Šta je novo?

Phenom II X4 955 C3 vs 960 vs 965 C3

cronaldooo

Cenjen
Učlanjen(a)
20.09.2012
Poruke
206
Poena
170
Pozdrav,

kupio sam plocu ASUS M4A89GTD PRO i sada trazim CPU pa me zanima sta je najbolje od ova 3 sto sam naveo u naslovu...?

Pisite vase predloge i iskustva neka ako ste imali sa nekima od navedenih CPU-ova!

Hvala!;)

Ispravka u naslovu,960T!
 
Poslednja izmena:
FX6300, ali od ta tri 960T(pod uslovom da ta ploca moze da otkljuca jezgra).
 
Uglavnom sam citao pozitivne komentare o ovoj ploci :) svi je hvale :D
 
965BE najjaci po difoltu, odmah iza 955, najlosiji je, logicno, 960t.

Prednost 960t u odnosu na 965 i 955 je Turbo Core od 3,4GHz, 95w TDP kao i potencijalna mogucnost da se otkljuca jos dva jezgra.

965 c3 bi trebao da je najbolji kloker od tih procesora, odmah posle 955, pa 960t.

Uzmi ono sto je najjeftinije. ;)

Ako su svi iste cene - idi na 960t, cisto zbog otkljucavanja jezgara...
 
Kada bi klokovao uglavnom bi jurio na 4GHz,mislim da je to sasvim dovoljno...:)
 
Ako imas malo para prvo gadjaj 960t(samo pod uslovom da se otkljucava u barem x5) izbor 2 je 965, izb 3 je 955, mada sad po oglasima mogu da se nadju i polovne, zdrave i u garanciji X6 tice, za koje mislim da su ti bolji izbor od prva 3(osim otkljucanog 960T, moram da se ogradim jel ce dokoni digimoni odmah reci: oooooooo pa 960T je isto thuban :smash: ) elem , ako mozes sebi da prijustis fx-6300 ondak dilemu nemas, toliko od mene
 
Ako imas malo para prvo gadjaj 960t(samo pod uslovom da se otkljucava u barem x5) izbor 2 je 965, izb 3 je 955, mada sad po oglasima mogu da se nadju i polovne, zdrave i u garanciji X6 tice, za koje mislim da su ti bolji izbor od prva 3(osim otkljucanog 960T, moram da se ogradim jel ce dokoni digimoni odmah reci: oooooooo pa 960T je isto thuban :smash: ) elem , ako mozes sebi da prijustis fx-6300 ondak dilemu nemas, toliko od mene

I Phenom II X6 mi je jedna od opcija ako budem imao kojeg somica viska :D
A sta mislis za FX-6100,jel dobra opcija?
 
-1 6100 bi zaobisao ,6200 je bolje resenje ako ga nadjes,
 
Najbolja opcija bi bio fx6300 pa onda 960t ali koji moze da se otkljuca u x6 pa onda Phenom II 955, 965 je obicno 10-ak e skuplji a overklok potencijal im je isti, 99,99% ce oba procesora (c3 revizija) ici na 4Ghz na 1,4-1,42v naponu, 965 mozda moze da izvuce 4,3Ghz a 955 4,2Ghz (toliko ja mogu) ali nema potrebe za tim jer taj oc trazi visi napon a nista specijalno ne dobijas i sve preko 4,1Ghz trazi skupo hladjenje i pitanje je da li ces uspeti da stabilizujes preko 4,2Ghz, male su sanse. U slucaju da biras izmedju 955 i 965 ustedi crvenu i idi na 955 ;)
 
Poslednja izmena:
Sta mislis konkretno o Phenom II X6 1055T,vidim da nije BE pa me zanima jel to mana ili i nije tako strasno ? :)

Hvala!;)

Ja licno ga nikad nisam imao i ne poznajem mu granice o.c ,putem FSB/BUS-a moze da se klokne sigurno, sta mozes da ocekujes(kao prosecan o c) mozda je bolje da te neko drugi posavetuje i samim tim da ti kaze jeli to mana ili ne, koliko sam video dao sada neke okvirne i prosecne granice thubana su 4.2-4.3ghz, hoce li on toliko dizanjem busa na 300 to je pitanje, ali racunaj da ce ti trebati dobra memorija za tu vratolomiju.
 
Poslednja izmena:
Mnogo mucenja treba da se x6 1055t overklokuje preko 3,6Ghz a greje se i trosi dosta.. izbaci to kao opciju, X6 1090t je vec solidna kupovina ako nadjes mada bih ja isao ili na najjeftiniju opciju PII 955 i overklok na 4Ghz a bez razmisljanja bih kupio fx6300, moj savet da kupis bas ovaj procesor.
 
Poslednja izmena:
Mnogo mucenja treba da se x6 1055t overklokuje preko 3,6Ghz a greje se i trosi dosta.. izbaci to kao opciju, X6 1090t je vec solidna kupovina ako nadjes mada bih ja isao ili na najjeftiniju opciju PII 955 i overklok na 4Ghz a bez razmisljanja bih kupio fx6300, moj savet da kupis bas ovaj procesor.
Mislim da moze da se zakljuci po izboru procesora da je coveku budzet 100tinak eura, koliko ja znam brzi i bolji fx-6300 17% vise para sto ocigledno nije malo.
 
Pa ako je budzet 100e onda neka ustedi 30e i uzme pII 955 za 70e i za tih 30e koje je ''ustedeo'' kupi kulercinu i lepo overklokuje na 4Ghz i miran je bar jos godinu dana.
 
To je tacno u principu stvar se svodi na vreme, ako ga ima dovoljno neka peca nesto dobro polovno, koliko vidim malo po mali izleti neki dobar X6 a boga mi FX-8150/20 u okvirima 100-120e, do duse izgleda da ima puno ajkula u redu pa se prodaju u roku od 3minuta. :butt:
 
Upravo tako ako bi uzeo neki Phenom II X4 ostalo bi para i za neki dobar cooler jer ocu da to sve radi tiho i hladno uz OC :)

Vidim da bas svi hvale ovaj FX-6300 , ali ne verujem da cu biti u mogucnosti da ga uzmem jer planiram i neki cooler.
 
Onda uradi ovo sto ti stoned kaze i nema greske, obrati paznu na reviziju(obavezno c3), pazari neki cm 212+/evo-vendetu 2 i bice tisine ,oc-a a boga mi i zabave. ;)
 
Upravo tako ako bi uzeo neki Phenom II X4 ostalo bi para i za neki dobar cooler jer ocu da to sve radi tiho i hladno uz OC :)

Vidim da bas svi hvale ovaj FX-6300 , ali ne verujem da cu biti u mogucnosti da ga uzmem jer planiram i neki cooler.

FX6300 je skoro duplo skuplji od pII 955 a ako je budzet ogranicen kupi onda bas pII 955 jer stvarno nema razlike izmedju tog i 965 phenoma osim u default taktu. Ne znam koju plocu imas ali 4Ghz mozes da dobijes sa 10 sekundi podesavanja u bios-u, neki kuler za 30e i to je to. Uporedjivao sam rezultate i citao testove i pII 955 @ 4Ghz i 2,6Ghz NB (ovo je veoma bitno za phenome) ima performanse 1090t X6 @ default u core zahtevnim programima a u igrama je i brzi, za samo 100e (cpu i kuler) ovo je odlicna kupovina.

I da, koliko sam upucen, matore c2 verzije vise ne postoje tj ne prodaju se, ako kupujes polovan mogu ce je da neko pokusa da uvali c2 reviziju.
 
Poslednja izmena:
FX6300 je skoro duplo skuplji od pII 955 a ako je budzet ogranicen kupi onda bas pII 955 jer stvarno nema razlike izmedju tog i 965 phenoma osim u default taktu. Ne znam koju plocu imas ali 4Ghz mozes da dobijes sa 10 sekundi podesavanja u bios-u, neki kuler za 30e i to je to. Uporedjivao sam rezultate i citao testove i pII 955 @ 4Ghz i 2,6Ghz NB (ovo je veoma bitno za phenome) ima performanse 1090t X6 @ default u core zahtevnim programima a u igrama je i brzi, za samo 100e (cpu i kuler) ovo je odlicna kupovina.

