Šta je novo?

PES5 - driblinzi,special moves i ostalo...

dowla

Slavan
Učlanjen(a)
15.01.2005
Poruke
129
Poena
319
Posto sam vatreni fan Pro Evolution soccer-a, mislim da vredi otvoriti poseban thread po ovom pitanju.
Koje driblinge, finte, paseve, centarsuteve, suteve najcesce koristite u ovoj igri? Sta se po vama do sada pokazalo korisno, narocito u 2 players game. AKo se neko seca PES3, dupli pas je npr. bio preterano ubitacan.U PES4 lob u situaciji 1 na 1 sa golmanom je cesto bio najbolje resenje .
Sta donosi prevagu u PES5? Vidim da je dosta uradjeno na realnosti, sve je teze i kompleksnije pa jednostavnih resenja sigurno vise nema toliko.
Takodje,koje kombinacije tastera koristite? Neko u jednom od thread-ova napisa da postoje specijalni pokreti karakteristicni za svakog od igraca pritiskom cini mi se na 3 x L1 ili 3 x R2.
Cini mi se da u ovom novom postoji bas dosta novih pokreta, finti, caka,pa bi ste mogli da iznesete sta se vama svidja.
Npr, kada ste po boku u napadu, pritiskom na R2 igrac pravi malu fintu okrecuci se telom ka golu i cesto uspeva da "proturi" loptu pored odbrambenog beka ostavljajuci ga iza sebe. Ili dok drzite trcanje (R1) takodje po boku,brzim stiskanjem promene pravca u nazad pa ponovo u napred ka korner liniji igrac pravi sjajnu fintu i bezi beku.
Koje kombinacije vi primenjujete?
 
forumashi,pa zar ste toliko ljuborni na svoje cake da necete da ih podelite sa ostalima ?Bas sam mislio da ce ovaj thread da zazivi....
 
Pa dobro...

Ok, nije da su ljudi lenji nego nece da prodju trening opciju na samoj igri.
Uglavnom od fora koje ja koristim, najubitacnije je cimanje igraca levo-desno obicnim dzojstikom, a i pali kod gomile mojih ortaka, koje uglavnom derem.
Ince igra jeste mnogo teza (pogotovo ko se navikao na PES 4!), tako da svima preporucujem dosadne treninge, ali kasnije vidis da vredi, pogotovo u situacijama 1 na 1. E, da i pas kroz igraca je gotovo beskorisan, osim ako ga saljes sa polovine terena je skoro 100% ih hvata golman. Ne znam, pitajte ako vas sta interesuje.
 
To za pas na trougao si sto posto u pravu.Takodje,L1 + trougao uglavnom pokupi golman,mada nekada,cini mi se onda kad je pritisak na trougao jako kratak pas ispadne sjajno.
U cemu je fora primanja lopte na R2, u kojim situacijama ga koristis?Efektno je ali ne vidim neku realnu korist.
 
takodje,u PES5 je jako koristan dupli dribling kada ides prema protivnickom golu ali ukoso,ne direktno ka golu.Cim na jednu pa odmah zatim na drugu stranu ispadne jako dobro,jako brzo moze da se uradi
 
Ima Ronaldinjo onu njegovu fintu kad je prvo spoljnom zavrne pa unutrasnjom vrlo lako na L1 ja mislim ali igrac dok mu on to radi izgubi se .
 
kako mislis na L1,tri puta L1 ili vec kako?
 
Da li ste primetili opciju u meniju koja se valjda zove command list?
Tu su napisane sve komande, pa isprobavajte.
 
da,ali pola od toga je beskorisno.A postoji i po nesto sto tamo nije navedeno,recimo pokreti koje samo odredjeni igraci mogu da izvedu...
 
A može i dzabe. Upravo je krenula nagradna igra na www.iss-world.net. Nagrada je original PES5 i priručnik.

U cemu je fora primanja lopte na R2, u kojim situacijama ga koristis?Efektno je ali ne vidim neku realnu korist.

Kod visokih lopti građenje je na R2. Kako ne vidiš u čemu je korist, od ovoga ti zavisi da li ćeš loptu osvojiti ti ili ne.
 
ma uopshte ja 50-60% vremena drzim (pritiskam) r2. najkorisnije dugme u igri :D :D :D

p.s. evo malopre osvojih fifa world cup sa scg (zigic najbolji strelac prvenstva). naravno rasporedio sam sve repke kako je juche zrebom odredjeno :d
p.s.s. ako je dobro odradjeno ukrshtanje reprezentacija posle grupa igracemo sa italijom u finalu (pssst ovo je tajna :d :d )
 
meni se cini da se igrac svakako sam po sebi gradi prilikom degaziranih lopti,mozda gresim...Ja R2 koristim u ovim slucajevima : kada igram odbranu,drzim x i R2,igrac se dobro postavlja u odnosu na napadaca,ne izlece kao kad drzis x i R1.Mada je malo sporiji. Kada napadam po boku,na R2 igrac pokusava da prodje ka kaznenom proturajuci loptu pored nogu odbrambenog beka.Kada primam loptu po zemlji,igrac koji prima loptu kada stisnes R2 prima loptu i okrece se licem prema golu.
I to je to.Ima li jos nesto korisno?
 
Masina je napisao(la):
Ima Ronaldinjo onu njegovu fintu kad je prvo spoljnom zavrne pa unutrasnjom vrlo lako na L1 ja mislim ali igrac dok mu on to radi izgubi se .

Pa nema je samo "dinjo" ima i Ibrahimovic, e sad ne znam ko je prvi uradio tu fintu ali dosta je korisna ako se uvezba
 
kako se tacno radi ta finta,kojom kombinacijom tastera?
 
E bre kako da dam gol kad izadjem 1-1 sa golmanom? :)
 
offtopic:

Nemacka, 2006;

Utakmica Argentina-SCG, P. Aimar izvodi slobodan udarac, Jevric namesta zivi zid i primeti da su svi igraci u zivom zidu okrenuti ka njemu...on vice na njih: " 'alo bre, pa okrenite sa ka Aimaru...", no oni mu odgovaraju: "Pa hocemo i mi da vidimo gol"...

He he...
Bilo bi lepo da i oni napisu nesto za Zileta...
 
Vojkan je napisao(la):
E bre kako da dam gol kad izadjem 1-1 sa golmanom? :)

probaj da ga lobujes ,)

a najlakse je da ga predjes kao Jah, ali ako ima 1-0n-1 stopper zvezdicu zelim ti puno srece ,)

a mozes i da gledas koji ugao zatvara, i da jednostavno sutnes u suproni, najcesce blizi...

ajde pa javi koji ti je nacin najlaksi...
 
u petici je mnogo lakshe dati 1vs1 gol. tako da u novom pesu uvek shutiram u suprotan ugao. ranije sam chesto driblao poshto nije bilo mnogo teze dati gol iz shuta.
 
ja sam ranije lobovao skoro stalno...Sada sut u dalji ugao il
i malo redje dribling,lob je jako tesko dati
 
CamBieL je napisao(la):
probaj da ga lobujes ,)

a najlakse je da ga predjes kao Jah, ali ako ima 1-0n-1 stopper zvezdicu zelim ti puno srece ,)

a mozes i da gledas koji ugao zatvara, i da jednostavno sutnes u suproni, najcesce blizi...

ajde pa javi koji ti je nacin najlaksi...
dribling - ok mada sad golman teze pada nego ranije.
lob - na koji mislis, dva put sut ili L2 + sut?

Al bre ko tako resava jedan na jedan, valjda je ovo simulacija :) Plus, 1:1 nije samo kontra, moze da bude i neka odbijena ili cusnuta lopta pa igrac bude sam na 7-8 metara. Tu ne moze ni da se dribla ni da se lobuje.

sutiranje u suprotni - ranije je to islo rutinski, pipnes sut i on je po zemlji provuce ispod golmana, sad ne pamtim kada je lopta uopste isla po zemlji, i uvek zakaci onog pedera na golu :)

Eto, samo to su usrali, inace igra je odlicna.

E da, sta radite kod kornera? Ni tu ne pamtim kada je moj igrac uopste dosao do lopte, o golu da ne pricam (ni na centarsut ni na dodavanje najblizem pa centarsut).
 
Vojkan je napisao(la):
dribling - ok mada sad golman teze pada nego ranije.
lob - na koji mislis, dva put sut ili L2 + sut?

Al bre ko tako resava jedan na jedan, valjda je ovo simulacija :)

bekam ,)

na L mislim
 
Vojkan je napisao(la):
E da, sta radite kod kornera? Ni tu ne pamtim kada je moj igrac uopste dosao do lopte, o golu da ne pricam (ni na centarsut ni na dodavanje najblizem pa centarsut).
Ovde dosta zavisi od stila igre ekipe sa kojom igras, ali generalno golovi iz centarsuteva se daju samo ako se dosta i pokusava. Ponekad ume i da prodje centriranje po zemlji i kornera, kada se stvori rupa u odrbrani. Jos jedna vrlo realna stvar u igri.
 
sto se kornera tice,moje iskustvo je da je nabacivanje na prvu stativu ubedljivo najkorisnije,treba da se uvezba ali mi dosta cesto prolazi.
Znaci,skala na pola i manje od pola.
 
Znaci korner pas kratak pas punom snagom do prvog igraca,okreni se kreni prema golu i oslobodice ti se vec neki igrac dodas i sut...go!,mozda malo traljavo objasnjenje ali veruj mi radi mnogo vise nego puki ubacaj... ;)
 
Izvin'te što se ubacujem :) ali me zanima u vezi sa temom... Da li je neko od vas uspeo da postigne gol iz kornera? Ja nešto pokušavao, ali neće... pogodim prečku il' stativu, ili goša odbije. Da li uopšte može da se utera?


Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno