Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

@xWoLf tebi treba Visa Classic Debit (zelena) vezana za devizni račun u evrima. Na Visa Inspire (šarenu) ćeš moći, ali uz konverziju po kursu banke ≈115 dinara za evro. MasterCard je kreditna, a kreditne se svakako ne mogu koristiti za povlačenje. Pritom, PayPal kod Mastera forsira kurs od ≈112 dinara za evro i uslovljava instant transfer koga Intesa ne podržava.
 
@xWoLf tebi treba Visa Classic Debit (zelena) vezana za devizni račun u evrima. Na Visa Inspire (šarenu) ćeš moći, ali uz konverziju po kursu banke ≈115 dinara za evro. MasterCard je kreditna, a kreditne se svakako ne mogu koristiti za povlačenje. Pritom, PayPal kod Mastera forsira kurs od ≈112 dinara za evro i uslovljava instant transfer koga Intesa ne podržava.
Odlično, znači, treba da tražim Visa Classic Debit, zelenu... Koliko to košta kod banke Intesa i da li mogu da zahtevam da mi zamene mastercard sa tom koju si pomenuo ili mora da se doplaćuje? Šta tačno da kažem njihovoj korisničkoj podršci pošto planiram prvo njima online da se obratim?
Kako sve to ide iz ugla države i plaćanja poreza i doprinosa koje su najavljivali i na kraju uveli?
Da li se porezi i doprinosi automatski odbijaju od prenesenog deviznog iznosa na tu visa classic debit karticu ili o tome mi moramo da vodimo računa? Postoji li neki minimalni nivo prenetih sredstava iz inostranstva na koji se ne naplaćuje porez i ostali troškovi?
 
@xWoLf ne mogu da se setim da li se beše uručenje plaća 200 dinara i za Hit ili ide tek od Hit+. Razlika je u tome što hit paket košta 350+devizni 120 u protivvrednosti, a Hit+ je 475, s tim što su provizije za ebank 15 dinara naspram 20 po nalogu za prenos. Prema navodima iz medija, godišnji neoporezivi iznos je 768000 dinara. Da se mbanking ne doplaćuje na osnovnom od 220, a biće uskoro obavezan kada se ukine Intesa online, savetovao bih te da pređeš na njega, ali pošto je to dodatno još 50 dinara, razlika u odnosu na Hit/+ je mala. Kreditna te svakako sleduje u Hit/+ paketima pa i ako je otkažeš, plaćaćeš održavanje isto kao i bez nje.
 
Od kad paypal skida PDV na placanje usluga/proizvoda za neke USA sajtove?

Platio neke VPS servere na racknerd (USA) klikcao ko debil na brzinu prvo je pisala cena sa sajta 5x$ i ja klik klik drugi prozor iskoci kojeg nisam ocekivao gde pise rs.vat mislim 8-9$ koliko bese i skinuse mi 5x$+ 18%?? i na racunu sajta gde sam uplatio pise samo bazna cena i na paypal-u pise cena veca nigde se ne vidi da je naplacen PDV i sutra da me neko pita nemam dokaz da sam isti platio da me je oderala majcica srbija za PDV cak sam i emailove proverio i nigde nicega osim tog lopovskog prozora pre naplate?!?

Naravno posto sam ima jos servera da platim na istom sajtu odaberem sad placanje direkt karticom i skine mi iznos bez PDV kao sto pise na sajtu
Do sad sam jedino vidjao da prodavac ima srpski PDV i odma pise ta cena pa te izbegavam ili da nigde ne pise PDV i paypal do sad bar za evropske mi nikad nije posebno dodavao srbski PDV
 
