Šta je novo?

PayPal u Srbiji - nista novo ali ipak "novo" :)

Samo neka oni uvedu vise PP za srbiju , a to zbog cega nije i sva ostala pitanja , sta , kako , zbog cega nije do sad , ne moze , moze itd me ne interesuju jer ne mogu nista da promenim ... Tako da kad bude bice . Barem se nada povecala da ce uskoro biti i to reseno za Srbiju ... " Uskoro ... "
 
nnnn jel ovo provereno> za taj freeelancer? Kolike su provizije?

Ma WU uzima od 10 do 14 posto ... ej, samo da prebace pare ... to je bruka koliko deru ....

Otovriš u banci devizni (ja konkretno imam u Intesi, NEMA mesečnog održavanja, NEMA skrivenih troškova), samo treba par dana, i kada dižeš, 0.25 posto ti skinu ....

Smešno ...

Jednom poznaniku, koji se žalio da treba da mu pošalje brat iz Nemačke 20.000 evriča da kupi stan ovde, (sve dok nam je dijaspore, nekako ćemo i da guramo ovde ... ) i sada, vozač autobusa mu tražio 300 evra, izgovor velike su pare, WU kad je pitao koliko, samo je pobegao ... Ja mu kažem ajmo preko mog računa, samo mora da sačekaš 5-6 dana, (dao sam mu malo lufta, da ne pomisli posle 4, a ja mu rekao 2, da hoću da ga zavrnem )

Poslali smo faksom IBAN i SWIFT papir, sve po PSu, i čekali 3 dana .... Na 20.000 uzela banka proviziju 50 evra ... i još 50 me častio, za završen posao ...
 
Ima li pomaka?
 
Poslali smo faksom IBAN i SWIFT papir, sve po PSu, i čekali 3 dana .... Na 20.000 uzela banka proviziju 50 evra ... i još 50 me častio, za završen posao ...

ovo je dosta velika suma za jednu transakciju bankovnim racunom! Sta si naveo kao izvor, da im ne budes sumnjiv za pranje para?
 
Rodjena sestra mi šalje keš .... tako sam rekao ... šta su upisali, nemam pojma .....
 
Rodjena sestra mi šalje keš .... tako sam rekao ... šta su upisali, nemam pojma .....

:d:d:d
Daj... ovo je stvarno...
Daj da ja kažem Šariću da mi pošalje jedno 10 milki evrića preko te banke, čisto malo da ih properem, zaprljao se novac.
 
Ma jbs kako je on primio... nego kako je ovaj poslao??? To je vec prevelika suma i za Nemacku da se salje bez dodatnih papira za razlog slanja.
 
Kod nas te mislim pitaju za poreklo novca kad primis vise od 15000 eura od rodbine ili stoji kao gift.
 
Beš mu mater, sada me bacate u bedak ......

Aj da probam da proverim, možda je slao iz dva puta po 10 000 ...... ako nadjem priznanice negde, će javim ....
 
Ti ako si primio od osobe sa istim prezimenom ili imas papir koji pokazuje da ti je sestra, ne brini.

Mene cisto zanima kako je on mogao da posalje toliku sumu fizickom licu ;)
 
Majke im ga, online mogu samo u zadnjih 6 meseci da proverim kretanja po računu ....
 
Ne - mozes period od 6 meseci odjednom da pregledas. A mozes da izaberes drugi period koji je <180 dana za pregled (tipa 1.1.2009-1.5.2009). I ja sam tako pomislio, ali shvatio sam da ipak nisu TOLIKI kreteni ;) (banke)
 
U pravu si .... i evo u čemu je štos, svi ste u pravu, i ja sam u pravu ....
10 000 je poslato i leglo u decembru, i dignuto iz 3 puta, jer za djdnom treba da najaviš, pa čekaju pare iz BGa ....