I da, koliko sam upucen, matore c2 verzije vise ne postoje tj ne prodaju se, ako kupujes polovan mogu ce je da neko pokusa da uvali c2 reviziju.

Imam ovu plocu ASUS M4A89GTD PRO...sto se tice coolera jel ima neke velike razlike izmedju Hyper 212 EVO i Hyper 612S?

Da da pazicu na te C2 revizije!
 
FX6300 je skoro duplo skuplji od pII 955 a ako je budzet ogranicen kupi onda bas pII 955 jer stvarno nema razlike izmedju tog i 965 phenoma osim u default taktu. Ne znam koju plocu imas ali 4Ghz mozes da dobijes sa 10 sekundi podesavanja u bios-u, neki kuler za 30e i to je to. Uporedjivao sam rezultate i citao testove i pII 955 @ 4Ghz i 2,6Ghz NB (ovo je veoma bitno za phenome) ima performanse 1090t X6 @ default u core zahtevnim programima a u igrama je i brzi, za samo 100e (cpu i kuler) ovo je odlicna kupovina.

I da, koliko sam upucen, matore c2 verzije vise ne postoje tj ne prodaju se, ako kupujes polovan mogu ce je da neko pokusa da uvali c2 reviziju.
Koliko sam ja razumeo covek je merkao polovan cpu a medj polovnim ima obe revizije i prodaju se po identicnim cenama i stoga sam mu rekao da obrati paznju.

Imam ovu plocu ASUS M4A89GTD PRO...sto se tice coolera jel ima neke velike razlike izmedju Hyper 212 EVO i Hyper 612S?

Da da pazicu na te C2 revizije!

Da ima nekih 500g razlike i 612s je dosta bolja kupovina.
 
Poslednja izmena:
fx 6100 je bulja to zaobidji u sirokom luku , po performansama u igrama i testovima klok za klok gori je od phenoma II 955BE, u cinebenchu 11.5 je dosta iza ovog phenoma. fx 6300 kao hvale ali posle mog iskustva sa fx 6100 nekako bih ja to izbegavao, 1055t moze i na 3.8GHz uz dobro hladjenje i nije tacno da se nesto preterano greje. 1090t je odlican proc i po meni najbolji od svih ovde navedenih samo ga je tesko naci jer onaj ko ga ima, i s obzirom na trenutnu ponudu amd-a, tesko da ce doci u iskusenje da ga proda. Iskustvo sa phenomom II 955 BE nije lose narocito ako je c3 revizija s tim sto za 4GHz mora da se ima dobro hladjenje jer se greje ko nenormalan.
 
fx 6100 je bulja to zaobidji u sirokom luku , po performansama u igrama i testovima klok za klok gori je od phenoma II 955BE, u cinebenchu 11.5 je dosta iza ovog phenoma. fx 6300 kao hvale ali posle mog iskustva sa fx 6100 nekako bih ja to izbegavao, 1055t moze i na 3.8GHz uz dobro hladjenje i nije tacno da se nesto preterano greje. 1090t je odlican proc i po meni najbolji od svih ovde navedenih samo ga je tesko naci jer onaj ko ga ima, i s obzirom na trenutnu ponudu amd-a, tesko da ce doci u iskusenje da ga proda. Iskustvo sa phenomom II 955 BE nije lose narocito ako je c3 revizija s tim sto za 4GHz mora da se ima dobro hladjenje jer se greje ko nenormalan.

Tesko da cu uzeti nesto od tih X6 vidim da ih svi hvale , ali budzet mi je ogranicen a treba i cooler da kupim :)
 
Jos jedna stvar koja me zanima vezana za Phenom II X4 je ,

koju memoriju da uzmem 1333MHz,1600MHz...Znam da je 1333MHz supported za ove procesore,ali me zanima zbog OC-a,

jel moze neka jaca od 1333MHz?
 
Uzmi neku 1600 ili 1866 sa sto nizim latencijama, mislim da AMD voli hynix module koji su na primer u kingstonu, ince IMC u phenomima II retko kad prebaci 1800-1900mhz, najbrze sto sam ja uspeo bez gresaka je 1822 dizanjem busa naravno.
 
Nazad
Vrh Dno