@xWoLf ne mogu da se setim da li se beše uručenje plaća 200 dinara i za Hit ili ide tek od Hit+. Razlika je u tome što hit paket košta 350+devizni 120 u protivvrednosti, a Hit+ je 475, s tim što su provizije za ebank 15 dinara naspram 20 po nalogu za prenos. Prema navodima iz medija, godišnji neoporezivi iznos je 768000 dinara. Da se mbanking ne doplaćuje na osnovnom od 220, a biće uskoro obavezan kada se ukine Intesa online, savetovao bih te da pređeš na njega, ali pošto je to dodatno još 50 dinara, razlika u odnosu na Hit/+ je mala. Kreditna te svakako sleduje u Hit/+ paketima pa i ako je otkažeš, plaćaćeš održavanje isto kao i bez nje.
Pogledao sam im cenovnik, ko ima hit racun ne kosta ga nista dobijanje visa classic debit zelene kartice. S obzirom da je to devizna kartica, ima jos jedno pitanje koje me buni:
- da li mogu novac koji je na njoj (prethodno prebacen sa paypala naprimer) da podizem u Srbiji u evrima sa bankomata koji to omogucavaju? (ako uopste ima takvih?) Kako sam ja razumeo procitano, u srbiji se moze podici novac samo u dinarima a u inostranstvu u evrima uz proviziju? MOzda je na salterima drugacije? MOze li neko da mi razjasni ove nejasnoce?
 
  • Like
Reagovanja: uji
  • Like
Reagovanja: uji
@xWoLf podizanje u evrima važi samo za Intezine kartice i nema provizije. Za tuđe i inostrane kartice idu samo dinari, a tako je i u ostalim bankama. U tom slučaju, primera radi je za Payoneer u Srbiji preporuka dizati na Mobi bankomatu, jer isplaćuje 99 novčanica od po 2000 dinara.
 
Imam problem sa PayPalom ako neko zna resenje. Vec par dana pokusavam da spustim neku malu sumu na racun, ali bezuspesno.
Ista kartica kao ranije, nista nije menjano, Intesina Visa (zelena) kao od uvek prakticno, istice 2025, ali mi konstantno izbacuje ovo

Neka pomoc?
 

Prilozi

  • 224A6303-255F-4FB8-8233-C95C19FA26A6.jpeg
    224A6303-255F-4FB8-8233-C95C19FA26A6.jpeg
    106.2 KB · Pregleda: 20
@Wahad PayPal ne toleriše uzastopna povlačenja na istoj kartici, dok na drugoj ukoliko je povezana bi bilo moguće. Sačekaj 2-3 dana pa probaj opet.
 
Imam na paypalu USD, i prebacio bih na racun u srbiji.
Koja je opcija ako znate sa najmanje provizije, sto se kaze, najbezbolnija po mene?
Da li trebam imati neka sredstva na racunu, ili mogu da otvorim novi devizni racun i na njega da povucem?
 
Pa nisam jos uvek, jer razmisljam gde mi se najvise isplati, koja banka uzima najmanju proviziju i to.
Vidim da ima razlike da li je Visa ili Mastercard, ja trenutno imam samo Mastercard i u OTP banci nije moguce uzeti Visu.
 
Imam na paypalu USD, i prebacio bih na racun u Srbiji. Koja je opcija ako znate sa najmanje provizije najbezbolnija po mene? Vidim da ima razlike da li je Visa ili Mastercard. Trenutno imam samo Master u OTP i nije moguce uzeti Visu. Da li trebam imati neka sredstva na racunu?
Prebacuješ na dinarski kada koristiš Master po kursu od recimo ≈96 dinara za dolar, možda i manje, ali zato znam da je evro po PayPal-u 113 dinara. Uslov je da banka podržava instant transfer, što OTP ispunjava kao uslov, ali čekaš banku da ručno proknjiži. OTP je preuzela ponudu Societe Generale i pripajanjem ukinula Visa kartice, tj. izdaju samo Visa Business Platinum za preduzetnike i pravna lica (u ovom slučaju je Biznis Praktik najbolja solucija). Za povezivanje bilo koje kartice bi trebalo da imaš više od 1,5€.
Razlika u korist Visa kartica je direktno povlačenje bez gubitaka, a obračunska valuta za potrošnju u inostranstvu je evro, što znači da će ti te dolare jednako pretvoriti Visa, a ti ćeš dobiti evre na deviznom. Jedini izuzetak je Komercijalna banka po pitanju dinarske Visa Debit PayWave gde se knjiži po povlašćenom kursu, podržava instant transfer i novac je na računu u roku od pola sata. Poštanska uz Visa Internet evro karticu takođe nudi automatsku raspoloživost sredstava, samo što je potreban konstantan depozit od 20€, ali zato nema dodatne provizije ako koristiš karticu za inostrana plaćanja (u dolarima sa AliExpress-a i slično), već su jedini troškovi za uručenje 100+150 godišnje i to važi 3 godine. Ne možeš da dižeš evre sa bankomata, ali zato dinare isplaćuju po srednjem, što je i više nego korektno.
 