Ovako je dignuto u toku nedelju dana iz 3 puta ....

a još 10 u januaru , tako da je sve obavljeno u manje od mesec dana, a u 2 kalendarske godine ..... :)
 
Znaci poslao je 10000e odjednom? Interesantno.. koliko znam u UK je 2500GBP max. za slanje odjednom i jednoj osobi van EU. (mozda su mene lagali doduse :D)
Inace, ako imas vise filijala u gradu/blizu tebe mozes iz vise njih da podignes. Ili ako dodjes pri kraju radnog vremena neke filijale ce ti dati vecu sumu od 5000e istog dana (nije sigurno ali moze ponekad). (iz iskustva)
 
Da, odjednom .... ne umem da uradim screenshot, ako hoćeš da postavim ...

A nije čak ni isto prezime ....

Ovi iz banke mi nisu pravili problem, jer bilo od dve godine kalendarske, možda bi i bilo neke frke da je u istoj kalendarskoj godini stiglo, da me vijaju ovi iz poreske?
 
Ovako,

posto je gaf zabranio da se salju pare sa palypala-mb i obrnuto. Ja i jedan drug koji zivi u luxemburgu razmisljamo se da osnujemo firmu sa sedistem tamo, koja ce se pruzati samo tu uslugu paypal<->mb i paypal->IBAN(ovo mozda).
Trenutno smo u procesu pisanja dokumentacije za projekat i gledanja uslova, veorvatno cemo otvoriti firmu tamo uskoro. Sad ovako, ako neko ima pare na paypal nalogu, i hoce da ih prebaci na mb, treba nam jedan dobrovoljac cisto za prof of concept :D Ako sve prodje kako treba, za mesec dva otvaramo pravi sajt, sa pocetim kapitalom, pa ce moci instant mali transferi, a za vece ce se cekati ~ oko dan/dva. Ako je neko zainteresovan da bude dobrovoljac, pare ce dobiti nazad na pp ako ne prodje sve kako treba u svakom slucaju, nek se javi na pm.

Nije prevara, ozbiljan biznis hocu da pravim :p
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=03&dd=26&nav_id=420349

Pejpal ove godine konačno u Srbiji
26. mart 2010. | 01:05 | Izvor: B92, Novosti
Beograd -- Pejpal, najpoznatiji svetski sistem za plaćanje putem Interneta, ove godine dolazi u Srbiju. Time bi internet trgovina u Srbiji trebalo da bude znatno olakšana.


Američka kompanija Ibej, koja je vlasnik Pejpala, prošle godine je bila u pregovorima sa Ministarstvom za telekomunikacije jer je bila veoma zainteresovana da uključi Srbiju u svoj sistem elektronskog plaćanja.

„Njihovi menadžeri su izrazili zabrinutost da naša zakonska regulativa njima neće omogućiti da posluju kao što rade u drugim zemljama“, kaže ministarka Jasna Matić za Novosti i dodaje da je u komunikaciji sa NBS rešen taj problem.

Paprena carina veliki problem
Internet trgovina svuda u svetu, osim u Srbiji, doživljava procvat u vreme ekonomske krize, jer kupcima štedi dosta novca. U Srbiji se plaća carina na robu ukupne vrednosti 20 evra (sa poštanskim troškovima) što ovakvu trgovinu čini besmislenom. Tako bi vas, na primer, knjiga koja na sajtu Ibej košta 100 dolara, u Srbiji nakon plaćanja poštarine, prevoza, carine, špeditera i gomile drugih taksi koštala 290 dolara.



Sigurnost za onlajn plaćanje je najveći problem koji muči većinu firmi u svetu povodom elektronske trgovine, ali se i u našoj zemlji polako rešava. Matićeva kaže da odeljenje MUP koje se bavi tehnološkim kriminalom polako pravi pomake i da se svakodnevno identifikuju različiti slučajevi.

Ministarstvo za telekomunikacije je saopštilo u februaru da je kompanija Ibej najavila da tačan datum početka funkcionisanja Pejpal usluge u Srbiji ove godine zavisi isključivo od dinamike koju ova kompanija odredi u skladu sa svojom poslovnom politikom.

Podsetimo, još u junu prošle godine, ministarka Matić je najavila da će Vlada Srbije do kraja godine uskladiti zakonsku regulativu kako bi građani mogli da plaćaju putem Interneta.

Pejpal je, inače, globalni lider u novčanim transakcijama putem Interneta, koji godišnje obrne oko tri milijardi dolara. Srbija je jedna od retkih zemalja na svetu koja i dalje nema vezu sa tim servisom, koji je najpoznatij sistem plaćanja na internetu.

Paprena carina veliki problem
Internet trgovina svuda u svetu, osim u Srbiji, doživljava procvat u vreme ekonomske krize, jer kupcima štedi dosta novca. U Srbiji se plaća carina na robu ukupne vrednosti 20 evra (sa poštanskim troškovima) što ovakvu trgovinu čini besmislenom. Tako bi vas, na primer, knjiga koja na sajtu Ibej košta 100 dolara, u Srbiji nakon plaćanja poštarine, prevoza, carine, špeditera i gomile drugih taksi koštala 290 dolara.
 
Pre svega je ovo problem:

Paprena carina veliki problem
Internet trgovina svuda u svetu, osim u Srbiji, doživljava procvat u vreme ekonomske krize, jer kupcima štedi dosta novca. U Srbiji se plaća carina na robu ukupne vrednosti 20 evra (sa poštanskim troškovima) što ovakvu trgovinu čini besmislenom. Tako bi vas, na primer, knjiga koja na sajtu Ibej košta 100 dolara, u Srbiji nakon plaćanja poštarine, prevoza, carine, špeditera i gomile drugih taksi koštala 290 dolara.
 
Meni samo nikako nije jasno kako se na neku robu placa carina na vrednost + postarinu. To bre kao da dodjes na aerodrom sa televizorom i platis carinu na televizor + na cenu aviokarte!?
 
To je najveca glupost od svih, ali eto, tako je u celom svetu :D
 
^^

pa zato sto vrednost transporta robe ulazi u vrednost robe ;)

U Solunu dinar - somun, do Soluna - sto somuna!
 
malo im je pogresan taj naslov "paprena carina veliki problem" jer je mnogo veci problem od te carine spediterska otimacina
 
Spedicija nema veze sa carinom. Spedicija se radi samo kada ti pordavac robu salje DHL-om i slicnim sluzbama. Za obicne posiljke koje ti donosi postar nema spedicije.
 
Spedicija nema veze sa carinom. Spedicija se radi samo kada ti pordavac robu salje DHL-om i slicnim sluzbama. Za obicne posiljke koje ti donosi postar nema spedicije.

zar sam ja rekao da ima veze, ili se ovo ne odnosi na moj post?

da, problem je upravo u tome sto kada ti salju ups/dhl kocijama ti ne platis kao u normalnom svetu cenu koja je za to predvidjena na sajtu i tu si zavrsio nego tamo das, lupam, 7 dolara i onda ti njihov "ogranak" ovde rkne jos 100 kojekakvih dodatnih troskova.
Carina kao carina jeste problem ali ne toliki kao problem sa spediterima jer realno retko gde mozes naci da neko salje nesto klasicnom postom i samim tim smo osudjeni da trpimo to dranje ili odustanemo od narudzbine.
Poenta - ljudi masovnije odustaju od kupovine preko neta zbog toga nego zbog carine od 20%.
Dakle, problem spedicije > problem carinjenja.
 
Jeste za male stvari ali je inace veliki problem.
10% carina pa 18% PDV na sve to (x*1.18*1.1=1.298), znaci skoro 30%.
U EU se samo VAT naplati. Nije mala razlika.. cak ni kad se uzme Danksa (VAT 25%) uzme za poredjenje.
 
Ja odavno pricham da je paypal ovde najmanji problem i da nishta nije resheno kada ga na kraju dobijemo :)

Problem slanja UPSom, DHLom i ostalim kuririma nije toliko zbog shpedicije jer na robu od 1000e, nije mnogo dati 50ak, problem je shto carinici na aerodromu gde takva roba ide mnogo vishe znaju o robi, koriste net i mnogo vole co.uk domen kada pretrazuju cene, a nema skuplje robe nego u UK. Tako da ne vredi ni da nadjesh neshto za 1000e shto koshta 1500, naplatice ti ~500e (~30%) carinske dazbine i ne mozesh im nishta...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Zasto bi to primenili na robu koja stize van EU? Ovo je sporazum sa EU ne sa celim svetom...
I ljudi u EU placaju carinu na robu poslatu van iste.
 
Nazad
Vrh Dno