Šta je novo?

Philips televizori

Zdravo, da li neko ima iskustva sa Philips 43PUS7906
Takođe, zanima me da li je velika razlika izmedju pixel precise ultra hd i p5 procesora?
 
Imam 55PUS7906. Verujem da je isti procesor/ram/android kao i na 43", pa cu samo prokomentarisati priilicno spor odziv sistema.
4K 60fps na youtube ne moze procesuira, tj secka. Generalno odziv kada se pusti bilo sta iznad 1080p je katastrofalan. Npr kada zelim da smanjim/pojacam zvuk prilikom pustanja 4K videa, ume i po 10 sekundi da prodje dok odreaguje na komandu.
Sa strane kvaliteta slike sam zadovoljan.
 
Dragi Philipsovci,planiram da pazarim 65PUS8007.Da li neko moze da nabaci utiske,ako ga neko sa foruma poseduje,koristio ih ga samo za sport,filmove ,serije.Gaming me ne interesuje,Posebno me interesuje prikaz sporta,obzirom da je na 120 hz,nadam se prirodnom kretanju lopte kad je prikaz fudbala u pitanju npr.Hvala unapred.
 
Dragi Philipsovci,planiram da pazarim 65PUS8007.Da li neko moze da nabaci utiske,ako ga neko sa foruma poseduje,koristio ih ga samo za sport,filmove ,serije.Gaming me ne interesuje,Posebno me interesuje prikaz sporta,obzirom da je na 120 hz,nadam se prirodnom kretanju lopte kad je prikaz fudbala u pitanju npr.Hvala unapred.
Tv je na 60 ne 120hz.
 
Uzeo moj kum, verziju od 75", za PS5 uglavnom. Uzeo ga na moju preporuku, tj. nisam imao prilike da ga vidim prije ali po specifikacijama apsolutno ni blizu ništa od konkurencije nije bilo za te pare. On ga je uzeo za 1295e,120Hz panel, HDMI 2.1, VRR, eARC pa još i 75" - zvučalo je kao dobar deal.

Nakon 4-5h FIFE 23 na njemu mogu da kažem da smo uboli premiju :) Odličan panel, ghosting (DSE) neprimijetan (a obično se baš najviše vidi na fudbalskim utakmicama, tj. zelenim površinama), čini mi se jako dosta nita u HDR-u, šteta što ga rtings recimo nije provukao kroz šake.

Napomena da je kod 75" IPS dok je kod 65" VA tako da na to treba obratiti pažnju.

Takođe iz nekog čudnog razloga je Philips model PUS8007 cjenovno jako približio pomenutom 8807 a drastično je lošiji, da se ne nasanka neko...
 
Da li je neko uspeo da na Philips android TV i HBO max ili Kodiju, a preko AV risivera pusti 5.1 zvuk?
 
Uzeo moj kum, verziju od 75", za PS5 uglavnom. Uzeo ga na moju preporuku, tj. nisam imao prilike da ga vidim prije ali po specifikacijama apsolutno ni blizu ništa od konkurencije nije bilo za te pare. On ga je uzeo za 1295e,120Hz panel, HDMI 2.1, VRR, eARC pa još i 75" - zvučalo je kao dobar deal.

Nakon 4-5h FIFE 23 na njemu mogu da kažem da smo uboli premiju :) Odličan panel, ghosting (DSE) neprimijetan (a obično se baš najviše vidi na fudbalskim utakmicama, tj. zelenim površinama), čini mi se jako dosta nita u HDR-u, šteta što ga rtings recimo nije provukao kroz šake.

Napomena da je kod 75" IPS dok je kod 65" VA tako da na to treba obratiti pažnju.

Takođe iz nekog čudnog razloga je Philips model PUS8007 cjenovno jako približio pomenutom 8807 a drastično je lošiji, da se ne nas
Bitrate,hvala,kako se pokazao u reprodukciji slike sa kabla,interesuje me prikaz sporta koji cu pretezno gledati na TV,da li lopta i pokreti idu prirodno?
 
Kolega je uzeo 55PUS8807 za 120.000 din.
Zbog cega mu je cena ovolika,kad mi je rekao cenu mislio sam da je oled,kad sam malo pogledao specifikacije video sam da nije.
Sta ima to u sebi za ovu cifru u gigatronu?
 
Pozdrav,
da li PUS8507/12 vredi doplate od na PUS8546/12? Oba modela koja gledam su 50'' i tv bi koristio uglavnom za gledanje filmova/serija
 
Uzeo moj kum, verziju od 75", za PS5 uglavnom. Uzeo ga na moju preporuku, tj. nisam imao prilike da ga vidim prije ali po specifikacijama apsolutno ni blizu ništa od konkurencije nije bilo za te pare. On ga je uzeo za 1295e,120Hz panel, HDMI 2.1, VRR, eARC pa još i 75" - zvučalo je kao dobar deal.

Nakon 4-5h FIFE 23 na njemu mogu da kažem da smo uboli premiju :) Odličan panel, ghosting (DSE) neprimijetan (a obično se baš najviše vidi na fudbalskim utakmicama, tj. zelenim površinama), čini mi se jako dosta nita u HDR-u, šteta što ga rtings recimo nije provukao kroz šake.

Napomena da je kod 75" IPS dok je kod 65" VA tako da na to treba obratiti pažnju.

Takođe iz nekog čudnog razloga je Philips model PUS8007 cjenovno jako približio pomenutom 8807 a drastično je lošiji, da se ne nasanka neko...
Nešto si permutovao izgleda što se tiče panela.
65" je IPS a 75" je VA, bar po 4-5 review-a što sam našao na netu.
A baš sam se bio zagrejao da uzmem 65PUS8807 ali odustajem zbog IPS-a.
 
