Šta je novo?

PC USB-WIFI uredjaj za slanje WIFI signala?

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,787
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Hteo bih da kupim USB uredjaj sa kojim bih mogao da šaljem signal sa kompjutera drugim uredjajima wireless.

Šta meni treba i koji je najpovoljniji uredjaj pošto mi domet ne igra neku bitnu ulogu?

Tehnički i PCI uredjaj bi mogao da bude rešenje ali samo ukoliko je znatno povoljnije rešenje.
 
Poslednja izmena:
Na primer tp link 722 n vidjam ih na netu za 1000dindzi moze i nov neznam koja je cena al neverujem da je vise od 1500din.I program sa neta za slanje signala stao mi mozak kako se zove.Napisace vec neko....
To sam koristio pre nekih 6 meseci i znam da radi 100%
 
Poslednja izmena:
a koji internet imaš na tom kompu, i šta hoćeš da izvedeš, ako imaš neki kablovski ili nešto kupiš ruter pa onda napraviš mrežu, a ako na kompu imaš wireless internet poslušaš post iznad?
edit: jel imaš neki poseban razlog zbog kog bi ti komp bio ruter ili?
 
Poslednja izmena:
Pa onda u principu bi svaki USB adapter završavao posao? Vidim da je ovaj otprilike najjeftiniji: Tenda W311MI, jel bi i on mogao da udje u izbor?

@scylla - Nemam uopšte nikakav wifi uredjaj, ne verujem da taj program radi alhemiju :D

@joaki97 - kablovski, hteo bih da izbegnem kupovinu dodatnog rutera jer mi je muka više od kablova a i nesposobnosti dragog provajdera da daju ruter sa WIFI opcijom u 2015. godini. pa me zanima da li mogu da šaljem preko kompa Wi-Fi dalje pošto je ionako upaljen 24/7.
 
Poslednja izmena:
^^ Scylla ti je napisao ime programa jer Nikola ga se nije mogao setiti.
Kada nabaviš hardwer može se i ručno namestiti to što radi Connectify, ali je on ipak lakši način.

Da, svaki će ti adapter završiti posao, čak i unutrašnja wifi kartica od 200-300 dinara (i bez antene na njoj ćeš imati ok signal u istoj prostoriji).
Mada je polovan ruter za 1000 din ipak bolje rešenje, bez obzira što će ti računar raditi 24/7.
 
OK, dakle bilo koji USB adapter + Connectify, hvala!

Ma, imam 6 kablova sprovedenih do produžnog, bukvalno bih morao jedan ceo novi produžni da razvlačim ne bi li imao gde da uključim još i ruter, plus što bih još morao da nadjem i mesto ispod kompa gde ću da držim ruter, a u najgorem slučaju "na" kablovskom ruteru...
 
Drugari,nemam wi fi na kompu pa bih kupio usb wi fi adapter da ga ubacim u komp...Pa me interesuje posto imam opticki net u kuci da li mogu da strimujem sa kompa na smart tv filmove ili bilo sta na tv?iMATE LI NEKU PREPORUKU SA USB ADAPTER ZA ZA WI FI?
 
Nazad
Vrh Dno