razlika je velika, nikoga licno nisam prozvao!
To sto neko ne fotka sa live viewom i mf to je njegova stvar, ali ko to ne radi nema prava da prica o stvarima koje ne poznaje. A kao sto rekoh kasnije, uzmi lepo ta af stakla koja imas, uradi iste fotke sa af i mf-om pa ces da vidis o cemu govorim, narocito ako imas sigme, tamrone, tokine ali bogami ni oem stakla nisu "nevina". Sta mislis zasto i dalje postoji fokus prsten kod af staklica, radi ukrasa?
kao prvo, ja nigde nisam rekao da je MF nepotreban. Nisi nikog licno prozvao. Vec grupno. Sto se tice manualnog fokusiranja i isprobavanja, ako si citao moj post mogao si da primetis da sam 10-tak minuta imao priliku da isprobam Zeiss Otus 85/1.4. I znam da af nije idealan u velikom broju slucajeva. Osim toga svako ima pravo da radi ono sto zeli, i da ima svoje misljenje;)
 
^ Ochigledno te zakljucke baziras na vrlo malo iskustva, MF stakla su neupotrebljiva za vecinu ozbiljnih stvari, a Zeiss Otusa ne moze da kupi neko ko ima vremena ceo dan da se namesta, za manje para kupujes vrhunski objektiv sa AFom koji je NEOPHODAN, jer u ovoj zemlji ne postoji covek koji radi samo pejzaze gde to moze da koristi, i da toliko zaradjuje od njih da ce ladno da kupi Otusa. Zato, prestani da se zamajavas i zaboravi na MF stakla kao zamena za one sa AF, to su svakom prolazna faza gde se lozi i zauvek ih zaboravi kad skupi pare za AF, video to milion puta za sve ove godine...

A sto se videa tice, to je posebna prica, zaboravite na jeftine manuelce jer ti fokus prstenovi su u vecini slucajeva potpuno neupotrebljivi za focus pullove u videu. Kako okrenes moras da kupis ljudski fotografski objektiv da bi imao dobar fokus za video, recimo sve ove nove Sigme nisu za video uopshte, svi novi Tamroni takodje, nikako se ne moze ustedeti na tome. Evo ja sad kupujem 50/1.2L samo zbog fokus prstena iako mi objektiv kao objektiv realno ne treba toliko, ali Canon i Sigma 50/1.4 ili neki manuelac su poluupotrebljivi ili neupotrebljivi za bilo sta ozbiljnije od zezanja...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno