Šta je novo?

Penzionisanje CRT-a

cavka

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2004
Poruke
56
Poena
310
Doslo vreme da stari monitor ide u penziju.
Reseno je da naslednik bude tft 22". I tu nastaje dilema...
Interesuje me da li da idem na klasicnu varijantu sa d-subom ili da se stisnem maksimalno pa uzmem dvi model.
Konkretno, dvoumim se izmedju Asusa VH222D kojeg mogu novog da nabavim za 11700 ili Samsunga P2270 koji je 2 meseca star i kosta 15000.
Apsolutno mi je jasno da je Samsung naprednija sprava, ali me interesuje da li cu ja uopste moci da vidim razliku slika na ta dva monitora. Cenim da ce posle ovog kretenskog Samsunga 793DF:wall: bilo koji tft da kupim biti "skok u hiperprostor". :D
Molim za savet i komentar ljudi koji su neki od ovih monitora imali prilike da vide i testiraju, jer ja vise nisam pametan.
Pozdrav:wave:
P.S. Monitor bi najvise bio koristen za gledanje filmova, net, kucanje programskog koda u Visual Basic-u i nesto malo Dreamweaver-a.
 
Zar je moguce da se niko nije susreo sa ovim monitorima i da ne moze da iznese svoje misljenje o njima? Koliko je uopste uocljiva razlika izmedju monitora sa dvi vezom u odnosu na d-sub?
 
Zar je moguce da se niko nije susreo sa ovim monitorima i da ne moze da iznese svoje misljenje o njima? Koliko je uopste uocljiva razlika izmedju monitora sa dvi vezom u odnosu na d-sub?

moj ti je savet u toj dileme da uzmes novi asus (generalno neces videti neku razliku izmedju dvi i non-dvi...sad naravno javice se ljudi koji tvrde suprotno, ali za moje oci nije bila neka bitna razlika)...a uzimas em jeftnije em novo

inace bilo koji da uzmes razlika je ogromna u odnosu na prastari 17" crt:)


ps.za rad u developerskim alatima aka VS (pretpostavljam da njega koristi za VB:) ) ces jos vise videti razliku izmedju 22" wide u odnosu na klasicnu staru 17":)..nebo i zemlja
 
Poslednja izmena:
moj ti je savet u toj dileme da uzmes novi asus (generalno neces videti neku razliku izmedju dvi i non-dvi...sad naravno javice se ljudi koji tvrde suprotno, ali za moje oci nije bila neka bitna razlika)...a uzimas em jeftnije em novo

inace bilo koji da uzmes razlika je ogromna u odnosu na prastari 17" crt:)


ps.za rad u developerskim alatima aka VS (pretpostavljam da njega koristi za VB:) ) ces jos vise videti razliku izmedju 22" wide u odnosu na klasicnu staru 17":)..nebo i zemlja

Pa upravo me to interesovalo- hocu li, u primeni za koju mi je monitor potreban, videti 3 soma dinkica poboljsanja slike na Samsungu?(3 soma dindzi umanjenja u dzepu cu sigurno primetiti:))
Inace i Samsung je gotovo nov- komsija ga u februaru dobio od firme i nije ga ni upalio jer ima svoj Samsung 226CW koji koristi.
 
Skok u hiperprostor :)

Cisto da se javim da ne bude "pitao pa ga nema ni od korova".
Pazaren je Asus VH222D i ja sam, bar za sada, prezadovoljan. Radna povrsina je ogromna, nema mrtvih ni zaglavljenih pixela, nema Kaspera:)...
Pozdrav i hvala puno svima.:wave:
 
Vrh Dno