Prebacih pre koji dan evrice,sa paypal balansa, na intezinu debitnu viza zelenu karticu,niko mi nije skinuo proviziju,ni paypal ni banka!Prosto mi cudno?
 
PayPal nešto u poslednje vreme nekima ne naplaćuje proviziju. Ja ću ovo proveriti tek krajem meseca da li ovo hvata i tier naloga poput mog (napravljen 2016. a uplate stižu od platnih procesora poput Tipalti i Hyperwallet, nema ličnih transfera i sa Business naloga). Ovo zavisi i od dostupnosti Komercijalne banke, a drugu alternativu nemam (osim iRačuna, što mi nikako nije opcija).
 
Ljudi,
napravio sam Business PayPal nalog pre 2-3 godine, tu su mi uplacivali novac (po 100 - 120 evra mesecno) razni ljudi iz USA, Italije, Nemacke preko opcije Request i sada na Balance imam 800 evra. Sta mogu da kupim sa tim 'parama' i gde - na kom sajtu ako ima neko ideju? Inace nalog nije povezan s nikakvom karticom, niti imam firmu.
 
Hocu da probam da kupim bilo sta, da vidim da li moze preko Business naloga. Ne znam da li se kupovina preko interneta racuna u Goods and Services :unsure:
 
Narucio sam :p nesto jeftino... Samo da vidim sta ce da se desi, posto mi se adresa u licnoj karti (i PayPal-u) razlikuju od shipping address-e.
krastavac oduzeli mi stan, pasivizirali licnu kartu (nisam sa njom mogao da glasam na ovim zadnjim izborima) i tako
 
Uradio sam instant transfer na master karticu iz unikredit banke. Vreme 28apr 17:52, novca jos uvek nema na kartici (29apr 21:28). Sta mu onda znaci ovo instant i da li ce se uopste pojaviti ili da cimam pp/unikredit?

Suma oko 10k dinara, prvi put radim transfer.
 
@vladafkv instant transfer je svakako preduslov za povlačenje na Master, ali sredstva neće biti automatski raspoloživa kao na Visa karticama u Komercijalnoj PayWave Debit ili Internet Poštanskoj, već čekaš banku da ručno proknjiži.
 
Poslao 26.4 pare, medjutim pare su primaocu na hold, sta i gde da potvrdim, da bi on imao pare?
pay.jpg
 
@comid primalac bi trebalo kroz 2-3 dana maksimalno da dobije opciju „Confirm reception" a ako mu se ne pojavljuje, nekom od vas je nalog nov, PayPal je nasumice zakačio jednog od vas dvojice i slično. Transakcije devizama između rezidenata (državljana Srbije) se tretira kao poreski prekršaj. Postoji mogućnost da se ništa ne desi, naročito pošto je mali iznos, ali svakako rizukujete moguće posledice, pa makar značilo i to da sporazumno priznate prekršaj bez konsekvenca pod velom neznanja (slučaj plaćanja ka CarGO), što je opet trošenje vremena za glupost.
 
Da li je izvodljivo da na stranim web shop radnjama ili ebay ragistrujem nalog na adresu druga u Beču a plaćanje (billing address) da ide preko mog PayPal naloga registrovanog na adresi u Srbiji?
........ili druga opcija da web nalog registrujem na moju adresu u Srbiji koja će biti (billing address) a da adresa za isporuku (delivery address) bude na adresu druga u Beču?
 
meni malopre paypal nije naplatio fee za povlačenje na karticu, onih 1% što inače uzimaju. jel neki bag ili...
 
Takođe. Za obe kartice mi je pisalo fee free (Kombank Visa Debit i Prepaid), ali sam ipak povukao na Prepaid (zatražio promenu kategorije na Debit) i preneto je bez provizije.
 
Nazad
Vrh Dno