Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Jel neko uspeo da na Steamu kupi nesto preko PayPal naloga? Desava se nesto slicno kao sa US eBay sajtom,samo naravno Steam izbaci poruku unexpected error...Naravno, direktno sa karticom mogu da kupujem, nece da prihvati PayPal za sada Steam.
 
Ja sam malopre probao sa dx.com da kupim nesto preko PP, lepo me prebaci na paypal.com da potvrdim kupovinu i kada se vrati dx.com i dalje kaze: "oops, an error occured. Please try again later"

Direktno karticom radi
 
Poslednja izmena:
Jel neko uspeo da na Steamu kupi nesto preko PayPal naloga? Desava se nesto slicno kao sa US eBay sajtom,samo naravno Steam izbaci poruku unexpected error...Naravno, direktno sa karticom mogu da kupujem, nece da prihvati PayPal za sada Steam.

A sto se onda uopste interesujes kad prima direktno kartice :D :) Puko vas hype, sad bi i hleb preko PP-a ;)
 
Sve je bolje preko PP :)

Ja se bas razocar'o u eBay... Imam nekih 4-5 Blu-ray naslova koji su mi na listi za skoriju kupovinu, nijedan nisam nasao povoljnije nego na Amazonu/Zavvi-ju/DVD-u. Dva su doduse na aktivnim aukcijama, mozda bi na kraju ispali nesto jeftiniji, ali u oba slucaja prodavac ne salje "internacionalno".
 
uh, kakvih sve zlata ima na ebay.com.hk, pa ako neko ima slucajno bolju ideju od google translate, neka predlozi. redovno found 34 search results prevede kao: found 34 baby. bas je kilav Chrome sa Kantonskim (dok mandarinski solidno prevodi), a glupavi HK nema english translate iako im 60 posto naroda prica engleski.
 
Ko ovde kupuje na amazonu? Meni izbacuje da ne prodaju u srbiju
 
Mada nije tema za to:
Amazon za Srbiju salje diskove , knjige i Kindle 100%
Ostalo ako ti se posreci da prodavac hoce da posalje.... koliko sam ja u toku :)
Moras da pretrazis sta ti treba, pa da klikas ceo dan dok ne vidis ko hoce i pod koljim uslovima ( kolika postarina) da posalje...
 
pozdrav ljudi..

Evo kako je pocela ova euforija oko paypal-a gledam i ja nesto.. Do sad sam preko interneta porucivao i placao samo sa dx.com, neke kablove, olovke i tako neke sitnice.. Interesuje me sad konkretno ebay.. npr ako se poruci neka obuca ili odeca, ili tako nesto u vrednosti do 30-40e, da li oni to obavezno salju preko nekih sluzbi kao sto su DHL gde se placa skuplje dostava, jer mi je suludo da za 30-40e placam 20e za dostavu..
 
Pošto više nismo "u zapećku" i imamo legalne pejpal naloge sa verifikovanim adresama, najbolje da kao svaki normalan običan kupac kontaktiraš prodavca stvari koje te zanima i dogovoriš se oko vrste i načina slanja. Svima je cilj da prodaju, i skoro svi su vrlo ljubazni i predusretljivi. Iz iskustva mislim da možeš sa 90% da se dogovoriš oko takvih stvari. Meni su dosta njih poslali iako su prvobitno napisali da ne šalju za Srbiju.
 
imam problem koji se cini mi se nemoze resiti
intesa internet kartica, na njoj 70€, kupovano na drugim sajtovima sa njom, verifikovao sam sa 4-cifrenim kodom, verifikovao e mail, odradio sve sto treba ali postoji neki problem

pp2.png

pp3.png

kada se pritisne RESOLV dobije se sledeca stranica na kojoj se vrsi dodavanje kartice
pp4.png

kada pokusam da dodam karticu koju imam i koju sam cini mi se verifikovao dobijem sledecu poruku
pp5.png

jedini problem koji je moguce da je greska je midle name, koji sam uneo prilikom registracije, misleci na ime oca. To sam pokusao da prepravim ali se nedozvoljava, ipak sam poslao fotografiju pasosa i kartice. Ali da je to problem, verovatno bi mi to i napisali. Slao sam i neke mailove ali evo vec treci dan bezuspesno pokusavam da resim problem. Probao sam i Ć C iz ulice i prezimena da enjam ali ni to nije pomoglo
 
jedini problem koji je moguce da je greska je midle name, koji sam uneo prilikom registracije, misleci na ime oca. To sam pokusao da prepravim ali se nedozvoljava, ipak sam poslao fotografiju pasosa i kartice. Ali da je to problem, verovatno bi mi to i napisali. Slao sam i neke mailove ali evo vec treci dan bezuspesno pokusavam da resim problem. Probao sam i Ć C iz ulice i prezimena da enjam ali ni to nije pomoglo

Da li si probao da odes na add/edit, pa remove, pa da ponovis proces ?
 
More da se nosite u tri lepe:

Dear N***** V*****,



As part of our security measures, we regularly review activity in the
PayPal system.
During a recent review, we noticed that we have not received any proof of
address or proof of identity documents from you yet.

Please provide one of the following identity documents:
• A copy of your Passport,
• A copy of your Driver's License,
• A copy of an official government issued document including your date of
birth.
Make sure that the information on your documents is identical to the
information you registered on your PayPal account, and that your documents
haven't expired.

Please also provide one of the following address documents:
• A copy of a recent utility bill (issued within the last 3 months),
• A copy of a recent bank or credit card statement (issued within the last
3 months),
• A copy of your Certificate of Residence.

All your documents must be fully visible. We can't accept partial documents
and you might have to send them again.
You can upload this information into your PayPal account by logging into
your account and clicking "Resolution Center" near the top of the page

Kako ovo uraditi ako:

1. Pasoš ima staru adresu upisanu
2. LK je na ćirilici i nema adresu na sebi (ima u čipu)
3. Vozačku nemam
4. Živim u iznajmljenom stanu i računi za struju, infostan i telefon ne glase na mene, a račune za mobilni telefon ne dobijam u papiru, kao ni izvod iz banke.

???
 
Poslednja izmena:
mislis na ime srednje ime i prezime?

probao sam, evo postupak i poslao sam sliku pasosa i kartice

pp6.png

pp7.png

pp9.png
 
Izvini, samo na to mi liči ...

Otac ti se baš Mile zove?

A što nisi pisao velika slova na ime i prezime ?
 
Poslednja izmena:
imam intesinu karticu sa kojom dizem lovu na bankomatu, nepise da je electronic, pise nesto paywave, bele je boje, imam i master i amex kreditne, neznam dal da probam da dodam neku od tih kartica ili da otvorim novi nalog.

mislio sam da ostanem samo na ovoj internet kartici ali eto nedaju mi :( a internet kartica ni nalog se za sada nemogu obrisati dok status nebude resen
 
Ja koristim AmEx na Hrvatskom nalogu već više od 3 godine, a sada sam otvorio Srpski nalog sa MasterCard karticom, obe iz Intesa banke i sve radi kao podmazano...
 
ma neznam ja se toga bojim nekako, zato sam i uzeo ovu internet, mogu potrositi samo onoliko koliko prebacim na nju.

Dali ta amex i master automatski skidaju koliko je potrebno za placanje, cak odlazi i u dozvoljeni minus preko mog racuna ili ima isto kontrole kao visa internet?

Te 2 kartice imam ali ih ni ne koristim, jer koliko sam shvatio kada sam ih dobijao njih koristim za placanje na rate kada kupujem nesto
 
Mislio sam na Borko Jovanović .... ili Jovanovic .... :) :)

Nakaci Master, ovu skini ... pa sačekaj dan-dva ... pa probaj ponovo da je nakačiš ....

Kartice su sve tvoje, svuda je isto ime i prezime, i računi tvoji, nisu ovlašćeni , ili si ti nekog ovlastio .. ?
 
registrovao sm se na nalog sa jovanoviC, posle kad se pojavio problem promenio kao na kartici jovanoviĆ

sve su moje kartice i samo moje :D

ovu internet nemogu da skinem dok se problem neresi a nedaju mi da ga resim :)

ja bi probao i sa slanjem nove verifikacije, jbš 2 evra nego nemoze se ni to odraditi
 
A sto zurite? Sacekajte malo da se sistem sredi, ne radi placanje na ebay, pola Srbije je otvorilo nalog... Srednje ime nema nikakvog znacaja za dodavanje kartice niti za adresu, to stoji proforme.
Za Borka, kupi za 1000 din Visa poklon karticu u Erste banci i dodaj je na nalog i otkljucace ti ga par sati nakon sto je verifikujes, ili ih smaraj preko maila da si vec dodao i potvrdio karticu.
Moguce je da je sys bug, pa da se to desava iz nekih levih razloga gde korisnik ne treba da radi nista vec da saceka par dana ili ih kontaktira preko maila...
 
ma neznam ja se toga bojim nekako, zato sam i uzeo ovu internet, mogu potrositi samo onoliko koliko prebacim na nju.

Dali ta amex i master automatski skidaju koliko je potrebno za placanje, cak odlazi i u dozvoljeni minus preko mog racuna ili ima isto kontrole kao visa internet?

Te 2 kartice imam ali ih ni ne koristim, jer koliko sam shvatio kada sam ih dobijao njih koristim za placanje na rate kada kupujem nesto

AmEx i Master su tzv. revolving kartice, iliti, možeš da trošiš više nego što imaš, do limita koji imaš.
Tako da ako nešto platiš npr. 1000$ i imaš toliki limit to će ti se skinuti koliko odmah. Ali, na ovu cifru ti ne ide odmah kamata u banci, pošto imaš rok do određenog datuma da uplatiš celokupan iznos na karticu ili 5%, koliko je minimum, a na ostalo ti ide regularna kamata. Ako ne uplatiš, banka ti tog datuma skine sa tekućeg u dinarima, prebaci u eure po svom kursu i uplati tih 5% na karticu.
Tako da nema potrebe da se bojiš, sve dok imaš kontrolu nad navikama u trošenju novca. Loše je ako nemaš kontrolu nad sobom u smislu trošenja, pa kreneš da klikćeš na internetu kao blesav, to je onda jako opasno.
Što se tiče sigurnosti, naravno da je sigurnija opcija kartica koja ima određenu svotu koju ti uplatiš, a onda po potrebi plaćaš, ali do sada niko nikada nije provalio PayPal, tako da smatram da je ovo više nego sigurna opcija. A i komfornije je, ne moraš uvek da trčiš u banku i uplaćuješ, već do kraja meseca uplatiš svotu i to je to.
Inače, i ja koristim obe kartice za kupovinu na rate, ali ove kartice imaju jako mnogo mogućnosti, pa ti vidi šta ćeš i kako ćeš.
Najvažnije je da uvek imaš uvida koliko si potrošio, da na vreme "peglaš" minus na kartici (da ne bi išla kamata) i da znaš kada da se zaustaviš u plaćanju.
 
nemislim na to da nemam kontrolu nad sobom nego nad novcem :D

desilo mi se npr da na visa internet umesto 10 prebacim na racun 100 evra iako sam siguran da sam otkucao 100 jer postoji potvrda al eto

prepacivao pare na skril nalog jer nije htelo da mi naplati direktno sa interner kartice ali pare su 2 puta prebacene na skril, tako da sam umesto npr 30e koliko mi je trebalo prebacio 2*30
 
Što se tiče sigurnosti, naravno da je sigurnija opcija kartica koja ima određenu svotu koju ti uplatiš, a onda po potrebi plaćaš, ali do sada niko nikada nije provalio PayPal, tako da smatram da je ovo više nego sigurna opcija.

Kad smo se dotakli ovog pitanja, povremeno cete dobiti mail u stilu "Radi provere (obnove itd.) PayPal (eBay) naloga otidjite na ovaj sajt (link lici na PayPalov) i ulogujte se sa vasom PayPal sifrom." PayPal i eBay nikad ne salju takve mailove i ne nasedajte na to. To je pokusaj kradje vasih podataka. Mozda zvuci banalno i lako da se prepozna ovakav phising ali posto je za ocekivati bum PayPal naloga iz Srbije, a dosta ljudi se jos ne snalazi sa time (barem sudeci po pitanjima na Benchu) nije lose da se napomene.
 
Ako je to tačno, ja bi' to na vrh svake PP diskusije VELIKIM CRVENIM SLOVIMA napisao/postavio. Ovo se mahom odnosi na modove, koji imaju tu mogućnost prepravljanja.
 
Nazad
Vrh Dno