Pozdrav,
da li PUS8507/12 vredi doplate od na PUS8546/12? Oba modela koja gledam su 50'' i tv bi koristio uglavnom za gledanje filmova/serija
Razlika je samo u godini proizvodnje (2021 i 2022) i dizajnu rama i/ili nogostopa. Oba su serija 8 model 5. identičan panel i hardver. Tako da slobodno možeš da uzmeš stariji ako je jeftiniji.
Da razlika je u verziji Androida - stariji je 10, a noviji 11, mada sam 100% da će v10 dobiti update na 11.
 
Nešto si permutovao izgleda što se tiče panela.
65" je IPS a 75" je VA, bar po 4-5 review-a što sam našao na netu.
A baš sam se bio zagrejao da uzmem 65PUS8807 ali odustajem zbog IPS-a.
Gdje si našao, daj link? Po uglovima bih rekao da je definitivno IPS, ponavljam igrali smo FIFU na PS5 pa nisam testirao kontrast i crnu boju. Obratiću pažnju sledeći put ali vjerujem da je IPS, whathifi kaže da je IPS takođe, verzija 55 i 75" dok je 65" kojeg su testirali VA.

 
Poslednja izmena:


Izgleda da je u pitanju "panel lutrija".
Kad sam kupovao neki Samsung 55" TV pre par godina, bila je ista situacija. U istoj dijagonali za isti model možeš da naiđeš i na IPS i na VA panel, pa šta ti zapadne.
Mene konkretno zanima 65".
Oni Turci na testu su dobili IPS, a Computerbild je imao VA panel u 65" dijagonali.
 
Vjerovatno je panel lutrija što mi je stvarno nevjerovatno. VA bi recimo kod mog kuma bio neupotrebljiv iz razloga što su dvije fotelje sa strana debelo preko 20% u odnosu na panel. Vjerujem da bi bilo povuci-potegni i oko reklamacije.
 
Tačno je 20 dana trajao TV, do juče. Ugasio ga normalno, legao da spava, ujutru ni standby lampice ni ništa, mrtav. Pokušao sve što je našao po netu, bez uspjeha...
 
Philips zna da zeza, da li si probao par minuta van struje da ga ostavis?
 
Da, bio par sati van utičnice, nema lampice. Promijenili i kabl, utičnicu, isto. Nije bilo nekog nevremena + je TV bio na nekom produžnom kablu, ne vjerujem da ga je spržio napon.
 
Mene je tako stariji high-end model zezao dok nije otisla ploca ;(. Ali to je bilo 2019. godine...
 
To je veliki problem, OLED tv kosta dosta, a garancija samo 2 godine.
 
Uskoro cete imati iz prve ruke utiske (a i slike) The One-a 65pus8807,danas sam ga platio,a zbog problema koje Gigatron ima sa sajber napadom,ocekujem da mi ga dostave za 7 dana (tako kazu). Za to vreme,da li postoji neka dobra duša ( a i veliki znalac) da pošalje kalibraciju,da slike TV-a koje budem okačio ovde budu u pravom sjaju,hvala unapred:)
 
Jel i dalje cena 124000? Lomim se izmedju njega i Samsung QE65Q80B, trenutno sam ma Philipsu...
 
Jeste,i dalje,ja sam ga uzeo za 111k sa 20% popusta na maloprodajnu cenu,moj poslodavac ima ugovor da jednom mesecno imamo taj popust na maloprodajne cene ako proizvod nije top artikal ili ako nije na šok ceni. Takodje,ako imas penzionera u porodici,može taj isti popust par dana u mesecu,mislim posle prijema penzije,oko 15.svakog meseca...
 
Cena je OK.
Da li si ih možda pitao da li znaju koji panel je u pitanju, VA ili IPS?
 
Imam Philips 43PUS7906 i imam problem sa slikom. Problem se sastoji u tome da kada gledam TV program kada je uključen na običnom antenskom ulazu, koakasijalnim ulazom slika mi je nekako bleda i sva isprana, jednostavno nema sjaj. Ista stvar je i kada koristim Android TV home, odnosno kada uđem u android ulaz preko daljinskog, i kada gledam televiziju preko aplikacija Supernova, ili kada gledam youtube, ili bilo šta slično. Totalno drugačija stvar se dešava kada HDMI kablom povežem android boks, ili kompjuter sa TV-om, tada je slika naprosto rečeno fantastična, i ima sve ono što, antenskim ulazom nemam, ili kada koristim android na TV-u, a pri tom da su mi podešavanja totalno identična. U čemu je sada tu stvar?
 
Uskoro cete imati iz prve ruke utiske (a i slike) The One-a 65pus8807,danas sam ga platio,a zbog problema koje Gigatron ima sa sajber napadom,ocekujem da mi ga dostave za 7 dana (tako kazu). Za to vreme,da li postoji neka dobra duša ( a i veliki znalac) da pošalje kalibraciju,da slike TV-a koje budem okačio ovde budu u pravom sjaju,hvala unapred:)
Jel i dalje moze da se popuni forma na sajtu, u cilju da se dobije jos 3 godine garancije?
 
Da, bio par sati van utičnice, nema lampice. Promijenili i kabl, utičnicu, isto. Nije bilo nekog nevremena + je TV bio na nekom produžnom kablu, ne vjerujem da ga je spržio napon.
Garancija prihvaćena, otšla ploča. Ovo je barem 3. ili 4. Philips da ja znam da mu je pošla ploča iz čista mira u garantnom roku.
 
Vrh Dno